Перейти до публікації

Як отримати свідотство про нарождення у Німеччині


Alona

Рекомендовані повідомлення

Свідоцтво про народження. У загальному випадку потрібно отримати в пологовому будинку довідку про народження. Далі потрібно подати заяву на отримання свідоцтва про народження в Geburtenbüro (Заповнити і оплатити онлайн або приїхати особисто в KVR).

Безкоштовно видаються три копії: для отримання допомоги кіндергельд, ельтернгельд і муттершафтсхільфе від кранкенкасси (декретної відпустки, оплачуваної за медичною страховкою у разі, якщо мама дитини працювала до народження). Можна додатково замовити міжнародне свідоцтво на англійській мові. Якщо ви подаєте заяву онлайн, то свідоцтва надішлють вам поштою протягом тижня.

В лікарні повинні були взяти інформацію у вас, потім автоматично відправляють в міський відділ, що з‘явився новий житель міста/села. Прописка оформлюється автоматично зазвичай за місцем проживання батьків. В посольстві на сайті є інформація про необхідні довідки для отримання паспорту закорд для дитини https://germany.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/diyi-z-pitan-gromadyanstva/nabuttya-gromadyanstva-ukrayini-za-narodzhennyam

Свідотство про народження оформлюється зазвичай в місцевому РАГСі. Введіть Rathaus і місто, Standesamt.

У Німеччині працівник має право піти в неоплачувану декретну відпустку Elternzeit у 2022 році, щоб доглядати за дитиною до трирічного віку. Заяву про вихід в декрет подається роботодавцю. Службовець залишається без зарплати, але в перший рік отримує допомогу.

Кому надається відпустка по догляду за дитиною

Працюючий за наймом співробітник має право на Elternzeit, якщо самостійно доглядає та виховує дитину, якій не виповнилося 3 роки.

Правило поширюється і на закордонних працівників. Якщо трудовий договір укладено за німецькими законами, перебувати в Німеччині не обов’язково.

Крім батьків, піти в декрет може:

• вітчим або мачуха;

• отець, який перебуває в процесі встановлення батьківства;

• опікун;

• усиновлювач;

• бабуся або дідусь, якщо один з батьків неповнолітнього або почав навчання до повноліття;

• близький родич, якщо батьки померли, отримали інвалідність або тяжко захворіли.

На який термін можна отримати Elternzeit

Згідно із законом про охорону материнства Mutterschutzgesetz, матері дозволяється залишити робоче місце за 6 тижнів до передбачуваної дати пологів. Цей період не вважається декретним часом.

Декрет починається відразу після появи немовляти на світ. Закон забороняє матерям працювати 8 тижнів після пологів, протягом яких сплачується Mutterschaftgeld.

Elternzeit використовується двома способами:

1. цілком до третього дня народження дитини;

2. якщо роботодавець не проти, допускається перенести 24 місяці на період від 3 до 8 років дитини.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете опублікувати повідомлення зараз, а зареєструватися пізніше. Якщо у вас є акаунт, увійдіть в нього для написання від свого імені.

Гість
Відповісти в темі...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

×
×
  • Створити...