Перейти до публікації

Українські біженці в Європейському Союзі: які пільги та права вони мають і що буде далі?


Sofia_Petrenko

Рекомендовані повідомлення

Рада ЄС подовжила тимчасовий захист для українських біженців до березня 2025 року. Після узгодження юридичних моментів - кожна країна оголосить деталі процедури продовження.

Для українських біженців, існує унікальна процедура, яку в ЄС застосували вперше в історії, щоб простіше давати раду величезному потоку людей із країни, охопленої війною. Офіційно притулок можна отримати за день, зареєструвавшись у центрах країни прибуття. І цей статус захисту ледь не миттєво дає українцям доступ до багатьох привілеїв:

Залишатися в ЄС до року, а не 90 днів, як це дозволяє безвіз. А нині термін дії тимчасового захисту подовжили ще до березня 2025-го.

Працювати в будь-якій компанії - приватній, державній - у країні прибуття. Тобто доступ до ринку праці - необмежений. У українця - ті самі права, що у громадян ЄС чи його постійних резидентів.

Безоплатне житло чи за мінімальні кошти. Українців розміщують у спеціальних центрах, відведених для них. Щоправда, за півтора року війни місця там закінчуються. Але це вже - окрема історія.

Соціальні пільги. Фінансові виплати безробітній родині (але це в заможних країнах ЄС, приміром, Німеччині чи Бельгії), допомога на дітей (це є і в Польщі) або знижки на комуналку.

Безкоштовна початкова й середня освіта.

Базове медичне страхування. Тобто щоб не залишитися наодинці із захмарними рахунками за лікування в разі захворювання.

Є, втім, одне але. У цього статусу є термін придатності. Його подовження до березня 2025 року - останнє. Адже директива, якою регулюється тимчасовий захист для українців, розрахована на три роки.

Що буде далі - не розуміють ні українці, ні чиновники в Євросоюзі. Проте зазначають, що невдовзі питання почнуть вирішувати.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете опублікувати повідомлення зараз, а зареєструватися пізніше. Якщо у вас є акаунт, увійдіть в нього для написання від свого імені.

Гість
Відповісти в темі...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

×
×
  • Створити...