Перейти до публікації
 • Повідомлення

  • Водночас частині українських громадян за кордоном послуги у паспортних сервісах наразі недоступні, повідомляє РБК-Україна з посиланням на pasport.org.ua. У центрах "Паспортного сервісу" за кордоном відновили порядок "живої черги" на подачу заяв-анкет на оформлення документів. Із 15 квітня був доступний лише онлайн-запис для отримання послуг у всіх закордонних підрозділах ДП "Документ". Водночас подати заяву на оформлення документів у "Паспортному сервісі" у Стамбулі українці зможуть лише до 24 травня. Із 25 травня до 30 вересня 2024 року мобільні комплекси у цьому місті будуть працювати лише для видачі готових документів, які були оформлені до 24 травня. Це пов'язано із початком процесу припинення діяльності підрозділу ДП "Документ" на території Туреччини.
  • Претендувати на одноразову виплату 10800 гривень зможуть родини, які виїхали після 1 травня та належать до вразливих категорій: -  у складі сім'ї є дорослий або дитина з інвалідністю до 18 років; -  сім'я є багатодітною з дітьми до 18 років; -  дітей виховує одинока мати чи одинокий батько; -  сім’я з дітьми віком до 18 років є малозабезпеченою. Якщо родина евакуювалася завдяки ОВА, додатково звертатися за підтримкою не потрібно.
  • Українські біженці у Чехії нерідко стикаються із проблемами при оренді житла – від відмови власника підтверджувати житло до відсутності договору. Такі документи необхідні в різних установах. Нерідко в оголошеннях про оренду вказується, що квартиру не здають іноземцям. Деякі орендодавці прописують у договорах заборону реєструвати постійне місця проживання за адресою орендованого житла. Або забороняють використовувати адресу. За словами юриста, така заборона не буде дійсною, бо договір оренди означає, що орендар надав дозвіл перебувати у цьому житлі та користуватись ним, зокрема і використовувати адресу. Тому адресу можна вказати при реєстрації у міграційній службі або на робочому місці. Водночас отримати підписане підтвердження від орендодавця може бути складно. Бувають ситуації, коли люди проживають у квартирі без підписаного договору з орендодавцем. Коли треба отримати документ про місце проживання, орендодавець може відмовляти. Юрист радить намагатися переконати орендодавця принаймні формалізувати договір оренди. Такий письмовий договір буде підтвердженням згоди орендодавця на проживання даних осіб. Також біженцям варто знати, що тип та термін дії візи не мають впливу на дію договору оренди.
  • Зазначимо, що українські діти, які народжуються за кордоном, автоматично набувають українського громадянства, якщо хоча б один із батьків є громадянином України.   Зокрема, реєстрація народження відбувається так: • Письмова або усна заява батьків або одного з них подається до дипломатичного представництва чи консульської установи України за місцем народження дитини або за місцем проживання батьків. • У разі неспроможності батьків реєстрація дитини може проводитись її родичами. • Після заяви батьків дитини чи інших осіб консул проводить реєстрацію народження дитини з одночасним визначенням її походження та присвоєнням прізвища, імені та по батькові.   Консулу для реєстрації необхідно пред'явити такі документи: • Документ медичного закладу про народження дитини або довідку від лікаря, який надавав допомогу під час пологів. • Паспорт чи інші документи, що засвідчують особи батьків (батьків). • Документ, що є підставою для внесення відомостей про батька (свідоцтво про шлюб, заяву матері, заяву батька про визнання батьківства тощо).   Зверніть увагу, що заяву про реєстрацію народження дитини батьки зобов'язані подати не пізніше 1 місяця з дня народження дитини.
  • 1. Безпека перш за все. Переконайтеся, що всі учасники в безпеці. Перемістіться в безпечне місце, якщо це можливо, не порушуючи місце аварії. 2. Перевірка на наявність травм. Якщо є постраждалі, негайно викличте медичну допомогу, зателефонувавши на номер екстреної допомоги 112. 3. Повідомлення поліції. Законом передбачено повідомляти поліцію про аварії, якщо вони супроводжуються травмами або значними пошкодженнями. Номер поліції в Чехії – 158.   • У випадку ДТП, у якому буде винен незастрахований український водій , достатньо вчинити, як і в будь-якій іншій аварії — тобто написати спільну заяву про ДТП. Якщо учасники ДТП не впевнені, що робити, або мають проблеми із комунікацією (не говорять чеською мовою), краще викликайте поліцію (навіть у разі відсутності постраждалих). Коли поліція прибуде, то оцінне ситуацію та складе звіт. Цей звіт є важливим для страхових вимог.
  • Військовозобов'язані, які знаходяться за кордоном, зобов'язані до 16 липня 2024 року оновити свої дані. Це можна зробити, надіславши повідомлення на офіційну електронну адресу ТЦК та СП за місцем вашого військового обліку або через електронний кабінет військовозобов’язаного Резерв+. Закордонні дипломатичні установи України будуть надавати відповідні послуги чоловікам віком від 18 до 60 років, за умови оновлення їх персональних облікових даних. Якщо ви виїхали за кордон 10-20 років тому, постійно проживаєте там і маєте відповідні документи на постійне місце проживання, чи потрібно оновлювати дані і чи можна це зробити дистанційно?   Так, вам потрібно оновити дані у відповідній дипломатичній установі. Ви продовжуєте бути громадянином України, а отже, зобов'язані виконувати свій конституційний обов'язок щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України (стаття 65 Конституції України).
  • Для українців, які не мають права на тимчасовий захист у Чехії та не можуть повернутися до України чи іншої країни, є альтернатива – віза толерантності, яку видають на термін понад 90 днів.  Як отримати таку візу, РБК-Українарозповідає з посиланням на proukrainu.blesk.cz. Як повідомляє чеське МВС, отримати візу толерантності можна у відділенні OAMP (Департамент надання притулку і міграційної політики МВС Чехії). Подавати документи треба особисто.   Із заявою треба подати: • заздалегідь заповнену анкету; • документ про наявність житла: письмове підтвердження чи договір оренди; • гербову марку на суму 300 крон за прийняття заявки (придбати можна тільки у відділеннях Чеської пошти); • фотографію паспортного розміру (45 х 35 мм); • закордонний паспорт (за наявності); • документи, які підтверджують наявність перешкоди, яка не дозволяє виїхати з території Чеської Республіки.    Заяву розглядатимуть 30 днів. Повідомлення про рішення надійде поштою.
  • Нова політична угода про посилення політики надання прихистку в Нідерландах українцям   Ключові зміни в політиці надання прихистку: • Оголосити кризовий стан прийому біженців, щоб призупинити розгляд заяв про надання прихистку на два роки. • Скасувати безстрокові посвідки на проживання, що надаються на основі статусу біженця. • Громадянство Нідерландів можна буде отримати лише через 10 років і з рівнем володіння нідерландською мовою B1. • Обмежити можливості апеляції для шукачів прихистку у суді вищої інстанції. • Скоротити обсяги правової допомоги для шукачів прихистку. • Встановити різні права для осіб з різними типами посвідок на проживання. • Збільшити особистий внесок на прийом біженців з України. • Депортувати осіб без права на проживання.
  • Українські біженці у Чехії можуть отримати медичну допомогу у пунктах UA POINT, які створені у клінічних лікарнях. Там працюють перекладачі. У цих пунктах приймають як дорослих, так і дітей.  У відділеннях UA POINT можна отримати невідкладну допомогу лікаря біженцям різного віку. За потреби українців приймає і гінекологічна поліклініка.   Звернутися можна за такими адресами пунктів: Прага 📍Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, Šrobárova 1150/50, Praha 10, 100 34; 📍Fakultní nemocnice v Motole, V Úvalu 84/1 150 06 Praha 5; 📍Fakultní Thomayerovy nemocnice, Vídeňská 800 Praha 4 – Krč 140 59; 📍Všeobecná fakultní nemocnice v Praze, U Nemocnice 499/2, 128 08 Praha 2. 📍В університетській лікарні Bulovka (Fakultní nemocnice Bulovka, Budínova 67/2, Praha 8 – Libeň, 180 81) допомога українським біженцям надається у звичайному режимі роботи лікарні. Інформацію, куди звертатися, можна отримати на головному вході до лікарні. Перед відвідування просять заповнити анкету.   Брно 📍Fakultní nemocnice Brno, дитяча лікарня (Černopolní 9); 📍Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, Pekařská 664/53 602 00.   Градець Кралове 📍Fakultní nemocnice Hradec Králové, Sokolská 581, 500 05.   Оломоуц 📍Fakultní nemocnice Olomouc, Zdravotníků 248/7, 779 00.   Острава 📍Fakultní nemocnice Ostrava, 17. listopadu 1790/5, 708 52 Ostrava-Poruba.   Плзень 📍Fakultní nemocnice Plzeň, Edvarda Beneše 1128/13 301 00 Plzeň-Bory.   📞Із питаннями щодо охорони здоров’я та для випадків перекладу на чеську для медичних працівників українці можуть телефонувати на інформаційну лінію  +420 226 201 221      
  • Щороку багато платників податків втрачають шанс отримати повернення податків просто через те, що вони не знають або не впевнені, як це зробити. Як українець, що проживає в Нідерландах, переконайтеся, що ви не один із них. Заповнення щорічної податкової декларації відкриває можливість отримати повернення податків. Залежно від різних факторів, таких як рівень вашого доходу, різноманітні витрати та конкретні податкові кредити, ви можете отримати повернення податків. У Нідерландах середнє повернення становить € 975. Чи цікаво, скільки ви можете отримати назад? Скористайтеся безкоштовним онлайн-калькулятором для оцінки можливого повернення податків.  Як подати вашу податкову декларацію? Розгляньте можливість реєстрації за допомогою професіоналів з податків. RT Tax, яка працює вже понад два десятиліття та надає послуги українською мовою, робить процес простим та безстресовим.
×
×
 • Створити...