Добрый день, Подскажите пожалуйста как возобновить выплату денежной помощи от ОФИИ если она была прекращена в связи с тем что мы с мужем были на курсах от Поль Амплуа и получали стипендию, Курсы закончились ,выплат нет, за квартиру платить нечем, как быть? ОФИИ на запросы по эл.почте не отвечает
Як оформляються відносини між парами у Франції? Які зобов'язання, які їх найбільш сприятливі з погляду оподаткування, дітей тощо.?
З'ясовуємо всі подробиці цієї статті!
Перше, що необхідно знати: пакс та шлюб є найбільш стабільними формами відносин, оскільки вони юридично оформлені двома особами, які складають пару. Проживання ж не реєструється за жодних обставин і не закріплюється конкретним договором.
Про що йде мова?
Співжиття (le concubinage) - це фактичний союз. Під ним розуміється стабільне та тривале спільне проживання двох осіб однієї чи різної статі. Докази спільного проживання можуть бути подані у будь-який спосіб (свідоцтво про спільне проживання, свідчення свідків, заяви під присягою).
Договір громадянської солідарності (le PACS) - це договір між двома повнолітніми особами однієї чи різної статі про організацію їхнього спільного життя. Для того, щоб укласти ПАКС (договір громадянської солідарності), партнери повинні відповідати певним умовам: вони мають бути старше 18 років, не перебувати у шлюбі чи договорі громадянської солідарності та не мати прямих родинних зв'язків з іншим партнером.
Шлюб (le mariage) - це форма союзу, яка історично узаконена державою і регулюється суспільством.
Які зобов'язання у цих видах відносин?
У разі співжиття їх немає, оскільки відсутня договір. Довідка про спільне проживання може бути видана безкоштовно деякими меріями при пред'явленні документа, що посвідчує особу та місце проживання. Вона може бути корисною для визначення права власності на матеріальні цінності, але не має великого юридичного значення, оскільки свідчить лише про фактичні відносини між співмешканцями. Мерія може відмовити у його видачі.
Партнери PACS зобов'язуються проживати спільно і надавати один одному матеріальну допомогу та підтримку, пропорційну засобам подружжя. Матеріальна допомога поширюється на різні поточні витрати, такі як квартплата, оплата сумісної власності, харчування та одяг, освіта дітей тощо.
Порівняно з PACS шлюб додає обов'язок надання допомоги. Це одночасно моральне та матеріальне зобов'язання, яке передбачає надання взаємодопомоги у скрутну хвилину, наприклад, у разі хвороби одного з подружжя.
Спільним для шлюбу та PACS є те, що подружжя несуть спільну відповідальність за боргами, що виникли для задоволення повсякденних життєвих потреб. Однак до шлюбу додається спільна відповідальність за борги, пов'язані з вихованням дітей.
Що відбувається зі спадщиною та майном?
У разі співжиття право власності на майно не є спільним. Однак співмешканці можуть спільно купувати майно. І тут майно купується разом, що означає, кожен із партнерів володіє майном у межах своєї частки. У разі розлучення воно буде розділене.
Правовий режим PACS - поділ майна. Проте партнери з PACS можуть ухвалити систему спільної власності. Вони повинні вказати це у початковому чи зміненому договорі PACS. У разі PACS спільна власність компенсує відсутність спадщини у разі смерті чоловіка.
У разі шлюбу існує кілька варіантів режиму подружньої власності:
Джерело
Як доїхати потягами до Польщі?
Прямий поїзд Київ-Варшава досі залишається недоступним для багатьох мандрівників через малу кількість місць. "Укрзалізниця" обіцяє, що найближчим часом завершиться узгодження із поляками курсування поїзда у складі 14 вагонів. Це збільшить пропозицію квитків у кілька разів.
А поки найдоступніший спосіб подорожі зараз -їхати до Польщі прямими потягами через Хелм та Перемишль. До цих прикордонних станцій курсують українські поїзди. Для проїзду польською залізницею можна придбати квитки через онлайн-ресурси PKP-Intercity, або у поїзді.
Лайфхак:
Щоразу "Укрзалізниця" передає певну кількість місць для продажу польській залізниці. Тому під час перебування у Польщі можна звертатися до каси на вокзалі та придбати квитки в обидва кінці.
З України до Польщі курсують такі поїзди:
Варшава
Потяг №67 "Київ - Варшава" - відправляється з Києва о 18:14, прибуває до Варшави о 10:23. Вартість квитка – від 1700 грн. Придбати квитки можна тільки онлайн на сайті Укрзалізниці або в мобільному додатку. Продаж починається рівно за 20 днів, квитки з'являються на сайті о 8:00. При бронюванні потрібно вказувати станцію прибуття до Варшави Східної.
Хелм
Потяг №019К "Київ - Хелм" - відправлення з Києва о 18:14, прибуття о 05:00 до Хелма;
Потяг №023К "Київ - Хелм" - відправляється з Києва о 22:30, прибуває до Хелма о 12:14.
Вартість купе – 1300 грн.
Потяг №093 "Харків - Хелм" - відправлення з Харкова о 14:07, прибуття до Хелма о 12:14.
Місця лише купе, ціна квитка – 1600 грн. Курсує лише по парних днях.
Перемишль
Потяг №053 "Київ - Перемишль" - відправлення о 19:46 з Києва, прибуття о 06:30 (робить лише одну зупинку у Львові);
Потяг №089 "Київ - Перемишль" - відправлення о 22:52, прибуття об 11:13. У вагоні лише місця у купе вартістю 1800 грн. Поїзд курсує щодня.
Потяг №715К Інтерсіті "Київ - Перемишль" - відправлення об 11:01, прибуття о 20:25;
Потяг №705К Інтерсіті "Київ - Перемишль" - відправлення о 20:14, прибуття о 04:54. Вартість 1054 грн та 1504 грн за квитки 2 та 1 класу.
Потяг №073О "Харків - Перемишль" - відправлення о 14:07, прибуття об 11:03. Вартість квитка у купе – 2400 грн. Курсує по непарних днях.
Потяг №032П "Запоріжжя - Перемишль" — вирушає о 20:15, прибуває о 15:18. Вартість квитка – 2400 грн.
Потяг №36Ш "Одеса - Перемишль" — відправлення о 14:58, прибуття о 06:30, ціна квитка – 1388 грн. Курсує щоденно.
Розклад поїздів у зворотньому напрямку можна подивитись на сайті www.uz.gov.ua.
Як дістатися поїздами до Угорщини?
З України до Угорщини курсує аж 11 поїздів. Вони вирушають із Києва, Мукачева та Чопа і прибувають до Захоні. Ознайомитись з повним переліком поїзда та розкладом їх руху можна на сайті www.uz.gov.ua. Також двічі на день курсує прямий поїзд до Будапешта:
№33 «Латориця» — відправлення зі станції Мукачеве (платформа Західна) о 12:30, прибуття до Будапешту-Ньюгаті о 18:37;
№31 "Латориця" - відправлення о 16:30, прибуття о 22:37.
Лайфхак:
В Угорщині продовжує діяти безкоштовний проїзд поїздами для українців, але лише у випадку, якщо вони оформили тимчасовий захист в Угорщині. Для інших безкоштовний проїзд діє тільки поїздом Захонь - Будапешт. Рекомендуємо перевіряти інформацію на сайті компанії.
Як дістатися до Австрії?
Поїзд №749 "Київ - Відень". Курсує щоденно. Час відправлення з Києва – 13:25, прибуття до Відня – о 11:12.
Безпересадковий поїзд "Київ - Відень" має підвищений попит. Тому квитків на нього часто немає. Зате хороший варіант - купити квитки з пересадкою на станції Чоп на поїзд до Захоні. Звідти можна дістатися до Будапешта або Відня. Квитки від станції Захонь продаються на сайті Угорської залізниці MAV-START.
Поїзд 140 "Чоп - Відень" - відправлення о 3:28, прибуття до Відня о 11:21. Вартість квитка – 1750 грн.
У Чоп можна комфортно дістатися поїздом 749/750 "Київ - Чоп", вартість квитка – 900 грн.
Як дістатися поїздами до Чехії та Словаччини?
Поїздки з України до Чехії здійснюються з пересадкою на станції Перемишль. Чеський перевізник RegioJet забезпечує перевезення за маршрутом Прага - Перемишль з можливістю пересадки на українські поїзди:
Поїзд RJ 1022 "Перемишль - Прага" - відправлення з Шеремишля о 22:37, прибуття до Праги о 8:37, вартість квитка - 30 євро.
Цей же перевізник пропонує квитки одразу на два потяги – чеський та український. Але в цьому випадку ви не можете вибрати бажане місце в українському поїзді, розподіл відбувається автоматично. Тому ми рекомендуємо купувати квитки самостійно через онлайн-ресурси "Укрзалізниці" та RegioJet. Рекомендуємо закладати більше часу на пересадку між поїздами, адже є випадки, коли пасажири не встигали на наступний поїзд через тривалі перевірки на кордоні.
До Словаччини є можливість доїхати двома поїздами, які щодня вирушають із платформи «Західна» станції Мукачево:
№961 Мукачево - Кошице - відправлення з Мукачево о 14:48, Чоп 16:13/16:50, прибуття на ст. Кошице о 18:17,
№963 Мукачево - Кошице - відправлення з Мукачево о 18:16, Чоп 19:26/20:06, прибуття на ст. Кошице о 21:33, вартість квитка – 412 грн.
На станції Кошице можна буде здійснити такі пересадки:
→ Щоб дістатися Братислави, потрібно пересісти на нічний поїзд R 614 «Zemplin», який щодня вирушає з Кошице о 23:45 і прибуває до столиці Словаччини о 05:33.
→ Щоб дістатися Праги, потрібно пересісти на нічний поїзд EN 442 «Slovakia», який щодня вирушає з Кошице о 22:08 і прибуває до столиці Чехії о 07:38.
Як дістатися поїздом до Молдови та Румунії?
Потяг №351 "Київ-Пасажирський – Кишинів" відправляється з української столиці за непарними числами о 17:02, а прибуває до столиці Молдови о 10:38 наступного дня. Дорогою поїзд проводить 17,5 годин. У складі поїзда є купейні вагони, квитки в яких коштують від 2351 грн., та плацкартні вагони за ціною від 1688 грн. за місце.
Цей поїзд прибуває о 7:53 на станцію Унгени у Молдові, неподалік кордону з Румунією. Після проходження митниці на вокзалі станції Унгени потрібно пересісти на поїзд №821 Кишинів – Яси – Сокола. Він вирушає з Унген щодня о 9:51, а об 11:13 прибуває на станцію Ясси-Сокола. Там кожен поїзд зустрічають автобуси, які довезуть до центру міста чи міжнародного аеропорту Яси.
Джерело
Допомога надаватиметься з вересня 2023 року до лютого 2024 року. Вона може бути у формі готівки для покриття витрат на електроенергію та оренду житла. Крім того, організація роздаватиме обігрівачі, непродовольчі товари, а також забезпечуватиме житлом.
Загалом допомогу в Україні отримає близько 900 тисяч осіб, які постраждали від війни.
Скажіть будь ласка, чи впустять мене (жінку) назад в Іспанію, якщо я не встигла оформити TIE ( є тільки NIE й заява з поліціі), мені терміново потрібно було повернутися до України на 90 днів (строк перебування в ЄС більше, ніж 90 днів) до того був португальський ТЗ ( від якого я відмовилася перед подачею на іспанський ТЗ)
Питання: чи впустять мене в Іспанію за наявністю тільки зареєстрованої заяви ( NIE. ) без картки TIE? заздалегідь дякую за відповідь
Речник ДПСУ Андрій Демченко розповів, що наразі є спроби незаконного перетину по зеленій ділянці кордону. Тобто це відбувається поза межами пунктів пропуску.
"Наші військовослужбовці пропускають людей виключно на підставі тих умов і правил, які діють відповідно до постанови уряду, що регламентують перетин кордону для громадян України", - пояснив він.
"Якщо хтось у незаконний спосіб все ж перетнув державний кордон надалі, коли вони повертатимуться, то будуть притягнуті до відповідальності. Це не означає, що якщо людина здійснила таке порушення, вона уникне покарання, - сказав Демченко.
З 1 грудня громадяни будь-яких країн, які стали біженцями із зон військових дій, отримають право на довгострокове перебування з робочою візою.
Станом на 20 вересня 2023 року в Японії перебуває понад 2000 українців, 1900 осіб з яких отримали візу з правом на певну діяльність протягом одного року.
Детальніше
Злочинці використовують накладки на банкомати у Гаазі, щоб цупити гроші. За останні два тижні злочинці застосували новий трюк, щоб зламати десять банкоматів у Гаазі (доречі, в Україні цей трюк давно не новий).
За даними поліції, на банкоматах встановлено так звані «касові пастки». Гроші, які клієнти банку хочуть зняти з банкомату, попадають в накладку після виплати.
У результаті люди не отримають зняті гроші. Пізніше злочинець повертається, щоб зняти накладку і таким чином забрати гроші.
Усі 10 виявлених пасток розташовані в центрі Гааги.
Хоча поліція каже, що це новий трюк, ця форма шахрайства не зовсім нова для Нідерландів. Минулого року таку касову пастку використовували в банкоматах в Тілбурзі та Зволле.
джерело
Будьте уважні! Якщо ви бачите підозрілий банкомат, дзвоніть 0900-8844 або 112
Якщо вас релокують з однієї міськлікарні м. Відень в іншу для проведення медичного обстеження, організації терміну необхідно пам'ятати наступне. Очікування терміну у зв'язку з нестачею кваліфікованих лікарів в Австрії, особливо в м. Вена може розтягнутися на півдня і більше.
Таким чином, термін на 10-30 ранку може бути здійснений о 16 годині.
- Взяти із собою сам інсулін.
- Воду питну, не менше 3 літрів.
- 3.Обід, на австрійському так званий "Jause".
- Після прийому у лікаря, та проведення медичного до-обстеження, наприклад сонографії, відразу повідомте у віконце реєстратури, що Вам необхідний зворотний транспорт!
- Не чекайте, що за Вами одразу приїде бригада лікарів для зворотного перевезення у лікувальну міськлікарню!
- У стаціонарній міськлікарні, за місцем Вашого лікування та тимчасового проживання, заздалегідь повідомте лікаря, ЩО ВАМ НЕОБХІДНО ЗБЕРІГТИ І ЗАЛИШИТИ ВАШ ОБІД! Повідомлення потрібно робити заздалегідь до виїзду!
Тим більше, у інсулінозалежних хворих, якщо довго не пити не харчуватися та голодувати, можуть початися незворотні зміни.
Будь-який виїзд за межі лікувального закладу в Австрії – це грамотна організація лікувального процесу.
Муніципалітет Амерсфорта придбав дві колишні офісні будівлі для довготривалого розміщення українських біженців (Hardwareweg 4 і 6 в районі Hoefkwartier). Муніципалітет подаватиме заяву на екологічний дозвіл на десять років, що дозволить розмістити велику кількість біженців на більш тривалий період.
Це рішення є частиною плану перетворити район Hoefkwartier з офісного на житловий для запобігання дефіциту житла в місті.
Перші українські біженці зможуть заселитися до притулку наприкінці січня 2024.