Перейти до публікації

Безкоштовна юридична допомога українцям (онлайн)


Alona

Рекомендовані повідомлення

Привіт, є питання щодо терміну перебування в Німеччині громадянина України. У березні 2024 року закінчується термін дії параграфа 24. Можна після цього ще перебувати в ЄС протягом 90 днів або необхідно до закінчення терміну дії параграфа 24 покинути територію ЄС?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • Відповіді 66
  • Створено
  • Остання відповідь

Кращі автори в цій темі

21 час назад, Oksana1975 сказал:

Привіт, є питання щодо терміну перебування в Німеччині громадянина України. У березні 2024 року закінчується термін дії параграфа 24. Можна після цього ще перебувати в ЄС протягом 90 днів або необхідно до закінчення терміну дії параграфа 24 покинути територію ЄС?

Німеччина має продовжити термін дії параграфу. Якщо ви знаходитесь у Німеччині - вам повідомлять, як подовжити дію документу 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 минут назад, Alona сказал:

Німеччина має продовжити термін дії параграфу. Якщо ви знаходитесь у Німеччині - вам повідомлять, як подовжити дію документу 

Але якщо я не хочу продовжувати, а хочу повернутися в Україну, чи будуть діяти 90 днів безвізового перебування?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Добрый вечер ! Прошу помощи с таким вопросом.

 

Я жила в Германии, на Фемарне, земля шлизвик хольштайн по 24 параграфу, была в джобцентре, потом уехала на Украину , и в Фемарн меня выписали из социального жилья автоматически , но пластик остался. Мой вопрос : могу ли я по окончанию срока действия моего Aufenthaltstitel ( март 2024) заехать на территорию Германии   И работать  официально в другой земле ? Или после какого срока ( по истечению скока действия Aufenthaltstitel ) аннулируется статус беженства 24 пар. ??? спасибо заранее

и еще один вопрос: могу ли я сейчас работать в других странах ЭС или не ЭС , не закрыв 24 параграф? 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 часа назад, Oksana1975 сказал:

Але якщо я не хочу продовжувати, а хочу повернутися в Україну, чи будуть діяти 90 днів безвізового перебування?

Якщо не хочете продовжувати - перед поверненням в Україну закрийте тимчасовий захист і тоді для вас в країнах ЄС почне діяти правило 90 днів безвізу 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 часов назад, Vika575 сказал:

Добрый вечер ! Прошу помощи с таким вопросом.

 

Я жила в Германии, на Фемарне, земля шлизвик хольштайн по 24 параграфу, была в джобцентре, потом уехала на Украину , и в Фемарн меня выписали из социального жилья автоматически , но пластик остался. Мой вопрос : могу ли я по окончанию срока действия моего Aufenthaltstitel ( март 2024) заехать на территорию Германии   И работать  официально в другой земле ? Или после какого срока ( по истечению скока действия Aufenthaltstitel ) аннулируется статус беженства 24 пар. ??? спасибо заранее

и еще один вопрос: могу ли я сейчас работать в других странах ЭС или не ЭС , не закрыв 24 параграф? 

Вы можете приехать в Германию до марта 24 года и продлить свой ВНЖ либо приехать после и заново открыть ВНЖ (Параграф 24).

По поводу работы - если вашего работодателя устраивает ваш ВНЖ Германии - можете, но учитывайте, что официально он действует лишь на территории Германии, значит проживая в других странах ЭС вы можете не более 90 дней в пол года. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Alona сказал:

Якщо не хочете продовжувати - перед поверненням в Україну закрийте тимчасовий захист і тоді для вас в країнах ЄС почне діяти правило 90 днів безвізу 

Тобто, якщо у мене 5 березня закінчується параграф 24, то з 5 березня у мене є 90 днів, протягом яких я можу перебувати на території ЄС не в'їжджаючи в Україну? І ще уточніть, будь ласка, якщо до початку дії параграфа я 30 днів була на безвізовому режимі, то з 5 березня у мене залишається 60 днів або починаються нові 90?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

Доброго дня, цікавить питання виходу на роботу. Хочу дізнатися де можна подивитися закон про вихід на роботу коли ми зараз на Джобцентрі. Питання чи маю я право іти на курс вивчення німецької мови рівня Б2? Чи обовязково після того, як я отримав сертифікат Б1 я маю одразу іти на роботу (змінилися правила і зараз масово всіх відправляють на пошук роботи)? Чи це законом врегульоване питання, що вони змушують виходити на робоу чи так написано в законі? Чи можу я сказати, що хочу навчатися і не виходити на роботу? Якщо можливо з вами це питання проконсольтуватися в телефонному режмі? Дякую, гарного дня.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 10.11.2023 в 14:07, Oksana1975 сказал:

Тобто, якщо у мене 5 березня закінчується параграф 24, то з 5 березня у мене є 90 днів, протягом яких я можу перебувати на території ЄС не в'їжджаючи в Україну? І ще уточніть, будь ласка, якщо до початку дії параграфа я 30 днів була на безвізовому режимі, то з 5 березня у мене залишається 60 днів або починаються нові 90?

Так, все вірно. Якщо ви отримали параграф більше ніж 180 днів назад, то ви знову після закінчення його дії будете мати 90 безвізових днів 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

34 минуты назад, Serginio сказал:

Доброго дня, цікавить питання виходу на роботу. Хочу дізнатися де можна подивитися закон про вихід на роботу коли ми зараз на Джобцентрі. Питання чи маю я право іти на курс вивчення німецької мови рівня Б2? Чи обовязково після того, як я отримав сертифікат Б1 я маю одразу іти на роботу (змінилися правила і зараз масово всіх відправляють на пошук роботи)? Чи це законом врегульоване питання, що вони змушують виходити на робоу чи так написано в законі? Чи можу я сказати, що хочу навчатися і не виходити на роботу? Якщо можливо з вами це питання проконсольтуватися в телефонному режмі? Дякую, гарного дня.

Якщо ваша спеціальність, наприклад, дозволяє працювати з мінімальними знаннями німецької - то вам можуть вже зараз запропонувати роботу, але якщо ви маєте спеціальність, для якої необхідні більші знання мови - то вас відправлять ще на мовні курси.

Це робиться зараз через те, щоразу в Німеччині вже дуже багато біженців і бюджет країни не справляється з виплатами для всіх, тому тим, хто можуть вже працювати - їм рекомендують виходити на роботу. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

Доброго вечора , моя мама з сестрою 10 років , планує переїхати до Німеччини . Ми вже маємо житло для них , орендувач дає згоду на соціал , квартира проходить всім нормам . На кауцію ми гроші маємо , але я знаю що дуже кропітка робота з документами . Нам потрібно буде платити на квартиру поки не зробимо всі документи, чи соціал сам буде платити потім після підтвердження ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 часов назад, Katarina сказал:

Доброго вечора , моя мама з сестрою 10 років , планує переїхати до Німеччини . Ми вже маємо житло для них , орендувач дає згоду на соціал , квартира проходить всім нормам . На кауцію ми гроші маємо , але я знаю що дуже кропітка робота з документами . Нам потрібно буде платити на квартиру поки не зробимо всі документи, чи соціал сам буде платити потім після підтвердження ?

Доброго вечора, гроші не поступають швидко, можливо процес може зайняти до 2 місяців, але потім вони прийдуть і за пропущені місяці, Вам треба особисто з орендарем виясняти, чи згоден він почекати, чи йому необхідно платити заздалегідь 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 4 тижні потому...

Дуже допомогли у всіх справах пов'язаних із переїздом в Німеччину хлопці, детальніше можете почитати або попитати тут

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...

Добрий день!  Знаходимось у Туреччині  з 10 березня 2022 року. Виплат не отримуємо( туристичний внж)2 дорослих та 2 дітей. Підкажіть будь ласка ,чи можемо ми розраховувати на отримання параграфу 24?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 часов назад, Олександра Н. сказал:

Добрий день!  Знаходимось у Туреччині  з 10 березня 2022 року. Виплат не отримуємо( туристичний внж)2 дорослих та 2 дітей. Підкажіть будь ласка ,чи можемо ми розраховувати на отримання параграфу 24?

Так, але вам необхідно буде закрити туристичний внж та обрати у Німеччині землю, де ще реєструють українців 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 3 тижні потому...

Доброго дня!

Маю запитання стосовно перельотів на літаку по Європі з дитиною. Чи потрібно мати дозвіл від батька дитини на переліт з Німеччини в іншу країну Європейського союзу? Ми знаходимося під тимчасовим захистом і дитина народилась в Німеччині, а батько залишився в Україні.

Дякую 

Змінено користувачем Omelia
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 16.02.2024 в 23:18, Omelia сказал:

Доброго дня!

Маю запитання стосовно перельотів на літаку по Європі з дитиною. Чи потрібно мати дозвіл від батька дитини на переліт з Німеччини в іншу країну Європейського союзу? Ми знаходимося під тимчасовим захистом і дитина народилась в Німеччині, а батько залишився в Україні.

Дякую 

Доброго дня, не потрібно 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете опублікувати повідомлення зараз, а зареєструватися пізніше. Якщо у вас є акаунт, увійдіть в нього для написання від свого імені.

Гість
Відповісти в темі...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

×
×
  • Створити...