Перейти до публікації

Охорона здоров'я у Франції: зміни, яких слід очікувати у 2024 році


Sofia_Petrenko

Рекомендовані повідомлення

З 1 січня 2024 року уряд запровадив низку заходів у сфері охорони здоров'я, зокрема стосовно видачі ліків поштучно, жіночих презервативів, підвищення цін на тютюн, профілактичних перевірок здоров'я, телеконсультацій та лікарняних декларацій.

 

Серед нових заходів  є дві основні:

1. Перша стосується боротьби з медичними пустелями. Сьогодні 6 мільйонів французів не мають постійного лікаря. Щоб полегшити доступ до медичної допомоги, фармацевти наразі зможуть видавати деякі ліки без рецепта лікаря. Це стосується, зокрема, антибіотиків для боротьби з ангіною та циститом. У таких випадках фармацевти повинні спочатку провести тест, щоб переконатися, що хвороба дійсно має бактеріальне походження.

 

2. Другий ключовий захід покликаний запобігти можливому дефіциту ліків. Якщо запаси будуть занадто обмеженими, аптеки будуть зобов'язані продавати ліки поштучно.

 

100-відсоткове відшкодування витрат на контрацептиви

Щодо профілактики, то жіночі презервативи будуть безкоштовними для дівчат до 26 років.

Щодо чоловічих презервативів, то ще з 1 січня 2023 року деякі з них надаються безкоштовно особам молодше 26 років. Достатньо пред'явити картку Vitale, довідку про страхування або за відсутності таких документ, що засвідчує особу.

Щодо підвищення цін на тютюн з 1 січня, то вони зростуть на суму від 50 центів до 1 євро в залежності від марки. Мета – відучити людей від куріння.

 

Тарифи страховок (mutuelles) також зростуть у середньому на 8%.

Більш детальна інформація очікується найближчими тижнями.

Зокрема, йдеться про безкоштовні профілактичні консультації на трьох етапах життя: 25, 45 та 65 років.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете опублікувати повідомлення зараз, а зареєструватися пізніше. Якщо у вас є акаунт, увійдіть в нього для написання від свого імені.

Гість
Відповісти в темі...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

×
×
  • Створити...