Перейти до публікації

Втратили паспорт закордоном – що робити?


Alona

Рекомендовані повідомлення

Втрата чи псування (випрали паспорт) документів закордоном може неабияк зіпсувати ваш відпочинок і створити купу проблем. Хоча б тому, що без паспорта вас просто не пропустять прикордонники. Думаєте, треба панікувати? Насправді ні – зі всім розберемося і пояснимо. Головне, пам’ятайте – за Конституцією вас як громадянина України 100% мають повернути додому. Навіть без документів і грошей. 

Ви втратили паспорт. Що робити?

1. Трохи поплачте, витріть сльози і за справу.

Як у будь-якій непередбачуваній ситуації, перше і найголовніше правило – взяти верх над своїми емоціями. І мова йде не тільки про те, що трапилося, а й про те, що чекає. Адже тепер доведеться проміняти довгоочікуваний відпочинок на пляжі або заплановану далеко заздалегідь екскурсію на походи в поліцію, посольства та інші закордонні представництва. Інакше ніяк. Але це ще не армагедон. Зате потім буде, що згадати. Заодно поділитесь з MyCheapTrip своїм досвідом.

2. Кроком руш у поліцейський відділ.

Після того, як відновите душевну рівновагу, а розум проясниться, вирушайте у відділення поліції. Поспілкувавшись із співробітниками правоохоронних органів, потрібно буде зробити ось що:

скласти заяву про втрату або крадіжку паспорта (у тексті вказуйте візи, які були проставлені закордоном, перерахуйте весь список загублених документів і вкажіть можливе місце пропажі);

отримати завірену ксерокопію протоколу і берегти її як зіницю ока (без неї не видадуть тимчасовий дозвіл на виїзд) – як підтвердження того, що у Вас немає закордонного паспорта. Тут вам можуть видати дві різні довідки: про крадіжку або втрату документа. Головне, взяти правильну довідку!

Дізнатися контакти і місце розташування найближчого консульства України, посольства або дипломатичного представництва і правила прийому документів у ньому.

Можливі проблеми: 

- протокол про втрату/крадіжку паспорта можуть видати місцевою мовою, а в більшості консульств вимагають її саме англійською. У цьому випадку потрібно зробити нотаріально завірений переклад.

- співробітники поліції часто і зовсім не розуміють англійської (особливо в далеких екзотичних країнах), тому будьте пильні, щоб вам видали правильну довідку і нічого не наплутали.

3. Наступна зупинка – посольство

Тепер, взявши в руки себе і завірену копію протоколу або довідку про тимчасову відсутність закордонного паспорта, вирушаємо в місцеве посольство України/консульство/представництво чи іншу дипломатичну установу. Що там робити:

- заповнюєте заяву-анкету для отримання тимчасового свідоцтва особи на повернення в Україну;

- надаєте службовцям всю необхідну документацію: довідка з поліції, підтвердження своєї особи та громадянства (для цього підійде копія внутрішнього або закордонного паспорта, водійські права і т.п.), квитанція про сплату консульського збору (сума може коливатися від 20 до 100 євро), дві фотокартки 3,5 х 4,5 см;

- отримуєте свій “квиток” додому – свідоцтво про повернення, яке передбачає виліт з країни протягом 15-30 днів з моменту видачі.

Можливі проблеми:

- якщо ви не маєте інших документів, щоб підтвердити свою особу (внутрішній паспорт, водійські права тощо), не панікуйте – знайдіть двох земляків, які також відпочивають в цій країні. Надавши внутрішній і закордонний паспорти, а також завірені нотаріусом копії, вони можуть стати так званими свідками і підтвердити Вашу особу. У зворотньому випадку – посольство може подати запит вашим родичам або міністерству внутрішніх справ України на отримання копій документів.

- тимчасове посвідчення особи, видане в посольстві, дає туристу право тільки на повернення в Україну. Придбати з цим актом авіаквитки і перетнути кордони інших країн не вийде;

- якщо Ви загубили закордонний паспорт в одній країні, а авіаквитки на рейс додому заплановані з аеропорту сусідньої держави, тоді в поліцію ідете там, де паспорт втратили, а в посольство там, звідки збираєтесь летіти.

- якщо разом з паспортом ви втратили і гроші, попросіть представників дипустанови піти вам на зустріч і виписати тимчасове свідоцтво безкоштовно. Це можливо.

Також уточніть у консульстві/посольстві, чи зможете ви з тимчасовими документами залишатися в країні перебування ще деякий час, враховуючи, що в Україні війна, а ви ховаєтеся з маленькими дітьми/старенькими батьками тощо. Ситуація відрізняється залжно від країни перебування (можливо, Ви зможете залишатися в ЄС, але доведеться змінити країну). 

4. На пляж і на екскурсії На мітинги в підтримку України

Пункт необов’язковий до виконання, та все ж. Тепер у вас буде декілька тижнів, протягом яких потрібно покинути країну. За цей час ви можете встигнути повалятися на пляжі, сходити на екскурсії чи погуляти по місту (залежно від того, що планували). Тим більше, що брати квитки сьогодні на завтра буде надто дорого, а от за 2-3 тижні наперед вдасться зекономити (і віддати ці гроші за житло).

5. Відновлення документів по приїзду додому

Після повернення в Україну протягом 3 днів зверніться до місцевого відділу у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб. Там потрібно буде здати тимчасове свідоцтво на виїзд, яке вам видали закордоном, а після цього подати заявку на отримання нового паспорта для виїзду за кордон, попередньо сплативши штраф за втрату.

Шпаргалка при поїздці закордон:

Не носіть всі документи в одному місці. Якщо загубите закордонний паспорт, то лишиться хоча б внутрішній чи інші документи, що підтверджують особу.

Не носіть з собою закордонний паспорт без особливої на то потреби, адже на пляжі він вам навряд чи знадобиться. Якщо ж в країні особливі вимоги, наприклад, на випадок несподіваної перевірки документів правоохоронцями краще взяти з собою ксерокопію. Цього буде достатньо.

Перед поїздкою відскануйте документи і «закиньте» їх до себе на пошту чи просто збережіть на телефоні.

Обов’язково залиште свої контакти (телефон, електронна адреса) в готелі, поліції, повідомте про орієнтовне місці втрати документів, щоб з вами могли зв’язатися в разі, якщо документи знайдуть.

Вирушаючи на відпочинок, не полінуйтеся виписати телефони і адреси консульств України. Їх можна знайти на на сайті Міністерства закордонних справ.

Головне, пам’ятайте – за Конституцією вас як громадянина 100% мають повернути в Україну. Навіть без документів і грошей.

За матеріалами https://mycheaptrip.com.ua/vtratyly-pasport-zakordonom-shcho-robyty-deportatsiia/

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете опублікувати повідомлення зараз, а зареєструватися пізніше. Якщо у вас є акаунт, увійдіть в нього для написання від свого імені.

Гість
Відповісти в темі...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

×
×
  • Створити...