Перейти до публікації

Чи пускають до Польщі після завершення 90 днів безвізу?


Alona

Рекомендовані повідомлення

90 днів безвізу закінчились, чи пустять повторно до Польщі? Офіційні відповіді.

Українці, які через війну опинились в Польщі, запитують: чи мають вони право поїхати на батьківщину, а потім знову повернутися до Польщі, якщо термін безвізу вичерпався? Чи пустять їх прикордонники?

Минуло три місяці війни, а для багатьох біженців – і 90 днів легального перебування в країнах Євросоюзу, гарантованих безвізом. В інтернеті ширяться панічні настрої, начебто тепер, якщо ви виїдете до України на кілька днів чи тижнів, не зможете повернутися до Польщі – адже прикордонники, посилаючись на 90 вичерпаних днів безвізу, не пустять вас. Мовляв, потрібно чекати в Україні три місяці, щоб без проблем повернутися до Польщі. Утім насправді все не так.

90 днів безвізу закінчились: які обмеження в перетині кордону?

З 2017 року українцям не потрібна віза для в’їзду до Шенгенської зони. Але безвізовий режим дозволяє перебувати в ЄС лише 90 днів протягом 180 днів. Утім, що дуже важливо, директива про тимчасовий захист від 12 березня 2022 року знімає обмеження на термін перебування у ЄС, яке дає безвіз.

– Українців цікавить таке питання: якщо особа в’їхала за біометричним паспортом у Польщу після 24 лютого, термін перебування по безвізу в ЄС уже закінчився (тобто 90 днів вичерпались), то чи у такому випадку вона може виїхати до України і безпроблемно повернутися до Польщі, скажімо, через тиждень чи місяць?

Анна Міхальська, Straż graniczna:

– Згідно з Уставою від 12 березня 2022 року про допомогу громадянам України у зв’язку із агресією Російської Федерації, для тих громадян України, які в’їхали на територію Республіки Польща після 24 лютого 2022 року в рамках безвізового режиму, зареєстрували своє перебування за номером PESEL та таким чином заявили про намір залишитися в Польщі, перебування на території Польщі вважається законним на термін 18 місяців від дати 24 лютого 2022 року (про це йдеться у статті 2 пункт 1, – Авт.). Таким чином, після використання права на проживання громадян України за безвізовим режимом, тобто 90 днів у 180-денний період, їх перебування на території Польщі вважається законним.

Якуб Дудзяк, Urząd do Spraw Cudzoziemców:

– Зверну увагу на те, що Устава передбачає присвоєння номера PESEL громадянам України, бо це дозволяє реалізувати низку державних послуг. PESEL не обмежує можливості перетину кордону (за межі Польщі, у тому числі в Україну, – Авт.).

На скільки днів можна поїхати в Україну?

– Чи правда, що людина може повернутися в Україну, але перебувати там не довше 30 днів, якщо хоче знову заїхати до Польщі по вичерпанню 90 днів безвізу?

– У статті 11 Устави від 12 березня 2022 року про допомогу громадянам України зазначено, що виїзд громадянин України з території Республіки Польща на строк понад 1 місяць позбавляє його повноважень, зазначених у статті 2 пункт 1 зазначеного акту (йдеться про легальне перебування терміном 18 місяців, – Авт.)

Якуб Дудзяк, Urząd do Spraw Cudzoziemców:

– Підтверджую, що легальне перебування в Польщі протягом 18 місяців починаючи з 24 лютого 2022 року стосується тих осіб, які заявили про намір залишитися в нашій країні. Виїзд громадянина України з території Польщі на термін понад 1 місяць позбавляє його цього права.

– Один місяць – це стосується одноразової поїздки чи це загальна сукупність днів, які людина може провести в Україні протягом 18 місяців?

Анна Міхальська, Straż graniczna:

– Йдеться саме про одноразову поїздку на термін понад 1 місяць.

Нема закордонного паспорта: чи можна поїхати в Україну і повернутися до Польщі?

– Якщо людина в’їхала по звичайному (не біометричному) закордонному паспорту чи внутрішньому паспорту громадянина України після 24 лютого і оформила PESEL.ukr. Чи вона може повернутися в Україну і знову в’їхати у Польщу?

Анна Міхальська, Straż graniczna:

– Громадянам України, які евакуювалися до Польщі у зв’язку з бойовими діями на території України, починаючи з 24 лютого 2022 року, без дійсних документів на перетин кордону (наприклад, в’їхали на підставі національних паспортів, водійських посвідчень, свідоцтв про народження), дозволений в’їзд у так званому екстраординарному режимі. Важливо, що подальше перебування іноземця в Польщі у зазначеному вище режимі також вважається законним згідно з положеннями Устави про допомогу громадянам України від 12 березня 2022 року терміном на 18 місяців.

Зазначу, що отримання громадянами України дозволу на в’їзд на територію Республіки Польща з особливих причин жодним чином не обмежує їх право на повернення в Україну.

При цьому зауважу, що кожного разу під час прикордонного контролю на в’їзд іноземця на територію Республіки Польща перевірятимуться умови в’їзду, в тому числі будуть з’ясовуватися обставини щодо застосування підстав для дозволу в’їзду за особливою процедурою. Рішення про отримання дозволу на в’їзд приймається в індивідуальному порядку.

У ході проведених заходів також буде встановлюватися, чи свідчать обставини, що супроводжують в’їзд іноземця, про намір залишитися на території Республіки Польща.

Дозвіл на тимчасове проживання в Польщі

– Якими будуть умови перебування громадян України в Польщі після того, як минуть 18 місяців легального перебування?

Якуб Дудзяк, Urząd do Spraw Cudzoziemców:

– Є шлях для подальшої легалізації перебування громадян України, які втекли від війни і перебування яких є законним. Їм може бути надано дозвіл на тимчасове проживання. Він надається одноразово на 3 роки з дати прийняття рішення.

Заяву про надання дозволу на тимчасове проживання громадянин України може подати не раніше ніж через 9 місяців з дня в’їзду та не пізніше 18 місяців з 24 лютого 2022 року.

Досвід: “На кордоні не виникло жодних проблем”

Юлія Фисюк з Києва розповідає про свій досвід перетину кордону по вичерпанню 90 днів безвізу.

“Я в’їхала до Польщі у березні. На той момент у мене було використано 78 днів безвізу – адже до повномасштабної війни я часто їздила закордон у робочих справах, – розповідає жінка. – У Польщі я оформила PESEL. У квітні мала потребу поїхати на кілька днів до батьків на Хмельниччину. На той момент у мене вже були вичерпані дні безвізу – я перебувала закордоном понад 100 днів. В Україну я заїхала без жодних проблем”.

Жінка розповідає, що на батьківщині була 8 днів. Коли поверталась назад до Польщі, то кордон перетнула без жодних труднощів, у прикордонників чи митників не виникло до неї жодних запитань щодо безвізу.

“Хоча, сказати чесно, я трохи хвилювалася, начитавшись в соцмережах про те, що в’їхати до Польщі не зможу, – каже Юлія Фисюк. – Утім це були лише здогадки і припущення користувачів. Рекомендую не довіряти такій інформації, беріть до уваги лише офіційні джерела інформації”.

Джерело: Ukrayina.pl

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня, Підкажіть чи зможу я оформити песель в Польщі якщо в березні оформила прихисток в Словатчині, від вїзду пройшло більше 90 днів. тепер маю пропозицію по роботі в Польщі і треба змінити країну реестрції. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 часов назад, Maryna сказал:

Доброго дня, Підкажіть чи зможу я оформити песель в Польщі якщо в березні оформила прихисток в Словатчині, від вїзду пройшло більше 90 днів. тепер маю пропозицію по роботі в Польщі і треба змінити країну реестрції. 

Якщо ви закрили реєстрацію в Словаччині - зможете 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

35 хвилин тому, Alona сказав:

Якщо ви закрили реєстрацію в Словаччині - зможете 

Якщо я її закрию, то буду знаходитись в ес незаконно, бо 90 днів вже спливли. До моменту отримання песель я буду порушником? 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 часов назад, Maryna сказал:

Якщо я її закрию, то буду знаходитись в ес незаконно, бо 90 днів вже спливли. До моменту отримання песель я буду порушником? 

Так, але якщо ви будете знаходитись на террвтопії ЄС і не покидати її, то проблем не буде 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Поїздки до України та по ЄС після 90 днів безвізу: роз'яснення для біженців

Посольство України у Польщі надало роз'яснення, чи можна біженцям з України перетинати україно-польський кордон, поїхати до іншої країни Євросоюзу після того, як вигасне строк дії 90-денного безвізового періоду для поїздок в Шенгенську зону.

Як повідомляє Yavp.pl з посиланням на офіційну сторінку Посольства України у Польщі на Фейсбук, відповідно до спецзакону про надання допомоги громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом на території цієї держави, правила переміщення для українців наступні:

1) перебування всіх громадян України, які прибули на законних підставах на територію Республіки Польща у зв’язку з воєнним діями в Україні та задекларували намір залишитися в Польщі, вважається легальним протягом 18 місяців, починаючи від дня 24 лютого 2022 року;

2) громадяни України, які в будь-який момент під час перетину кордону оголосили про виїзд з України у зв’язку з метою отримання захисту в Польщі, можуть протягом 18 місяців з 24 лютого цього року вільно виїжджати з Польщі та їх повернення до Польщі в цей період буде законним;

3) громадяни України, які в’їжджають до Польщі, щоразу повинні повідомляти про мету своєї подорожі в рамках прикордонного контролю. Так, задекларувавши своєю метою в’їзду до Польщі – необхідність отримання захисту у зв’язку з воєнними діями в Україні, громадяни України набувають право на легальне перебування, про яке йдеться вище;

4) громадянин України втрачає право легального перебування в Польщі протягом 18 місяців, починаючи з 24 лютого, у разі одноразового виїзду з території Польщі строком більше одного місяця, а не коли сума коротких виїздів перевищить цей термін;

5) громадянин України, в’їзд якого на територію Республіки Польща з території України не пов’язаний з військовими діями, а має характер регулярного прикордонного руху, підлягає прикордонному контролю на принципах, визначених у Шенгенському кодексі про кордони (наявність біометричного паспорта та дотримання коридору перебування до 90 днів протягом 180 днів);

6) громадянин України, який повністю використав дозволений термін перебування, може заявити про в’їзд до Польщі у зв’язку з військовими діями на території України, що обумовить додаткове вивчення його заявки на підставі ст.32 Закону про іноземців та, у разі позитивного розгляду, йому може бути дозволено в’їзд на територію Польщі.

Зазначені вище умови не стосуються громадян України, які мають:

1) дозвіл на постійне проживання в Польщі,

2) дозвіл на проживання резидента Європейського Союзу,

3) дозвіл на тимчасове перебування в Польщі,

4) статус біженця,

5) додатковий захист,

6) дозвіл на толерантне перебування,

7) дозвіл на перебування з гуманітарних причин;

а також тих, які:

- подали заяви на міжнародний захист у Республіці Польща або від імені яких подано такі заявки,

- заявили про свій намір подання заяв на міжнародний захист або таких осіб, кого стосуються такі заяви про наміри.

У разі, якщо в’їзд громадянина України не зареєстровано комендантом Прикордонної Служби Польщі під час проходження контролю на кордоні, громадянин України повинен зареєструвати своє перебування в будь-якому управлінні ґміни на території Польщі шляхом отримання номера PESEL в терміні не більшому ніж 90 днів з дня в'їзду. На підставі цього Комендант Прикордонної служби Польщі реєструє перебування громадянина України на території Республіки Польща.

Переміщення в межах Шенгенської зониГромадяни України, які не мають короткострокової чи довгострокової візи або дозвіл на проживання, виданий державою-членом ЄС, і які мають право на тимчасовий захист, згідно з законодавством Польщі, можуть виїхати з Польщі лише до тієї держави-члена ЄС, де вони хочуть реалізувати свої права, пов'язані з тимчасовою охороною.

Остаточне прийняття рішення про пропуск громадянина України на територію Республіки Польща або відмову у в’їзді залишається виключно за Прикордонною службою Республіки Польща.

Детальніше: https://cutt.ly/eJjUnJn

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Особливості повторного перетину українсько-польського кордону, а також виїзду в країни ЄС, коли дні безвізового перебування вичерпано:

- українці мають право знаходитись на території Польщі протягом 18 місяців, якщо метою їх в'їзду є отримання міжнародного захисту;

- українці, які залишають Польщу більше ніж на 30 днів, втрачають міжнародний захист та право "пільгового" в'їзду;

- українці, які виїхали в Україну менше ніж на 30 днів, мають право повернутися, АЛЕ остаточне рішення за польською Прикордонною службою;

- українці можуть виїхати з України з будь-яким наявним документом, що підтверджує особу, лише 1 раз. Вдруге з "внутрішнім" паспортом, ID-карткою вже не випустять;

- якщо українці бажають їхати далі до ЄС, але минуло понад 90 днів перебування, то це допустимо лише у випадку "взяття" захисту іншої країни ЄС.

https://t.me/bizenstvo

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Добрый день. Я заехала с дочерью в Польшу 12 марта с Украины. 90 дней пребывания уже заканчивается.  Хотим уехать в Турцию в гости на 14 дней. Впустят нас обратно в Польшу?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Виктория Викторовна сказал:

Добрый день. Я заехала с дочерью в Польшу 12 марта с Украины. 90 дней пребывания уже заканчивается.  Хотим уехать в Турцию в гости на 14 дней. Впустят нас обратно в Польшу?

добрый день, если в Польше вы зарегистрированы - впустят 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А если регистрация в другой стране ЕС, то не впустят в Польшу? Надо заехать только через страну регистрации убежища? 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 часов назад, Maryna сказал:

А если регистрация в другой стране ЕС, то не впустят в Польшу? Надо заехать только через страну регистрации убежища? 

добрый день, вас все равно пустят в Польшу, если у вас есть документ, разрешающий находиться на территории ЕС 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Здравствуйте.  Если я прилечу в польшу по биометрии, получу pesel, проживу в польше месяца 2.5 -3 и мне надо улетать опять на работу, в рейс на  судно на 4-5 месяцев. По окончанию контракта планирую вернуться в польшу и там жить месяца 4. Возможно ли? Работает здесь схема шенген 90/180? Спасибо 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня. Підкажіть будь-ласка, в'їхали в Польщу після 24 лютого, 90 днів вже закінчились, маємо песель з позначкою ukr, вилитіли до Великобританії по візі, чи впустять в Польщу при поверненні. Чоловік має договір на роботу в Польщі на 1 рік, діти ходять до садочка

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 часов назад, Mohinder сказал:

Здравствуйте.  Если я прилечу в польшу по биометрии, получу pesel, проживу в польше месяца 2.5 -3 и мне надо улетать опять на работу, в рейс на  судно на 4-5 месяцев. По окончанию контракта планирую вернуться в польшу и там жить месяца 4. Возможно ли? Работает здесь схема шенген 90/180? Спасибо 

добрый день, срок временного документа для украинских беженцев сейчас составляет - 18 месяцев, сколько из этого времени вам можно отсутствовать в стране -нужно уточнять в центре, где выдают Песель

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 часов назад, Тетяна Кл сказал:

Доброго дня. Підкажіть будь-ласка, в'їхали в Польщу після 24 лютого, 90 днів вже закінчились, маємо песель з позначкою ukr, вилитіли до Великобританії по візі, чи впустять в Польщу при поверненні. Чоловік має договір на роботу в Польщі на 1 рік, діти ходять до садочка

добрий день, так, впустять 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 08.06.2022 в 14:20, Alona сказал:

добрый день, если в Польше вы зарегистрированы - впустят 

Сегодня сказали, что в Польшу не пустят. Можно заехать только транзитом. Где можно узнать точную информацию ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 10.06.2022 в 16:49, Виктория Викторовна сказал:

Сегодня сказали, что в Польшу не пустят. Можно заехать только транзитом. Где можно узнать точную информацию ?

Вам необходимо уточнить в посольстве Украины в Польше 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Добрый день. Я в Польшу прибыла после 24.02. Нахожусь здесь больше 90 дней. Есть песель. Нужно выехать в Грузию на 10 дней. Впустит Польша обратно или может депортировать? Планирую остаться здесь жить, так как мой город оккупирован. Спасибо 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

58 хвилин тому, Galina80 сказав:

Добрый день. Я в Польшу прибыла после 24.02. Нахожусь здесь больше 90 дней. Есть песель. Нужно выехать в Грузию на 10 дней. Впустит Польша обратно или может депортировать? Планирую остаться здесь жить, так как мой город оккупирован. Спасибо 

добрий день, так, впустять 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня!

У мене така ж ситуація. Телефонувала на Страж Гранічний Польщі, відповіли, що можуть бути промлеми при повернені до Польщі. 

Підскажіть, будь ласка, де можно отримати конкретну відповідь

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 хвилини тому, Татьяна2611 сказав:

Доброго дня!

У мене така ж ситуація. Телефонувала на Страж Гранічний Польщі, відповіли, що можуть бути промлеми при повернені до Польщі. 

Підскажіть, будь ласка, де можно отримати конкретну відповідь

Как вам пояснили проблемы? Если у вас есть песель, это аналог временного вида на жительство?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, Татьяна2611 сказал:

Доброго дня!

У мене така ж ситуація. Телефонувала на Страж Гранічний Польщі, відповіли, що можуть бути промлеми при повернені до Польщі. 

Підскажіть, будь ласка, де можно отримати конкретну відповідь

доброго дня, вам необхідно звернутися до центру видачі Песель 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 часов назад, Galina80 сказал:

Там не дают разъяснений по этому вопросу. Тупик какой-то….

Если ваш Песель даёт право на проживание в Евросоюзе - вас выпустят назад в Польшу. Но рекомендую ещё получить консультацию юриста 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 5 тижнів потому...

Добрый день. С сыном приехали в Германию 19 мая, получили по 24 параграфу вид на жительство, но его вклеили в паспорт. Скажите пожалуйста, мы с сыном можем выезжать в Украину или в другую страну ЕС если у нас только вклеенный вид на жительство в наших биомедицинских паспортах, пластиковую карту не дали пока, а может и вовсе не будут давать, я не знаю как в этой земле 🤷‍♀️

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете опублікувати повідомлення зараз, а зареєструватися пізніше. Якщо у вас є акаунт, увійдіть в нього для написання від свого імені.

Гість
Відповісти в темі...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

×
×
  • Створити...