Перейти до публікації

Що таке код 95 в Італії?


Mykola_

Рекомендовані повідомлення

ЩО ТАКЕ КOД 95?

Що таке Код 95? Це питання ставлять собі сотні водіїв, які вирішили розпочати свою кар'єру у міжнародних вантажоперевезеннях. Якщо Ви вже маєте права водія відповідної категорії, чіп-карту, закордонний паспорт, можливо навіть ADR і звичайно ж бажання працювати – що ще може знадобитися від водія? Але, на жаль, це ще не повний перелік вимог для водія. Відповідно до директиви Європейського Парламенту та Ради Європейського Союзу 2003/59/ЄС від 15 липня 2003 р., кожен водій повинен мати підтвердження закінчення періодичного навчання на перевезення речей, інакше це називають Код 95 в Італії CQC

Для чого все-таки потрібен цей Код 95 і чому всі транспортні фірми його вимагають?

Сама по собі робота водієм одна з найпростіших, але водночас добре оплачувана, саме з цієї причини існує настільки велика зацікавленість у даній професії.

Для того, щоб розпочати цей нелегкий шлях, необхідно пройти низку підготовчих процесів, без яких офіційно працювати на території Європи неможливо. Те, що Ви знайшли наш сайт і намагаєтеся все-таки розібратися, як це має бути насправді – говорить про те, що Ви всерйоз вирішили стати далекобійником та знайти роботу в ЄС. Один із найважливіших процесів у цьому – навчання на Код 95.

 

КОД 95 – БЮРОКРАТИЧНА ФОРМАЛЬНІСТЬ АБО ПРОСТО НЕОБХІДНІСТЬ

У нашому житті склалося так, що ми хотіли б усе максимально спростити, уникнути якихось формальностей, паперової тяганини, а що вже говорити про навчання, якщо й тут не обійшлося без куплених дипломів та прав. Але згодом усе стає на свої місця – фахівці з вищою освітою, які нічого не вміють, молоді водії, які не знають правила дорожнього руху. Якщо в першому випадку наслідки лягають в основному на саму людину, то в другому - під вплив потрапляють також інші учасники дорожнього руху.

Код 95 – це не просто формальність, яку вигадали для того, щоб ускладнити життя водію. Цей курс безпосередньо пов'язаний із забезпеченням безпеки водія, інших учасників руху та зрештою вантажу.

Дуже часто буває так, що водієві, який відкрив категорії на вантажні автомобілі, тривалий час не доводилося їздити на багатотонних транспортних засобах, а якщо він і їздив, то це були зовсім не ті авто, на яких зараз працюють у Євросоюзі (Euro 5, Euro 6). Саме тут і виникає пряма необхідність у періодичних курсах Код 95.

Висновок : набагато краще серйозно поставитися до цього навчання, не намагатися знайти лазівки чи можливості отримати цей документ без присутності на заняттях, адже від цього залежить ваша робота, а насамперед – безпека.

 

НАВІЩО І КОМУ ПОТРІБНИЙ КОД 95?

Цей документ повідомляє про те, що його власник пройшов періодичні підготовчі курси (курси підвищення або підтвердження кваліфікації), медичну та психологічну перевірки та готовий до виконання своїх посадових обов'язків (перевезення вантажу чи пасажирів).

Наявність Коду 95 потрібна не тільки для водіїв країн ЄС — будь-які інші водії, які працюють у міжнародному транспорті , повинні мати цей документ. Різниця тільки в тому, що якщо вони працевлаштовані вдома, їм не потрібно проходити це навчання в Європі. Але якщо йдеться про офіційне працевлаштування на території країн членів ЄС, то й документ має бути відповідним.

Важливо відзначити, що всі кандидати, які не мають громадянства ЄС, можуть пройти це навчання в будь-якій країні Євросоюзу. При цьому документ буде дійсним для роботи по всій Європі, за наявності нотаріально завіреного перекладу. Але, на жаль, на практиці не завжди так виходить. Роботодавець з метою полегшити собі роботу часто змушує водія отримати Код 95 повторно.

Публікація переслана

 

СКІЛЬКИ ТОИВАЄ НАВЧАННЯ НА КІД 95?

Кожен водій, який відкрив категорію «С» до 09.09.2009 р., може пройти короткий курс навчання (SO) , тривалістю 5 днів і після закінчення навчання, без будь-якого іспиту, отримати свій Код 95.

Водій, який відкрив категорію "С" після 09.09.2009 р. зобов'язаний разово пройти довгий курс навчання (KWP) , який триває в середньому 4 тижні. Цей курс закінчується іспитом, що складається з 30 питань, взятих з матеріалу, що проходив курсант під час навчання.

 

СКІЛЬКИ ДІЄ КОД 95?

Після закінчення навчання та отримання свідоцтва на руки, Код 95 дійсний протягом 5 років . Варто також пам'ятати, що якщо сам Код 95 необхідно підтверджувати кожні 5 років, то медицину та психолога водієві у віці після 60-ти, необхідно проходити кожні 30 місяців.

Для водія з категорією "С" після 2009 р. довгий курс Код 95 (KWP) потрібно проходити лише один раз. А пізніше кожні 5 років тільки підтверджувати кваліфікацію.

 

ЧОМУ ВЧАТЬ НА КУРСАХ КОД 95?

Під час навчання на Код 95 Вас ніхто не навчатиме правил дорожнього руху або навчатиме основ управління вантажним автомобілем. На превеликий жаль, усі ми розуміємо, що того часу, який відводиться в автошколах на час навчання, категорично не вистачає для початку роботи. А що вже казати про автомобілі, на яких вчать їздити. Іноді у зв'язку з такою потребою навчальні центри надають можливість курсантам взяти додатковий годинник їзди на вантажівці SСANIA Euro 6 з напівпричепом, під чуйним контролем нашого інструктора.

Сам курс навчання (KWP) у центрах підготовки можна розбити на кілька частин:

 

1. Теоретичні заняття з інструктором у залі.

Під час навчання у нашому центрі підготовки для водіїв, Ви матимете можливість взяти участь у групових заняттях з інструктором на залі. Для Вас проведуть лекції на важливі та безперечно потрібні для водія теми:

- Робочий час водія

- Робота з тахографом

- Оплата доріг

- Оптимізація маршруту

- Заповнення CMR накладних

- Проходження дорожнього контролю

 

2. Теоретичні заняття на комп'ютерах

Під час цих занять Ви ознайомитеся з основною кількістю теоретичного матеріалу:

- Технічні характеристики вантажного автомобіля

- Основи економного водіння (Eco driving)

- Правові норми Євросоюзу

- Фінансова відповідальність водія (штрафи)

- Права та обов'язки водія

- Форми та види діяльності транспортних підприємств

- Робочий час водія

- Надання першої допомоги при ДТП

- Розміщення та кріплення вантажу у причепі або напівпричепі

- Швидкісні ліміти

 

3. Заняття на віртуальному симуляторі.

Під час занять на віртуальному симуляторі, інструктор має можливість перевірити ряд важливих показників, необхідних для професійного водія:

- Реакція водія на зовнішні дратівливі фактори

- Швидкість реакції водія

- Здатність адаптуватися до різних погодних умов

 

4. Практика на тягачі Euro 6 з напівпричепом:

Під час практичних занять з інструктором кожен водій детально ознайомиться з рядом невід'ємних частин, що стосуються роботи водія:

- Прийом автомобіля

- Зчеплення та розчеплення причепа

- Маневрування на плацу

- Під'їзд задом до рампи

- Їзда по місту

УВАГА!!! Курсант може бути допущений до практичних занять лише після проходження 70% теоретичного матеріалу!

 

ІСПИТ НА КІД 95

Після закінчення теоретичних та практичних занять курсант, який проходить довгий курс навчання на Код 95 (KWP) повинен скласти іспит , щоб підтвердити свою професійну компетентність.

Іспит приймає незалежна комісія. Іспит проходить у формі письмового тесту та складається з 30 питань: 20 з яких – загальні та 10 питань зі спеціалізації водія. На сам іспит відводиться – 45 хвилин, хоча на практиці курсанти складають набагато швидше.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете опублікувати повідомлення зараз, а зареєструватися пізніше. Якщо у вас є акаунт, увійдіть в нього для написання від свого імені.

Гість
Відповісти в темі...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

×
×
  • Створити...