Перейти до публікації

Дітей з України, які вчаться дистанційно, можуть зобов’язати піти до польських шкіл з 1 вересня


Mykola_

Рекомендовані повідомлення

Як повідомляє Yavp.pl з посиланням на portalsamorzadowy.pl, такі плани висловив  міністр освіти й науки Польщі Пшемислав Чарнек. І додав, що реалізувати їх можуть, якщо війна в Україні затягнеться.

На запитання, чи буде запроваджено механізм обов’язкового навчання для українських дітей-біженців, які перебувають у Польщі, але не відвідують тутешні школи, він відповів:“Поступово доведеться запроваджувати такий механізм, якщо війна триватиме”.

За даними Міносвіти Польщі, у польських школах зараз навчається орієнтовно 187 тисяч дітей з України. Це означає, що ще від 200 до 300 тисяч українських дітей залишаються в Польщі поза системою освіти. Вони навчаються дистанційно в українських школах, однак, за словами Пшемислава Чарнека, така система в умовах війни “працює, як працює”. Якщо війна затягуватиметься, то цих дітей планують якимось чином усе ж залучити до польської системи освіти.

 “Якщо така ситуація триває два, три місяці чи п’ять, то вона не змінить багато, однак якщо так продовжуватиметься й далі, то ми мусимо запровадити певний механізм навчання, навіть якщо ці діти не виявлятимуть бажання відвідувати школи в Польщі. Ми не можемо собі дозволити, щоб кількасот тисяч дітей з України були поза системою освіти протягом року, двох чи трьох”, – наголосив міністр. 


Він додав, що цю проблеми вже обговорював з представниками ООН й, можливо, знадобиться підтримка міжнародних організацій, щоб залучити українських дітей, які навчаються дистанційно, до певного процесу освіти в Польщі.

Ймовірною датою запровадження шкільного обов’язку для учнів з України, які приїхали до Польщі після початку війни, Пшемислав Чарнек назвав 1 вересня 2023 року.

На сьогодні діти та молодь, які дистанційно навчаються у школі в системі освіти України, не підлягають обов’язковій дошкільній підготовці та шкільній освіті в розумінні польського законодавства.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете опублікувати повідомлення зараз, а зареєструватися пізніше. Якщо у вас є акаунт, увійдіть в нього для написання від свого імені.

Гість
Відповісти в темі...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

×
×
  • Створити...