Перейти до публікації

Як біженцям отримати дозвіл на зміну місця проживання у Німеччині❓


Mykola_

Рекомендовані повідомлення

Українці, які отримали в Німеччині тимчасовий захист, зобов'язані жити у населеному пункті, куди їх розподілили. Але змінити місце проживання все ж таки можна.

Біженці в Німеччині можуть вільно пересуватися, але не можуть самостійно обирати місце проживання у країні. Це правило покликане забезпечити рівномірний розподіл громадян по регіонах Німеччини.

"Біженці з України, які отримали дозвіл на перебування (Aufenthaltserlaubnis) згідно з §24 Закону про перебування, також отримують і так звану "Wohnsitzauflage". Вона зобов'язує проживати в тому місці, куди розподілили, протягом 3 років з моменту отримання дозволу на перебування" , – пояснюють українцям.

У ряді випадків можна запитати скасування "прописки", якщо біженець:

- влаштувався на роботу, на якій працюватиме не менше 15 годин на тиждень та сплачуватиме внески до фонду соціального страхування;

- починає освоювати нову спеціальність (Au Stimmungsbild);

- вступив до університету;

- відвідує інтеграційні курси;

- відвідує професійні мовні курси або курси підвищення кваліфікації, які тривають не менше 3 місяців і мають призвести до визнання спеціальності.

Не обов'язково, щоб ці пункти стосувалися саме вас. Достатньо буде, якщо під вищеперелічене потрапляють ваш чоловік/громадянський партнер, ваша дружина/громадянська партнерка або ваші неповнолітні і не одружені діти, з якими ви проживаєте.

Щоб скасувати обов'язок проживати у певному місці (Wohnsitzauflage), необхідно звернутися із запитом до місцевого відомства у справах іноземців (Ausländerbehörde).

Згоду необхідно буде отримати також від відомства того міста/населеного пункту, до якого біженець має намір переїхати.

ЗМІ

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете опублікувати повідомлення зараз, а зареєструватися пізніше. Якщо у вас є акаунт, увійдіть в нього для написання від свого імені.

Гість
Відповісти в темі...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

×
×
  • Створити...