Перейти до публікації

Чи зможуть біженці з України й надалі безплатно подорожувати польською залізницею


Alona

Рекомендовані повідомлення

Українці, які, рятуючись від війни, перетнули кордон 24 лютого 2022 року та пізніше, можуть безплатно користуватися потягами РКР Інтерсіті й TLK до 31 травня цього року. Проте з 1 червня правила перевезення для громадян України змінюються.

З середи наступного тижня оформити безплатний квиток можна буде лише на ті поїзди, які курсують з 8 населених пунктів Польщі: Хелма, Дорогуська, Любліна, Грубешова, Перемишля, Загужа, Ярослава, Ряшева, та до них. Користуватися правом безплатного проїзду і надалі зможуть жінки, діти до 18 років, чоловіки, старше 60 років і молодше 60, але які мають інвалідність.

Безкоштовний квиток можна отримати у касі відповідного населеного пункту або у провідника у потязі, якщо поїздка починається, власне, з цього пункту. Для цього потрібно пред’явити:

▪️ паспорт з відміткою про перетин кордону після 24 лютого 2022 року або документ з фотографією, що підтверджує особу. Це можуть бути: водійське посвідчення, шкільний або студентський квиток тощо;

▪️ повідомлення про присвоєння номера PESEL, або проїзний квиток з України до Польщі, або довідку на оформлення громадянином України квитка на проїзд;

▪️ документи, що підтверджують інвалідність (для чоловіків, молодших 60 років з інвалідністю). Підійдуть і ті, що видані в Україні.

Можна оформити як квиток на пряме сполучення, так і на проїзд кількома поїздами. 

Залізничні перевезення до Німеччини, Чехії, Словаччини, Австрії або Угорщини за межами Польщі відбуваються за правилами, прийнятими іноземними залізницями. 

Продовжує роботу спеціальна гаряча лінія PKP Intercity, де консультації пасажирам з України надають українською мовою. Наприклад, щодо розкладу руху поїздів. 

 Гаряча лінія працює 7 днів на тиждень з 8.00 до 20.00. Телефонувати можна за номером +48 22 473 00 86 (вартість дзвінка відповідно до тарифу оператора) або 800 033 022 (гаряча лінія бекоштовня для всіх внутрішніх операторів)

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете опублікувати повідомлення зараз, а зареєструватися пізніше. Якщо у вас є акаунт, увійдіть в нього для написання від свого імені.

Гість
Відповісти в темі...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

×
×
  • Створити...