Перейти до публікації

Що таке Minijob у Німеччині для українських біженців


Alona

Рекомендовані повідомлення

Формат Minijob дозволяє одночасно отримувати допомогу, влаштуватися на роботу на короткий термін і навіть не сплачувати страхові внески. Чим ще він може бути цікавим для біженців?

Minijob – це так звана мінімальна зайнятість. Або ж короткочасне працевлаштування. У першому випадку зарплата за місяць має бути не більшою за 450 євро. Іншими словами, річна зарплата не повинна перевищувати 5400 євро. Навіть якщо на місяць виходить більше 450, але загалом враховуються відпустки, премії тощо, суми у 5400 можуть і не накопичитися. Тоді це називається Minijob.

У разі зайнятості на короткий термін можна підписувати договір на роботу строком до 3 місяців. Або не менше 70 робочих днів. Загальний заробіток при цьому не обмежений, а саме в короткому терміні. Обмежень по годинах роботи також немає.

Що таке Minijob (Мініджоб) в Німеччині для українських біженців? Чим ще він може бути цікавим для біженців?

Це слово зустрічається досить часто, коли йдеться про пропозиції роботи українцям, які цього року приїхали до Німеччини. Багато хто з них часто чують цей термін, однак не до кінця розуміють, вигідна ця пропозиція чи ні.

Minijob – це так звана мінімальна зайнятість. Або ж короткочасне працевлаштування.

У першому випадку зарплата за місяць має бути не більшою за 450 євро. Іншими словами, річна зарплата не повинна перевищувати 5400 євро. Навіть якщо на місяць виходить більше 450, але загалом враховуються відпустки, премії тощо, суми у 5400 можуть і не накопичитися. Тоді це називається Minijob.

У разі зайнятості на короткий термін можна підписувати договір на роботу строком до 3 місяців. Або не менше 70 робочих днів. Загальний заробіток при цьому не обмежений, а саме в короткому терміні. Обмежень по годинах роботи також немає.

Які податки слід сплачувати з Minijob?

Загалом цей формат дає такі ж соцгарантії, що і звичайна робота. Але при цьому дозволяється не сплачувати податки (2% від зарплати сплачує сам роботодавець) та не відраховувати кошти на соціальну страховку.

Таким чином, це цілком вигідний варіант для багатьох жителів Німеччини, зокрема й для українських біженців.

Соціал: що зміниться у посібнику?

Біженці з України, які вже отримують соціал, зберігають право на роботу. Проте розмір допомоги перерахують з урахуванням нового доходу. До розрахунків не включатимуть лише чверть щомісячної зарплати, а також ставку на оплату праці. Вона становить 5,20 євро. Тобто якщо зарплата становить 450 євро на місяць, допомога стане меншою на 322,3 євро (450 – 5,2 – 450 х 0,25).

Чи потрібно платити страховку?

Якщо працевлаштований Minijob, тоді страховку платити не потрібно. Свій шматок віддає лише роботодавець. Однак у ФРН за законом медстрахування обов'язково має бути у кожного. Тому слід шукати інші способи страхування. Якщо питання стосується українського біженця, то краще уточнити це у співробітників Джобцентру. Знайти Minijob можна, зайшовши на портали з пропозиціями або до бази Федагентства з трудового устрою.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете опублікувати повідомлення зараз, а зареєструватися пізніше. Якщо у вас є акаунт, увійдіть в нього для написання від свого імені.

Гість
Відповісти в темі...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

×
×
  • Створити...