Перейти до публікації

Безкоштовні музеї для українців в Польші


Alona

Рекомендовані повідомлення

Польща всебічно підтримує українців, що вимушені тікати від війни. Так багато музеїв та галерей Польщі зробили безкоштовним відвідування для українців, щоб висловити свою солідарність, надати можливість переключитися, дізнатися щось цікаве про Польщу та просто зайняти себе та дітей.

Музеї Кракова

Національний музей у Кракові (Narodowy Muzeum w Krakowie)

Адреса: al. 3 Maja 1

Національний музей засновано в 1879 р. – це найстаріший музей Польщі. В музеї представлено колекцією польського та світового мистецтва: живопис, графіка, різьба, колекція нумізматів, стародруки, рукописи і родові пам’ятками.

Умови відвідування: вхід вільний на всі тимчасові та постійні виставки на підставі паспорту чи іншого документу, що підтверджує перетин польського кордону після 24 лютого

Музей Кракова (Muzeum Krakowa)

Музей Кракова має аж 16 філій у місті, серед яких Фабрика Шиндлера, Палац Криштофори, Барбакан, Стара Синагога та інші.

Умови відвідування: відвідування за символічну плату 1 злотий для громадян України, що можуть підтвердити свою національність, платять тільки символічний. В деяких музеях яких необхідно забронювати квитки, гостей будемо впускати в залежності від кількості вільних місць.

Королівський замок на Вавелі (Zamek Królewski na Wawelu)

Адреса: Wawel 5

Один з найстаріших замків Польщі, в якому нині розташовується музей. Він складається з десяти відділів: колекції картин, у тому числі епохи ренесансу, гравюр, скульптур, текстилів, серед яких колекція зброї, броні, кераміки, майсенської порцеляни та меблів Сигізмунда II Августа. Фонди музею включають найбільшу колекцію османських наметів у Європі. 

Умови відвідування: безкоштовний огляд зовнішнього замку, екскурсії всередині замку платні.

Музей сучасного мистецтва в Кракові (MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie)

Адреса: Lipowa 4

Найбільш відвідуваний музей Кракова має два поверхи: на першому представлена постійна експозиція сучасних митців з усього світу, на другому – тимчасова. Також на базі музею проходять майстер-класи, заняття, кураторські екскурсії.

Умови відвідування: безкоштовний вхід для усіх, хто отримав статус біженця і має відповідний документ. Люди з українським громадянством, які не отримали статусу біженця, зможуть відвідати музей за ціною спеціального квитка – 2 злотих.

Курган Костюшко (Kopiec Kościuszki w Krakowie)

Адреса: al. Waszyngtona 1

Один з п’яти штучно створених курганів, що був насипаний у 1820–1823 роках на честь польського національного героя Тадеуша Костюшка. З кургану відкривається чудовий панорамний вид на Краків. Також на території є музей.

Умови відвідування: усі українці, що підтвердять свою національність, зможуть безкоштовно піднятися на курган та відвідати експозицію.

Музей міської інженерії (Muzeum Inżynierii i Techniki)

Адреса: Świętego Wawrzyńca 15

Музей розташовано в будівлі колишнього депо першого вузькоколійного електричного трамвая. Експозиція розповідає про історію розвитку громадського транспорту, електростанцій, газової промисловості, комунального господарства.

Умови відвідування: для дітей з України з вівторка по неділю (16:00-17:00) їх разом з опікунами запрошують до “Творчої зони” за 1 злотий. Необхідно вказати слоган “ulga dyrektorska” і надіслати лист про резервацію на електронну скриньку rezerwacja@mim.krakow.pl.

Археологічний музей (Muzeum Archeologiczne w Krakowie)

Адреса: Senacka 3

Найстаріший археологічний музей Польщі, заснований в 1850 році. В музеї представлені як постійні, так і тимчасові виставки, періодично проходять майстер-класи та інші заходи для дітей та дорослих. А навколо розбито чудовий сад для прогулянок.

Умови відвідування: українці можуть відвідати музей за символічний 1 злотий. Також можна приєднатися до екскурсій та майстер-класів, детальніше.

Етнографічний музей (Muzeum Etnograficzne w Krakowie)

Адреса: plac Wolnica 1

Музей познайомить ближче з історією народного побуту Польщі, через експозицію, де представлені костюми, предмети вжитку, знаряддя праці та інше.

Умови відвідування: безкоштовно для українців

Музеї Варшави

Палац Лазєнковський (Pałac Łazienkowski)

Адреса: Agrykola 1

Палацовий комплекс на острові з королівською галереєю картин, Старою оранжереєю, Королівським театром і Королівською галерею скульптур, Мисливським палац та музеєм мисливства та верхової їзди.

Умови відвідування: безплатні музейні лекції для дітей та їхніх батьків/опікунів. Заняття відбуваються у старовинних будівлях та садах Королівських Лазень, а також у Музеї мисливства та верхової їзди. Для реєстрації потрібно написати на електронну пошту rezerwacje@lazienki-krolewskie.pl або rezerwacjeMLiJ@lazienki-krolewskie.pl

Вілянівський палац (Pałac w Wilanowie)

Адреса: Stanisława Kostki Potockiego 10/16

Фото Mariusz Cieszewski

Один з найстаріших палацових комплексів в Польщі у стилі барокко. Має відтворені з інтер’єрів сімнадцятого, вісімнадцятого і дев’ятнадцятого століть. Всередині розміщена експозиція польського та європейського живопису.

Умови відвідування: безкоштовні екскурсії та майстер-класи для дорослих та дітей. Реєстрація за номером телефону +48 225 442 850 або за електронною поштою bilety@muzeum-wilanow.pl. Час та дата проведення занять узгоджуються під час реєстрації.

Музей Варшави (Muzeum Warszawy)

Адреса: Rynek Starego Miasta 42

Музей розташовано в трьох старих будинках на ринковій площі в самому серці старого міста. Його експозиція розповідає про історію міста та передмість.

Умови відвідування: безкоштовні прогулянки містом для дітей та дорослих. Місце зустрічі біля каси Музею. Безкоштовні квитки можна отримати в касі або завантажити на сайті.

Музей туризму та спорту у Варшаві (Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie)

Адреса: Wybrzeże Gdyńskie 4

Колекції музею включають понад 46 тис. експонатів, в основному спортивні трофеї: медалі і кубки, дипломи, вимпели, банери і т. д., а також одяг і спортивний інвентар.

Умови відвідування: безкоштовно для українців

Центр науки «Коперник» (Centrum Nauki Kopernik)

Адреса: Wybrzeże Kościuszkowskie 20

Величезний проєкт популяризації науки, один з найбільших в Європі, що включає інтерактивні виставкові зали, лабораторії, астрономічні обсерваторії, зали робототехніки тощо.

Умови відвідування: безкоштовно для українців, кількість квитків обмежена, детальніше.

Музей техніки (Muzeum Techniki)

Адреса: Defilad 1

Інтерактивний музей техніки з великою колекцією грамофонів, автомобілів та мотоциклів.

Умови відвідування: безкоштовні заняття та майстер-класи для дітей, детальніше.

Музей історії польських євреїв POLIN (Muzeum Historii Żydów Polskich)

Адреса: Mordechaja Anielewicza 6

Музей розташовується на території колишнього єврейського гетто й розповідає про тисячелітню історію єврейської громади в Польщі.

Умови відвідування: безкоштовний вхід та аудіогіди для українців, детальніше.

Музеї Гданська

Усі громадяни України матимуть право на безкоштовний вхід до Музею бурштину, Головної ратуші, Двору Артуса, Будинку Уфагена та Музею польської пошти від суботи, 19 березня 2022 року. Також на базі філій музею проходять навчальні заняття та майстер-класи для дітей.

Умови відвідування: пред’явити на касі паспорт або інше посвідчення особи, видані територіальними органами влади України. За його відсутності достатньо усної заяви.

Також безкоштовно можна відвідати такі музеї та галереї: музей неонів (Mińska 25), галерея Захета (Stanisława Małachowskiego 3), музей польского війська (Al. Jerozolimskie 3), Музей Іоанна Павла ІІ та Примаса Вишинського (Prymasa A. Hlonda 1), музей еволюції (вул. Defilad 1).

За матеріалами https://veterdoit.com/bezkoshtovni-muzei-dlia-ukraintsiv-u-krakovi-varshavi-ta-hdans-ku/

105839_r0_1140.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете опублікувати повідомлення зараз, а зареєструватися пізніше. Якщо у вас є акаунт, увійдіть в нього для написання від свого імені.

Гість
Відповісти в темі...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

×
×
  • Створити...