Перейти до публікації

S13

Рекомендовані повідомлення

Инфо для беженцев

Европейская директива, которая была перенесена в бельгийское законодательство, устанавливает минимальные стандарты предоставления временной защиты в случае массового притока перемещенных лиц на территорию Европейского Союза.


С понедельника, 07.03.2022, граждане Украины со своими документами, удостоверяющими личность, могут явиться в регистрационный центр по адресу 
📍Waterloolaan, 121, 1000 Brussels в 8:30, чтобы подать заявление на временную защиту. Номерки распределяются таким образом, чтобы регистрация регистров распределялась в течение дня.


🔔 Это верно для:
-граждан Украины, проживающие в Украине, и члены их семей
-граждан третьих стран или лица без гражданства, пользующиеся защитой в Украине, и члены их семей.
 Желающие претендовать на временную защиту должны лично явиться в регистрационный центр с украинскими документами, удостоверяющими личность.
 Регистрация производится и выдается свидетельство о временной охране при соблюдении условий предоставления временной охраны.
 Вместе с этим свидетельством муниципальный совет по месту жительства выдает соответствующему лицу карту А, действительную в течение одного года.


 🔔Важная заметка:
Если у вас уже есть вид на жительство в Бельгии или декларация о прибытии, выданная муниципальными властями, ваше пребывание на территории Бельгии распространяется. Поэтому, пожалуйста, не отправляйтесь в регистрационный центр сразу, чтобы избежать длительного ожидания или возвращения в другой день.

 

✅Министерство внутренних дел Бельгии.  
https://www.facebook.com/spfinterieur.fodbinnenlandsezaken/

international-2690868.thumb.jpg.c1b227711437407ca4c57455dba0b438.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 4 тижні потому...

Реєстрація українців в Бельгії 

 

З 14 березня українці можуть зареєструватися на тимчасовий захист в спеціально створеному Центрі реєстрації в Брюселі – Brussels Expo, Palais 8 Heysel. Він  працює 7 днів на тиждень з 8:30 ранку до 17:30 вечора. Щоб не стояти в чергах, зареєструйтеся на прийом до Центру заздалегідь онлайн за наступною схемою: Зайдіть на сайт register-ukraine.be Для реєстрації необхідно мати бельгійську IP-адресу. Тобто SIM-карту від бельгійського оператора або підключення до бельгійського Wi-Fi. Заповніть форму та забронюйте час, щоб ви могли зареєструватися зі своєю родиною. Отримайте QR-код електронною поштою. Не забудьте перевірити спам. З’явiться на прийом до реєстраційного центру зі своїм QR-кодом та документами, що посвідчують особу. Станьте у спеціально передбачену для цього чергу. Ваш QR-код буде відскановано на вході та виході з реєстраційного центру.

Після реєстрації особистих даних вам видадуть документ про «попередню реєстрацію». А після обробки документів, якщо з ними все ок, ви отримаєте сертифікат про тимчасовий захист.

‼️ВАЖЛИВО: в мережі активно поширюється інформація, що реєструватися можна також і в місцевих муніципалітетах. Це не зовсім так. На місці ви можете зареєструватись тільки, як турист, на 90 днів, і отримати страхування. Але для набуття статусу наразі є тільки одна процедура, описана вище. Отримавши сертифікат про надання тимчасового захисту, ви можете подати заяву на оформлення дозволу на проживання типу А (А-картка) в місцевому органі муніципалітету. Оформлення картки може тривати від кількох тижнів до 2-3 місяців, у

залежності від завантаженості міграційних офісів на місцевому і федеральному рівнях. «Картка А» дійсна протягом 1 року з дня впровадження режиму тимчасового захисту (тобто з 04.03.2022 по 04.03.2023) Термін її дії може бути продовжений двічі на 6 місяців, якщо своїм рішенням Рада Європейського Союзу не припиняє режим тимчасового захисту достроково.

Які права в українських переселенців у Бельгії? Кожен член родини старше 12 років отримує власну «А-картку». Після подання заяви на отримання «А-картки», у вас з’являється доступ до реалізації соціальних прав: соціальні виплати, медичне страхування, можливість безкоштовно вивчати мову, працювати, можливість для дітей навчатися в муніципальних школах та садочках. Залежно від матеріального становища, ви можете отримати право на соціальну (фінансову) підтримку, прожитковий мінімум, який призначається муніципальним OCMW/CPAS (Громадський центр соціальної допомоги) за місцем вашого проживання. Переселенцям надається необмежений доступ до ринку праці Бельгії. Вони також мають право на відшкодування витрат на медичне обслуговування. Для цього необхідно зареєструватися у фонді медичного страхування. Якщо ви зареєстровані у фонді медичного страхування, то можете отримувати консультації лікаря загальної практики, стоматолога або інших спеціалістів щодо будь-яких медичних питань, не пов’язаних із наданнями екстреної допомоги. Аби впоратися з травмою, стресом чи іншими переживаннями, ви можете отримати консультацію психолога. Обговоріть це зі своїм лікарем загальної практики або зверніться по допомогу до муніципального OCMW/CPAS (Громадський центр соціальної допомоги). Кожна дитина у Бельгії може піти до школи. У Бельгії всі діти віком від 5 до 18 років повинні навчатись. Муніципалітет допоможе вам в оформленні ваших дітей на навчання .

Яка грошова соціальна підтримка для українців у Бельгії?

Щоб отримати соціальну допомогу, ви маєте попередньо зареєструватися, щоб отримати статус тимчасового захисту. Тому вам потрібно звернутися в центр реєстрації, що знаходиться в Heysel (Bruxelles) перед тим, як попросити про допомогу в Центрі соціальної допомоги містa (комуни), « CPAS », в якому ви проживаєте. Особи, що можуть скористатися тимчасовим захистом, мають право на отримання еквіваленту прожиткового мінімуму. Правом на отримання еквіваленту прожиткового мінімуму можна скористатися, щойно відповідна особа зареєструється в реєстрі іноземців після видачі їй сертифікату на тимчасовий захист.

Заявку на отримання допомоги ви подаєте в найближчому OCMW.

Що потрібно для оренди житла в Бельгії?

Влада Бельгії просить за можливості зупинятись у родичів, друзів чи знайомих, які проживають у країні. Якщо житла немає, вас направлять до притулку у бельгійському муніципалітеті чи місті. Це може бути групове проживання, кімната у приватному будинку тощо. Самостійно обрати притулок неможна, але влада намагатиметься врахувати потреби кожної сім’ї, соціальні зв’язки у Бельгії, мови, якими володієте, та стан вашого здоров’я. Якщо до кінця дня реєстрації для вас не визначили притулок, вам нададуть екстрений притулок у Брюсселі. Там можна залишитися на 1 або 2 ночі, поки вам не знайдуть житло в якомусь з муніципалітетів Бельгії.

Безкоштовний проїзд на залізниці SNCB. Можливо дістатися в будь-який пункт призначення у Бельгії та за її межами. Для безкоштовного проїзду на швидкісних потягах: –  TGV та Thalys звертайтеся до міжнародних кас SNCB для отримання спеціального білету. – Eurostar звертайтеся до персоналу терміналу Channel Terminal на вокзалі Brussels – Midi. Брюселем ходять безкоштовні автобуси Helpukraine, інший міський транспорт платний.

Юридичну допомогу біженцям можуть надати в центрi www.pravolex.be

Додатково

Корисні посилання:

Імміграційна служба Міністерства внутрішніх справ Бельгії :

https://dofi.ibz.be/en/themes/ukraine

Інформація про надання тимчасового захисту Інформація про надання тимчасового захисту https://dofi.ibz.be/en/themes/ukraine/temporary-protection

Офіційний портал про всі аспекти життя у Бельгії  https://www.belgium.be/language_selection_page?destination=/node/8521

Сторінка посольства України в Бельгії https://m.facebook.com/UkrainianEmbassyBelgium

Запис oнлайн 

 Ви можете зареєструватися зараз онлайн, щоб записатися на прийом у реєстраційному центрі в Palais 8 (Brussels Expo, Heysel). Це гарантує вашу реєстрацію для отримання тимчасового захисту в день вашого прибуття. Залежно від кількості людей, можливі черги.

 Як саме? :

•  Зайдіть на сайт www.register-ukraine.be(link is external)

• Для реєстрації необхідно мати бельгійську IP-адресу. Тобто SIM-карту від бельгійського оператора або підключення до бельгійського Wi-Fi.

• Заповніть форму та забронюйте час, щоб ви могли зареєструватися зі своєю родиною.

• Отримайте QR-код електронною поштою.  Не забудьте перевірити свій спам.

• З'явiться на прийом до реєстраційний центр зі своїм QR-кодом та документами, що посвідчують особу.

• Станьте у спеціально передбачену для цього чергу. Ваш QR-код буде відскановано на вході та виході з реєстраційний центр.

Адреса нового реєстраційний центр: БРЮССЕЛЬ ЕКСПО ПАЛАЦ 8 -ХЕЙЗЕЛ ВЕРРЕГА BRUSSELS EXPO PALAIS 8 - HEYSEL VERREGAT

• З понеділка, 14/03, Brussels Expo, зал 8 (Heysel) стане реєстраційним центром, зарезервованим для українців.

• Реєстраційний центр працює з 8:30 до 17:30, 7 днів на тиждень, до нього можна дістатися на лінії метро 6, зупинка Heysel.

www.info-ukraine.be(link is external)

 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...

Бельгия: помощь украинским беженцам

Граждане Украины с документами, удостоверяющими личность, могут обратиться в Имиграционную службу в зале 8, Брюссель Экспо в Heysel (Rue Verregat , 1020 Brussels), чтобы подать заявление о временной защите. Часы работы – каждый рабочий день с 8.30 до 16.00. Рекомендуем заранее записаться в очередь онлайн.

С регистрационным номером, который вы получите там, необходимо пойти в коммуну (местную администрацию) по месту вашего фактического проживания для получения необходимых документов в дальнейших инструкций. Муниципальная администрация по месту жительства выдаст вам карточку А сроком на один год. Подробнее о статусе временного убежища в Бельгии можно узнать здесь.

Получения разрешения на временное проживание в Бельгии обеспечит вам доступ к ресурсам социальной защиты (медицинское страхование, денежные выплаты на содержание, обучение детей в школах, психологическая помощь и т.д).

Вьезд с животными. Если вы путешествуете с домашними животными (кошка, собака), животное должно быть чипировано, иметь справку о безопасном титре на бешенство и  паспорт международного образца.

Жилье

Если вам негде остановиться в Бельгии (у друзей или родственников), Fedasil (Иммиграционная служба, о которой мы писали выше) направит вас в жильё, предлагаемое коммунами страны.

Для поиска жилья в Бельгии используйте:

takecarebnb.org/en

sharemyhome.org/uk/i-need-a-home

icanhelp.host

host4ukraine.com

mapahelp.me

Транспорт

В Бельгии доступен бесплатный проезд на поездах SNCB в любой пункт назначения в Бельгии и за её пределами.

Для бесплатного проезда на скоростных поездах TGV и Thalys обращайтесь в международные кассы SNCB для получения специального билета. Для проезда на скоростных поездах Eurostar – к персоналу терминала Channel Terminal на вокзале Brussels – Midi.

Чаты помощи

https://t.me/refugeesinBelgium

https://t.me/ukrainciwbelgii

https://www.facebook.com/uarefugeesinbe

Promote Ukraine

Украинская молодежь в Бельгии

Помощь беженцам и раненым в Бельгии

Solidarity with Ukraine (BE)

Украинцы в Бельгии

Украинцы Бельгии

Посольство Украины в королевстве Бельгия

Av. Albert Lancaster 30, 1180 Bruxelles

+32 476 25 77 35

emb_be@mfa.gov.ua

facebook.com/UkrainianEmbassyBelgium

Официальный портал для помощи украинцам: https://info-ukraine.be/ru/pomosch-v-belgii

Горячая линия: 02 488 88 88

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете опублікувати повідомлення зараз, а зареєструватися пізніше. Якщо у вас є акаунт, увійдіть в нього для написання від свого імені.

Гість
Відповісти в темі...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

×
×
  • Створити...