Перейти до публікації

Відповіді експертів на розповсюджені питання українців у Польщі про статус PESEL UKR


Mykola_

Рекомендовані повідомлення

З 1 квітня 2023 року громадяни України, які мають номер PESEL зі статусом UKR, можуть подати заяву на отримання дозволу на тимчасове перебування тільки з метою працевлаштування, виконання висококваліфікованої роботи або ведення господарської діяльності. Це стало можливим завдяки оновленню законодавства.

Протягом 30 днів від дати перетину кордону треба подати заяву на отримання PESEL UKR. Цей номер підтверджує тимчасовий захист в Польщі.

Кордон для дітей з PESEL UKR: нові можливості

Тепер для батьків, чия дитина має номер PESEL зі статусом UKR, є зручний інструмент. Завантажуйте документи своїх дітей до Diia.pl через застосунок mObywatel. Вказуйте дані дітей під час заповнення заявки на отримання PESEL, щоб забезпечити їм зручний доступ до послуг.

Путівник у світ: PESEL UKR та виїзд до інших країн ЄС

Посідання ідентифікаційного номера PESEL не перешкоджає виїзду до іншої країни Європейського Союзу. Зверніть увагу, що ви повинні відмовитися від польської фінансової допомоги (наприклад, виплати на дитину за програмою 500+), якщо плануєте отримувати допомогу в іншій країні. Дієвий контроль над цим забезпечать органи соціального страхування Польщі.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 місяці потому...

Маю питання.  Я приїхала після 24 лютого до Польщі , на даний момент не працюю бо 2 місяці тому народила дитину. Чи можу я податися на карту тимчасового побиту ? Чи є взагалі в тому сенс? Бо на Україні мені немає куди повертатися

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 часов назад, Анастасія Лучко сказал:

Маю питання.  Я приїхала після 24 лютого до Польщі , на даний момент не працюю бо 2 місяці тому народила дитину. Чи можу я податися на карту тимчасового побиту ? Чи є взагалі в тому сенс? Бо на Україні мені немає куди повертатися

Вам краще проконсультуватися у юриста. Безкоштовна консультація по електронній пошті: prawnicy.ukrainie@kirp.pl

або за номером: +48 800 088 544

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете опублікувати повідомлення зараз, а зареєструватися пізніше. Якщо у вас є акаунт, увійдіть в нього для написання від свого імені.

Гість
Відповісти в темі...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

×
×
  • Створити...