Перейти до публікації

Підрозділи

 • Повідомлення

  • Українці можуть заповісти квартиру, будинок, земельну ділянку або іншу нерухомість, не приїжджаючи додому. Для цього потрібно посвідчити заповіт у консульських установах України або звернутися до іноземних нотаріусів, які мають відповідні повноваження. Заповіти, складені за кордоном і стосуються нерухомості в Україні, реєструються у Спадковому реєстрі.   Реєстрація заповітів у Спадковому реєстрі: Дані про заповіти, посвідчені консульськими установами України, зміни до них та їх скасування вносяться до Спадкового реєстру Міністерством закордонних справ України. Це здійснюється через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади. Заповідач може подати заяву про державну реєстрацію заповітів, посвідчених консульськими установами України, до Реєстратора (приватному нотаріусу, державній нотаріальній конторі чи державному нотаріальному архіву). Для цього необхідно пред'явити паспорт або інший документ, що посвідчує особу.   Засвідчення заповіту в іноземних нотаріусів: Українці, які проживають за кордоном, можуть засвідчити заповіт в іноземних нотаріусів або органів, наділених такими повноваженнями. Заповіт складатиметься відповідно до законодавства країни перебування. Здатність особи на складання і скасування заповіту, а також форма заповіту визначаються правом держави, в якій спадкодавець проживав під час складання документа або в момент смерті. За бажанням заповідача, такі заповіти можуть бути зареєстровані у Спадковому реєстрі України. Дані про заповіти, зареєстровані за кордоном, вносяться до Спадкового реєстру Міністерством юстиції України.  
  • За словами заступника міністра оборони Катерини Чорногоренко, додаток "Резерв+" наразі не має функціоналу для відправки електронних повісток, і такий функціонал не буде розроблений до тих пір, поки не буде ухвалено відповідне законодавство. "Зараз не ведеться робота з такої розробки", - додала Черногоренко. Про це в інтерв'ю NV розповіла заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко.
  • Три види захисту для українців у Румунії. Українці, які прибули до Румунії, мають право оформити три види захисту:   1. Тимчасовий захист Це загальноєвропейська програма, що надається поки що до березня 2025 року. Право на оформлення мають українці, які проживали в Україні до 24.02.2022. Після оформлення захисту Ви отримаєте посвідку на проживання на території Румунії, доступ до ринку праці, безоплатну медичну допомогу, право на освіту для дітей, соціальну підтримку, а також можливість отримувати фінансову допомогу в разі відсутності необхідних коштів для життя. Для оформлення статусу слід звернутися до Генеральної інспекції з питань імміграції або до органів влади, які розташовані в таборах тимчасового проживання та гуманітарної допомоги.   2. Короткострокове прибуття Оформлюють на підставі закордонного паспорта громадянина України під час перетину кордону. Правом на оформлення можуть скористатися всі українці, за винятком військовозобов'язаних чоловіків віком від 18 до 60 років. Короткострокове перебування надається на термін до 90 днів за 180 днів, якщо людина не отримує посвідку на проживання або тимчасовий захист. У таборах тимчасового розміщення людина може отримати гуманітарну допомогу — їжу, одяг, засоби гігієни. Також статус дає змогу отримувати медичну допомогу, надає доступ до роботи, освіти та допомоги в пошуку житла.   3. Шукач притулку Статус оформляється для продовження права короткочасного перебування. Заявку можна подати безпосередньо на кордоні або пізніше, але до закінчення терміну дії вашої візи. Під час оформлення необхідно заповнити бланк заявки та надати всі наявні у Вас документи до Генеральної інспекції з питань імміграції. Термін розгляду заявки 1-2 місяці.
  • Згідно з директивою ЄС про тимчасовий захист, українці, які залишили країну після 24 лютого 2022 року, мають право на притулок у країнах Євросоюзу, навіть якщо раніше відмовилися від цього статусу.   Країни, що надають повторний захист • У Німеччині необхідно подати заяву до найближчого відділу міграційної служби Ausländerbehörde. • У Словаччині можливе набуття статусу, навіть якщо раніше він був отриманий в іншій країні. • У Нідерландах статус називається RTB. Біженцям у такому разі надає право на притулок, медобслуговування, працевлаштування та освіту. Іспанія надає захист до березня 2025 з можливістю продовження, але без права вибору міста проживання. • Португалія приймає всіх біженців, навіть із попереднім статусом в іншій країні. Статус видається на рік із можливістю продовження двічі по 6 місяців.   • А ось Польща, Швейцарія та Чехія можуть відмовити у наданні повторного захисту. Для набуття статусу тимчасового захисту необхідно пройти реєстрацію. Процес може відрізнятися у різних країнах, тому рекомендується уточнювати деталі у консульстві обраної країни.
  • Наказ «Про внесення змін до Порядку прийому для здобуття вищої освіти у 2024 році» вже зареєстровано у Міністерстві юстиції. Документ набрав чинності 19 червня. Зміни стосуються осіб, які цього року завершують здобуття вищої освіти ступеня бакалавра та перебувають на ТОТ або в населених пунктах, віднесених до території активних бойових дій. Якщо вони планують вступати для здобуття ступеня магістра до того самого закладу вищої освіти на спеціальності, яким надається особлива підтримка, то можуть не складати єдине фахове вступне випробування і єдиний вступний іспит. Якщо в закладі вищої освіти не здійснюється підготовка магістрів за спеціальністю, з якої отримано диплом бакалавра, то особа має право подати документи на таких умовах до будь-якого переміщеного (тимчасово переміщеного) ЗВО Запорізької, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської та Чернігівської областей.
  • Для участі у цій програмі розглядатимуться лише особи або сім'ї, які відповідають критеріям, зазначеним у інформаційних матеріалах. "Будь ласка, зверніть увагу, що потрібно буде пройти оцінку вразливості/співбесіди з УВКБ ООН, при цьому кожен випадок оцінюватиметься індивідуально", - йдеться у повідомленні. Отже, особи або сім'ї, які відповідають критеріям, можуть записатися на прийом для співбесіди, відвідавши сайт https://help.unhcr.org/slovakia/cash-assistance/ або зателефонувавши на Лінію допомоги. Після отримання запиту на прийом УВКБ ООН розгляне його та надішле SMS-повідомлення з підтвердженням дати та місця прийому для співбесіди. При цьому громадян закликають переконатися, що у них є дійсний словацький номер телефону для отримання SMS.   У разі виникнення будь-яких питань, телефонуйте на Лінію допомоги УВКБ ООН-ЮНІСЕФ: • Безкоштовна лінія: 0800 22 12 30 (для дзвінків зі словацького тел. номера) • Стаціонарна лінія допомоги: +421 2 22 11 56 50 (для дзвінків не зі словацького тел. номера) • З понеділка до п'ятниці (робочі дні), з 8:00 до 18:00.
  • У ньому можна знайти швидкі відповіді на запитання, наприклад, про статус учасника бойових дій, військово-лікарську комісію, бронювання, пільги, виплати тощо. Чат-бот доступний за посиланням https://t.me/UAForces_bot та пропонує оперативні відповіді на широкий спектр питань. Щоб отримати необхідну інформацію або консультацію, достатньо перейти за посиланням та вибрати відповідну категорію питань. "Не зволікайте, приєднуйтесь до чат-боту Армія+ та отримуйте необхідну допомогу вже сьогодні!", - наголосили в Міносвіти.  
  • Кабмін змінив терміни дії електронного військового квитка. Про це повідомив представник уряду у ВР Тарас Мельничук. Електронний військово-обліковий документ матиме термін дії, за яких умов він вважатиметься недійсним і може бути роздрукованим. Тим часом, народний депутат Олексій Гончаренко уточнив, що термін дії електронного військово-облікового документа становить не більше одного року з дати його формування. Крім того, електронна форма документа відтепер має таку саму силу, як і паперова.
  • - Перевищення швидкості — від 68 до 1500€. - Неправильне паркування — 17€. - Порушення правил обгону, проїзд на червоне світло — 135€. - Невикористання ременів безпеки — від 46€. - Розмова по телефону без hands free — від 35€. - Наявність алкоголю в крові більше за норму і до 0,8 ‰ - 135€, понад 0,8 ‰ - 4500€ і позбавлення прав до 3 років. - Відсутність світловідбивного жилета — 90€. - Відсутність алкотестера — 11€.   Варто зазначити, що у Франції можна оплатити штраф в онлайн-режимі. Це можна зробити за цим посиланням.
  • Україна та Єврокомісія подовжили "транспортний безвіз" на один рік з можливістю автоматичного продовження до кінця 2025 року. Вантажні автоперевезення між Україною та ЄС, а також у зворотному напрямку, й надалі не вимагатимуть спеціальних дозволів. Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
×
×
 • Створити...