Перейти до публікації

Як отримати посвідчення водія українцям в Польщі


Mykola_

Рекомендовані повідомлення

Перебуваючи в Польщі українці не просто очікують закінчення війни в Україні. Багатьом приходиться по новому проходити шлях самореалізації, люди прагнуть побудувати комфортне середовище перебування щоб задовільнити свої потреби та амбіції. Наприклад, викликом є відсутність водійського посвідчення, адже багато фірм у Польщі, пропонуючи роботу, у вимогах до кандидатів вказують саме наявність водійських прав. Та й загалом, наявність автомобіля значно полегшує вирішення побутових ситуацій.

Скільки можна користуватися українським посвідченням водія

Раніше українці, які приїхали до Польщі, могли користуватися українським посвідчення водія до 31 грудня 2022 року. Нещодавно стало відомо, що цей термін продовжено.

Відтепер українці можуть користуватися українським посвідченням водія до 31 грудня 2023 року. Це стосується також тих посвідчень, термін яких вже вичерпався. Але при бажанні водійське посвідчення можна замінити у сервісі ДП Документ. Те саме стосується й реєстрації автомобілю.

Зміни стосуються як тих, хто приїхав у Польщу після 24 лютого 2022 року, так і тих, хто легально проживав на території цієї країни до початку війни. Тобто всіх громадян України. Тож якщо ви не встигли замінити своє посвідчення водія, то вам не потрібно через це перейматися.

Фактори що впливають на отримання водійських прав

Іноземці мають можливість піти на курси водіїв в Польщі за певних умов:

•  якщо перебувають у Польщі більше 185 днів.

•  якщо мають карту побуту

•  якщо мають мельдунок обо дійсний договір на оренду житла

За наявності вказаних документів необхідно звернутися до відділу комунікації за місцем проживання та отримати номер PKK

PKK – профіль кандидата у водії – набір даних, які ідентифікують особу, яка хоче отримати водійські права. На підставі КК визнають кандидата у водії контори, автошколи, та інші установи, які беруть участь у процесі отримання водійських прав. 

У вас є 2 варіанти отримання: в офісі або якщо ви надішлете заявку поштою – ви також отримаєте номер ПКК поштою.

Терміни отримання номеру PKK:

• негайно – якщо ваша заявка заповнена,

• протягом 2 днів – якщо потрібна перевірка ваших даних,

• протягом місяця – в тому випадку , якщо необхідно прояснити вашу ситуацію, наприклад, у вас негативна медична довідка,

• протягом 2 місяців – якщо ваша ситуація потребуватиме додаткових роз’яснень.

Документи на отримання номеру PKK

• заяву про видачу посвідчення водія,

• медичну довідку, яка підтверджує відсутність медичних протипоказань для керування транспортним засобом,

• чітку актуальну кольорову фотографію розміром 3,5 x 4,5 см,

• Довідку про ознайомлення зі змістом ст. 233 КК

В обраній школі керування транспортними засобами слід надати номер PKK, для того щоб актуалізувати дані в профілі кандидата після закінчення курсу та допустити до складання державного екзамену.

Медична довідка

Медогляд можна пройти у лікаря, який має відповідну кваліфікацію щоб видати відповідну медичну довідку. Під час візиту до лікаря проводяться тести для визначення здатності керувати автомобілем. діапазон цін на отримання медичної довідки 100- 200 зл, в залежності від клініки.

Курси водіння

Після того, як виконані вищеперераховані формальності можна розпочинати навчання у вибраній автошколі. Навчання триває кілька тижнів та складається з теоретичного та практичного циклу (30 год. теорії та 30 год. на відпрацювання практичних навиків). Після закінчення навчання автошколи проводять свої екзамени, завдання максимально наближені до тих що будуть при здачі державних екзаменів по водінню. після закінчення навчання школа видає сертифікат

Вартість навчання

Орієнтовна вартість 1 500 – 300 зл, ціна залежить від школи яку ви виберете та від досвіду інструктора. Здебільшого всі школи вимагають повну оплату одразу але є і варіанти з можливістю оплати частинами.

Іспит з водіння

Іспит з водіння приймає Wojewódzki Osrodek Ruchu Drogowego . Для допуску до здачі потрібно надати ті ж документи що й для присвоєння номеру PKK плюс сертифікат з автошколи.

Екзамен складається з теоретичної та практичної частин.

Теоретична частина

Першою здається теорія. Час очікування з моменту реєстрації 4- 5 днів. Іспит проводять у формі тестів в електронному вигляді. Максимальна кількість балів – 74, прохідний бал 68. Вартість – 30 зл. За потреби повторної здачі необхідно знову реєструватися та знову здійснювати оплату.

Практична частина

Після здачі теорії переходимо до практики . Вартість орієнтовно – 140 зл час очікування на іспит – 1-2 тижні з моменту реєстрації. Здати екзамени з водіння справді непросто, може знадобитися від 2 до 4 спроб.

Отримання посвідчення водія

Останнім етапом у видачі водійського посвідчення я є оплата за його видачу в державні установи. Вартість складає 100,50, та не залежить від місця проживання.

Важливо! Ціни вказані в статті орієнтовні для отримання водійського посвідчення категорії B.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете опублікувати повідомлення зараз, а зареєструватися пізніше. Якщо у вас є акаунт, увійдіть в нього для написання від свого імені.

Гість
Відповісти в темі...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

×
×
  • Створити...