Перейти до публікації

Перехід на зимовий час у Польщі


Mykola_

Рекомендовані повідомлення

У 2023 році перехід на зимовий час відбудеться 29 жовтня. О 4 годині ранку стрілки годинника слід перевести на одну годину назад. Зазвичай смартфони роблять це автоматично, тож переконайтеся, що у вас увімкнена така функція. Але механічні пристрої доведеться переводити на зимовий час самотужки.

Що цікаво, перехід на зимовий або літній час завжди відбувається в неділю. Це зроблено для того, щоб люди могли трохи адаптуватися без додаткових незручностей перед початком робочого тижня. Зимовий час триватиме п’ять місяців. В останні дні березня 2024 року відбудеться перехід на літній час, тобто стрілки переведуть на одну годину вперед.

Чи планується скасування зимового та літнього часу

Варто зауважити, що Польща вже декілька разів підіймала питання скасування переведення годинника на зимовий або літній час. Це питання також обговорювалося й усередині Європейського Союзу. Так, у 2019 році Європейський парламент анонсував детективу, згідно з якою у 2021 році в ЄС мали в останній раз перевести стрілки годинника. Але її розгляду завадила пандемія Covid-19, тож прийняття цього рішення довелося відкласти.

Наразі Єврокомісія рекомендує зберегти цю практику до 2026 року. Тож, якщо нічого не зміниться, у 2026 році стрілки годинника в країнах ЄС переведуть в останній раз. При цьому, кожна країна матиме можливість самостійно вирішити на якому часі залишитися: на зимовому чи на літньому.

В Україні також підіймалося питання скасування переходу на зимовий час. У 2011 році навіть була прийнята постанова, згідно з якою зміна стрілок годинника скасовувалася. Втім, за деякий час Верховна Рада змінила своє рішення й визнала цю постанову такою, що втратила чинність. Тож в Україні, як і в багатьох країнах світу, досі переводять стрілки годинника.

З чого почався перехід на зимовий та літній час

Вперше перехід на зимовий час відбувся у Великобританії, яка сьогодні проводить програму тимчасового захисту Homes for Ukraine у Великій Британії для українців. У 1908 році це зробили з метою збереження енергоресурсів. Втім, ідея переведення стрілок годинника належить американському державному діячу Бенджаміну Франкліну. У США перехід на зимовий та літній час здійснюється з 1918 року. Крім того, це практикують Канада, країни ЄС, Ізраїль, Іран, країни СНД, Україна та Австралія. Загалом, цю практику здійснюють 70 країн.

Що стосується Польщі, то в цій країні стрілки годинника переводять з 1983 року, тобто вже 40 років. Але ще до цього часу були спроби запровадити цю практику. Однак, всі ці спроби були марними.

Так, наприклад, з 1945 по 1949 рік вперше скористалися зміною часу. Пізніше до цього верталися з 1957 до 1964 та з 1977 до 1981 року. А з 1983 року цей перехід відбувається щорічно. Цікаво, що до 1995 року в Польщі стрілки годинника переводили в останній тиждень вересня, а не жовтня.

Варто зазначити, що не всі поляки підтримують ініціативу переходу на зимовий час. Так, згідно з останніми опитуваннями, 78% поляків виступають за скасування переведення стрілок годинника. Більш того, 74% поляків висловили бажання залишити літній час назавжди.

Як підготуватися до переведення стрілок годинника

Не дивлячись на те, що зміна часу вигідна з точки зору збереження енергії, дуже часто це погано впливає на здоров’я людей. Адже такі зміни – це стрес для організму. Деякі люди взагалі не відчувають змін під час переведення стрілок, але багато хто погано переносить такі зміни.

Тож якщо ваш організм негативно реагує на зміни часу, радимо вам дотримуватися таких порад:

- За кілька днів (а найкраще за тиждень) до переведення стрілок годинника лягайте спати трохи раніше, ніж ви звикли це робити.

- Відмовтеся від алкоголю та пийте більше води. Крім того, споживайте більше корисних продуктів.

- Щонайменше за годину до сну відкладіть всі гаджети;

- Уникайте напоїв з великим вмістом кофеїну;

По можливості за декілька годин перед сном подихайте свіжим повітрям. Вийдіть на вулицю хоча б на годину.

Також, не нехтуйте повноцінним сном. Загалом, лікарі рекомендують дорослим спати не менше, ніж 7 годин. Якщо мова йде про дитину, то вона повинна спати не менше, ніж 8-10 годин. Діти до 6 років повинні спати не менше за 12 годин.

Яку шкоду організму завдає переведення стрілок годинника

Як зазначають лікарі, переведення стрілок годинника завдає шкоди для організму. Зокрема:

- Виникнення серцево-судинних захворювань та збільшення ризику інфаркту;

- Виникнення неврологічних захворювань;

- Безсоння та проблеми зі сном;

- Погіршення концентрації.

Якщо у вас раніше проявлялися подібні симптоми, то радимо готуватися до переведення часу заздалегідь. А, якщо потрібно, то навіть записатися до україномовного лікаря в Польщі. Саме тоді цей процес для вас буде максимально безболісним та комфортним.

Джерело

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете опублікувати повідомлення зараз, а зареєструватися пізніше. Якщо у вас є акаунт, увійдіть в нього для написання від свого імені.

Гість
Відповісти в темі...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

×
×
  • Створити...