Перейти до публікації

5 змін для біженців з України у Чехії влітку


Sofia_Petrenko

Рекомендовані повідомлення

Система державної підтримки військових біженців з України з 1 липня буде перетворена:

1. Розрахунок гуманітарної допомоги залежатиме від терміну, на який надається тимчасовий захист. До 150-го дня прожитковий мінімум для дорослого складе 4 860 Kč, після 150-го дня – 3 130 Kč. Дитина віком до 18 років має право на 3490 Kč. Люди з інвалідністю матимуть право на 7 290 Kč.

2. Вразливі групи населення матимуть вищий рівень підтримки. До вразливих груп належать літні люди віком від 65 років, вагітні жінки та опікуни дітей до 6 років, студенти та діти до 18 років, а також люди з обмеженими можливостями (якщо вони не мають посвідчення, доведеться пройти процес визнання інвалідності в Чехії) та їхні опікуни. .

3. З липня буде кардинально змінено порядок виплати допомоги тим, хто надає житло українцям. Посібник більше не спрямовуватиметься центрами зайнятості чеським постачальникам житла, а виплачуватиметься особам з тимчасовим захистом разом із гуманітарною допомогою.

Розмір допомоги також буде скоригований та залежатиме від кількох змінних. Точна інформація про суми з'явиться на середину травня.

Ще одне нововведення полягає в тому, що домовласники мають зареєструватися в новому реєстрі. Якщо ні, біженці, які мешкають у них, не зможуть отримувати допомогу на житло в повному обсязі.

4. Міністерство розглядає питання про відміну підтримки спільного житла в рамках допомоги солідарності. В даний час власник може вимагати 3 000 Kč на особу на місяць за біженця, який проживає в його будинку. Максимальна сума складає 9000 для трьох і більше осіб.

5. Припиниться і виплата компенсації за житло особам з тимчасовим захистом, які перебувають у Чехії понад 150 днів і не належать до вразливих груп.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • Sofia_Petrenko змінив заголовок на 5 змін для біженців з України у Чехії влітку

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете опублікувати повідомлення зараз, а зареєструватися пізніше. Якщо у вас є акаунт, увійдіть в нього для написання від свого імені.

Гість
Відповісти в темі...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

×
×
  • Створити...