Перейти до публікації

Правила перетину кордону з Польщі в Україну


Alona

Рекомендовані повідомлення

Багато українців зараз повертаються на батьківщину. У зв'язку з цим ми вирішили розповісти вам про правила на кордоні Польщі та України, щоб ваше повернення пройшло вдало.

Якщо ви втратили документи або у вас виникли інші запитання — можна безпосередньо звертатися до прикордонної служби. Телефон довіри: +48 82 568 51 19.

Урядовий контактний центр надає роз’яснення для українців щодо повернення додому. Переконайтеся, що ви звернулися до посольства чи консульства у Польщі електронною поштою чи за телефоном гарячої лінії на їхній офіційній сторінці.

В постанові КМУ про Правила перетину державного кордону громадянами України сказано, що документом, що дає право на в'їзд, є:

- паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

- дипломатичний паспорт;

- службовий паспорт;

- проїзний документ дитини (чинний протягом строку, на який він виданий);

- посвідчення особи моряка;

- посвідчення члена екіпажу.

Отже, основним документом для повернення в Україну є закордонний паспорт. Якщо ж строк дії вашого закордонного паспорта добігає кінця – новий паспорт закордоном ви отримати, скоріш за все, не зможете. Але на час дії воєнного стану в закордонних дипломатичних установах (посольствах/консульствах) ви зможете продовжити закордонний паспорт на 5 років, а також внести дані дитини в паспорт батьків, якщо паспорт дитини також прострочений. 

Після продовження строку дії паспорта, вже з дійсними закордонними паспортами можна сміливо прямувати додому. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня. Скажіть, будь ласка. Я перетнула кордон Польщі 12 березня. Зараз знаходжуся в Франції. В червні буде 3 місяці як я знаходжуся в ЄС. Я не можу ще повернутися в Україну. Чи будуть у мене потім з цим проблеми , коли я буду повертатися додому в Україну? У Франції мені дали тимчасовий захист до вересня.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Оксана 777 сказал:

Доброго дня. Скажіть, будь ласка. Я перетнула кордон Польщі 12 березня. Зараз знаходжуся в Франції. В червні буде 3 місяці як я знаходжуся в ЄС. Я не можу ще повернутися в Україну. Чи будуть у мене потім з цим проблеми , коли я буду повертатися додому в Україну? У Франції мені дали тимчасовий захист до вересня.

Якщо ви оформили тимчасовий захист - проблем не буде 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня. Допоможіть, будь ласка, розібратись, чи є моє перебування в Польщі законним і тим, яке підпадає під тимчасовий захист, якщо після 24-го лютого я заїхала до Польщі по дійсному біометричному паспорту. В паспорті поставили тільки відмітку з датою про перетин кордону. На місці в Польщі оформили Pesel. Але мене цікавить, яка саме відмітка в Pesel подвіломляє про те, що я знаходжусь під 18-ти місячним захистом. І що по виїзду на термін до 30 днів в Україну законно зможу повернутись назад в Польщу ? Що саме являється підтвердженням мого наміру залишитись в Польщі, яке наводять за підставу офіційні органи ? Дякую

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Здравствуйте. Подскажите пожалуйста, я пересекла границу 9.03, пробыла в Польше 2 месяца, потом выехала в Германию, подала документы и через 3 дня, была вынуждена вернуться в Украину. Там где мы подавали документы, мне сказали я могу вернуться в любой момент обратно в Германию. Так ли это? Смогу ли я через время вернуться?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 27.05.2022 в 12:05, Alona сказал:

 

Маю питання і можливо ви зможите мені допомогти.
Я знаходжусь в Польщі, приїхала 4.03.22 
Але в кінці червня хочу їхати в гості у Францію
Питання у тому чи потрібно мені якусь візу робити чи інші документи,бо це вже буде більше ніж 90 днів після в'їзду на територію шенгену

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Здравствуйте, можно ли пересечь границу с Польшей и поехать дальше в Болгарию по обычному не биометрическому паспорту?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 27.05.2022 в 19:11, ЛіляШ сказал:

Доброго дня. Допоможіть, будь ласка, розібратись, чи є моє перебування в Польщі законним і тим, яке підпадає під тимчасовий захист, якщо після 24-го лютого я заїхала до Польщі по дійсному біометричному паспорту. В паспорті поставили тільки відмітку з датою про перетин кордону. На місці в Польщі оформили Pesel. Але мене цікавить, яка саме відмітка в Pesel подвіломляє про те, що я знаходжусь під 18-ти місячним захистом. І що по виїзду на термін до 30 днів в Україну законно зможу повернутись назад в Польщу ? Що саме являється підтвердженням мого наміру залишитись в Польщі, яке наводять за підставу офіційні органи ? Дякую

це питання вам необхітдно уточнювати в центрі, в якому ви отримали песель. Скоріш за все, якщо ви отримали Песель - то це і є документом, який дозволяє вам знаходитися в Польщі до 18 місяців 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 28.05.2022 в 15:01, КатаринаКарина сказал:

Здравствуйте. Подскажите пожалуйста, я пересекла границу 9.03, пробыла в Польше 2 месяца, потом выехала в Германию, подала документы и через 3 дня, была вынуждена вернуться в Украину. Там где мы подавали документы, мне сказали я могу вернуться в любой момент обратно в Германию. Так ли это? Смогу ли я через время вернуться?

да, это так, вы можете вернуться и завершить процесс оформления документов в Германии 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 28.05.2022 в 18:50, Anastasia.te сказал:

Маю питання і можливо ви зможите мені допомогти.
Я знаходжусь в Польщі, приїхала 4.03.22 
Але в кінці червня хочу їхати в гості у Францію
Питання у тому чи потрібно мені якусь візу робити чи інші документи,бо це вже буде більше ніж 90 днів після в'їзду на територію шенгену

Якщо ви оформили прихисток у Польщі - ніяких документів не треба, якщо ні - то вам необхідно звернутися до посольства або консульства Украіни у Польщі

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

55 минут назад, nooooo сказал:

Здравствуйте, можно ли пересечь границу с Польшей и поехать дальше в Болгарию по обычному не биометрическому паспорту?

Добрый день, попробуйте уточнить эту информацию здесь

Официальные сайты помощи беженцам:

 gov.bg/ru/ukraine

 bg4ua.com

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, якщо я в‘їхала у Польщу після 24.02.22, потім отримала Pesel, чи маю я право виїжджати до України, терміном до 1 міс., після 90 днів перебування на території Польщі? Прихисток та статус біженця не оформляла.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, Tatka сказав:

Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, якщо я в‘їхала у Польщу після 24.02.22, потім отримала Pesel, чи маю я право виїжджати до України, терміном до 1 міс., після 90 днів перебування на території Польщі? Прихисток та статус біженця не оформляла.

Рекомендуем вам ознакомиться со статьей.

https://tsn.ua/ru/exclusive/ukraincy-v-seti-massovo-zhaluyutsya-chto-ne-mogut-povtorno-vehat-v-polshu-chto-proizoshlo-2071360.html

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

30.05.2022 в 08:50, Alona сказав:

Якщо ви оформили прихисток у Польщі - ніяких документів не треба, якщо ні - то вам необхідно звернутися до посольства або консульства Украіни у Польщі

Доброго дня, а що вважається прихистком, отримання pesel ukr? 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Будь ласка, перетин кордону з України в Польщу з 01.06.2022 громадянами України є якісь зміни? Заздалегідь дякую!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, Tsareva сказав:

Будь ласка, перетин кордону з України в Польщу з 01.06.2022 громадянами України є якісь зміни? Заздалегідь дякую!

Новых правил не анонсировали.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня.

Підкажіть будь ласка, чи випустять мене з неповнолітньою донькою  українські прикордонники з України якщо відкрите виконавче провадження, але є рішення суду що дитина проживає з матір'ю?

Дякую

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

57 хвилин тому, Северина сказав:

Доброго дня.

Підкажіть будь ласка, чи випустять мене з неповнолітньою донькою  українські прикордонники з України якщо відкрите виконавче провадження, але є рішення суду що дитина проживає з матір'ю?

Дякую

Если в решении суда указано, что вы имеете право вывозить ребенка без разрешения второго родителя, то сможете.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

30.05.2022 в 09:18, nooooo сказав:

Чи впустять в Польщу іноземця з посвідкою на постійне проживання в Україні

 

Змінено користувачем Хвостюк Оксана
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Добрый день, подскажите пожалуйста, въехала в Польшу 15.03 на 45 дней по биометрическому паспорту. Песель оформила.Выехала с Польши больше чем на 30 дней. Необходимо снова заехать в Польшу.Можно ли заехать по безвизу до окончания 90 дней.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Людмила Т. сказал:

Добрый день, подскажите пожалуйста, въехала в Польшу 15.03 на 45 дней по биометрическому паспорту. Песель оформила.Выехала с Польши больше чем на 30 дней. Необходимо снова заехать в Польшу.Можно ли заехать по безвизу до окончания 90 дней.

в этом посте есть подробная информация о вашей ситуации 

 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, Alona сказал:

в этом посте есть подробная информация о вашей ситуации 

 

 

В статье идет разговор у кого закончились 90 дней безвиз, у меня исчерпано 45.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете опублікувати повідомлення зараз, а зареєструватися пізніше. Якщо у вас є акаунт, увійдіть в нього для написання від свого імені.

Гість
Відповісти в темі...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

×
×
  • Створити...