Перейти до публікації

Інструкція для українців: як виїхати з Криму через Грузію, Азербайджан та Казахстан


Sofia_Petrenko

Рекомендовані повідомлення

МЗС України опублікувало детальні інструкції для тих. хто хоче виїхати з Криму у зв’язку з імовірністю примусової мобілізації до російської армії на тимчасово окупованих територіях чи будь-яких інших причин. 

Грузія

На територію Грузії можна в’їхати з території будь-яких країн за будь-якими документами, що дають підстави вважати вас громадянами України. Це може бути:  паспорт громадянина України для виїзду за кордон (навіть прострочений), внутрішній паспорт громадянина України, свідоцтво про народження, свідоцтво на повернення в Україну, видані в Україні, або консульськими установами України за кордоном.

Режим перебування. Українці які приїхали в Грузію, можуть звернутися до Агентства обслуговування тимчасово переміщених осіб (контактний телефон на території Грузії – 1505). Тут переселенців з України розселяють на термін до 10 діб та призначають виплати в сумі 300 ларі на родину та додатково 45 ларі на кожну особу.

З питань оформлення грошової допомоги слід звертатися до відділень World Vision Georgia за телефонами:  + 995 577 045645 або + 995 577 258479.

Термін перебування для громадян, документованих внутрішнім паспортом громадянина України – 6 місяців, закордонним паспортом – 1 рік.

За якими документами можна виїхати з країни? Виїзд можливий за умови наявності дійсного закордонного паспорта (він може бути як біометричний, так і ні) або посвідчення особи на повернення в Україну. 

До Туреччини, Німеччини, Австрії та на Кіпр можна з Грузії можна вилетіти літаком за біометричним закордонним паспортом, строк дії якого продовжено та до якого внесено дані про дітей.

Наземним транспортом з Грузії можна виїхати за біометричним закордонним паспортом без обмеження переліку країн. Якщо у вас не біометричний закордонний паспорт, можна їхати у будь-яку країну за наявності відповідної візи.

Можливі напрямки виїзду з країни наземним транспортом: через Туреччину до Болгарії або Греції.

Що робити, якщо у вас відсутні необхідні документи для виїзду, а ви хочете повернутися в Україну чи поїхати в іншу країну:

Звернутися до посольства України в Грузії (м. Тбілісі, проспект Іллі Чавчавадзе, 76-г) для оформлення закордонного паспорта, продовження терміну дії закордонного паспорта, внесення відомостей про дитину до закордонного паспорта, або оформлення посвідчення особи на повернення в Україну.

“Гарячі лінії” посольств України: (+995) 5950 822 88, email: emb_ge@mfa.gov.ua

Азербайджан

За якими документами можна в’їхати? Дійсний закордонний паспорт (біометричний або не біометричний), дійсний сертифікат про вакцинацію від COVID-19.

Режим перебування: для громадян України не передбачено спеціального режиму перебування. Термін одноразового перебування не має перевищувати 90 днів. Для продовження перебування на термін понад 90 днів,  за наявності поважних причин, необхідно звернутися до Державної міграційної служби Азербайджану. 

За якими документами можна виїхати з країни? З країни можна виїхати лише за дійсним закордонним паспортом (біометричним чи не біометричним – в залежності від вимог країни в’їзду), або за посвідченням особи на повернення в Україну (необхідність оформлення візи визначається режимом в’їзду до країни призначення або транзитної країни).

Виїзд з території Азербайджану наземним транспортом тимчасово неможливий.  

Що робити, якщо у вас відсутні необхідні документи для виїзду, а ви хочете повернутися в Україну чи поїхати в іншу країну: звернутися до Посольства України в Азербайджані (м. Баку, вул. Ю.Везірова (Чеменземінлі), 49) для оформлення закордонного паспорта, або посвідчення особи на повернення в Україну.

“Гарячі лінії” посольств України:  +994 50 255 75 18, email: 

emb_az@mfa.gov.ua

Казахстан

За якими документами можна в’їхати? Дійсний закордонний паспорт (біометричний або не біометричний). У разі відсутності закордонного паспорта особа може подати органам прикордонної служби Казахстану на кордоні заяву про отримання статусу біженця. Для цього необхідно мати 2 фото 3,5 см на 4,5 см та переклад документів: копія свідоцтва про народження, або прострочені українські паспортні документи (можна зробити у будь-якому бюро перекладів за маршрутом слідування). У такому випадку видається посвідчення особи, яка шукає захисту, на підставі якої можна перетнути кордон. Надалі особа повинна звернутися до посольства України в Казахстані для перевірки та отримання паспорта.

Режим перебування: термін одноразового перебування не має перевищувати 90 днів. Для осіб, які подали документи на отримання статусу біженця, термін перебування до 1 року.

За якими документами можна виїхати з країни? З Казахстану можна виїхати повітряним чи наземним транспортом лише за дійсним закордонним паспортом (біометричним чи не біометричним – в залежності від вимог країни в’їзду), або за посвідченням особи на повернення в Україну (необхідність оформлення візи визначається режимом в’їзду до країни призначення або транзитної країни).

Можливі напрямки виїзду з країни наземним транспортом: до Узбекистану та Киргизстану.

Що робити, якщо  у вас відсутні необхідні документи для виїзду, а ви хочете повернутися в Україну чи поїхати в іншу країну:

Звернутися до Посольства України в Казахстані (м.Астана, Єсільський р-н, мкр. Караоткель, вул. Жилиой, 12) для оформлення закордонного паспорта, або посвідчення особи на повернення в Україну.

“Гарячі лінії” посольств України: (+7) 7057 556 610, email: consul_kz@mfa.gov.ua

Підготовлено за матаріалами ресурсу VisitUkraine.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете опублікувати повідомлення зараз, а зареєструватися пізніше. Якщо у вас є акаунт, увійдіть в нього для написання від свого імені.

Гість
Відповісти в темі...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

×
×
  • Створити...