Перейти до публікації

Які документи необхідні, щоб повернутися в Україну


Alona

Рекомендовані повідомлення

Багато українців виїхали з країни поспіхом з документами, які мали на руках. Водночас наразі актуальним питанням для багатьох наших громадян є повернення додому - прикордонники фіксують тисячі осіб на добу, що перетинають кордон України на в'їзд. У зв'язку з цим виникає багато питань щодо документів, з якими можна в'їхати в Україну.

Однак  у випадку з поверненням додому не все так просто, як з виїздом до Європи - заїхати з будь-яким документом не вийде. 

В постанові КМУ про Правила перетину державного кордону громадянами України сказано, що документом, що дає право на в'їзд, є:

1) паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

2) дипломатичний паспорт;

3) службовий паспорт;

4) проїзний документ дитини (чинний протягом строку, на який він виданий);

5) посвідчення особи моряка;

6) посвідчення члена екіпажу.

Отже, основним документом для повернення в Україну є закордонний паспорт. Якщо ж строк дії вашого закордонного паспорта добігає кінця - новий паспорт закордоном ви отримати, скоріш за все, не зможете: біометричні документи виготовляються в Україні і не всі дипломатичні установи закордоном поновили логістику виготовлених документів з України. Проте є вихід.

Згідно з постановою КМУ від 28 лютого 2022 р. на період дії воєнного стану та протягом року з дня його припинення або скасування:

- перетин державного кордону може здійснюватися громадянами України в пунктах пропуску через державний кордон та пунктах контролю на підставі паспорта громадянина України для виїзду за кордон, строк дії якого продовжено, а також дітьми на підставі паспорта громадянина України для виїзду за кордон їх законних представників, до якого внесено інформацію про дитину.

Отже, на час дії воєнного стану в закордонних дипломатичних установах (посольствах/консульствах) ви зможете продовжити закордонний паспорт на 5 років, а також внести дані дитини в паспорт батьків, якщо паспорт дитини також прострочений. Після продовження строку дії паспорта, вже з дійсними закордонними паспортами можна сміливо прямувати додому.

Якщо ж ви виїхали з внутрішнім паспортом/ID-карткою/іншим документом або без документу взагалі - ви теж зможете повернутися в Україну. Для цього також потрібно буде звернутися до посольства/консульства України закордоном. В такій ситуації дипустанови видаватимуть посвідчення особи на повернення в Україну.

Посвідчення особи на повернення в Україну є документом, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України, дає право на в’їзд в Україну, оформляється і видається закордонними дипломатичними установами України.

Стосовно документів для подачі на оформлення посвідчення особи на повернення в Україну або продовження дії закордонних паспортів - читайте в роз'ясненні Посольства України у Франції.

На час воєнного стану консульський збір за консульські дії не стягується.

Отримання всіх документів - продовжених паспортів і посвідок - здійснюється в день звернення до дипломатичної установи. В разі відсутності у громадянина будь-яких дійсних паспортних документів, запит стосовно перевірки особи буде направлено за місцем реєстрації заявника в Україні, що може зайняти певний час. 

Прийом громадян у більшості установ відбувається в порядку живої черги, однак про всяк випадок радимо записатися на прийом онлайн.  

https://visitukraine.today/uk/blog/286/z-yakimi-dokumentami-mozna-povernutisya-v-ukrainu

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете опублікувати повідомлення зараз, а зареєструватися пізніше. Якщо у вас є акаунт, увійдіть в нього для написання від свого імені.

Гість
Відповісти в темі...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

×
×
  • Створити...