Перейти до публікації

Фінляндія: українські водійські права та автомобілі


Alona

Рекомендовані повідомлення

У Фінляндії можна їздити з українськими водійськими правами 

Ви можете їздити у Фінляндії з українськими водійськими правами, при цьому не потрібно пред’являти переклад прав або міжнародне водійське посвідчення. Водійські права, термін дії яких закінчився після 24 лютого 2022 року, також наразі приймаються, оскільки вони не можуть бути продовжені через ситуацію, пов’язану з війною.  

Якщо особу встановлено, право на керування автомобілем може бути прийнято й іншими надійними засобами доказу, такими як фотографія водійського посвідчення, на якому з достатньою точністю зазначені особисті дані та інформація про право на керування автомобілем. 

Українське водійське посвідчення дозволяє керувати автомобілем у Фінляндії до тих пір, поки у вас не буде у Фінляндії постійного місця проживання та ще два роки від початку постійного проживання. 

На підставі українського водійського посвідчення можна отримати тимчасове посвідчення водія

Тимчасове водійське посвідчення громадянин України може отримати у Фінляндії, якщо його власні водійські права залишилися на батьківщині, втрачені або знищені під час війни. Тимчасове водійське посвідчення видається на один рік. Заявник повинен надати достовірне пояснення про українське водійське посвідчення. Таким достовірним твердженням може бути 

- фотографія, що зроблена з водійського посвідчення, на якій є дані водійського посвідчення

- виписка з водійського посвідчення, з якої може бути зазначено те ж саме. 

Тимчасове водійське посвідчення не дає права керувати транспортним засобом за кордоном. Тимчасове посвідчення водія можна отримати в  пунктах послуг служби Ajovarma (Ulkoinen linkki). 

Використання українського транспортного засобу у Фінляндії 

Особа, яка постійно проживає за кордоном, може використовувати автомобіль або фургон з іноземною реєстрацією, причеп (макс. 3500 кг), мопед, мотоцикл або транспортний засіб подібної категорії, ввезений до Фінляндії, не більше одного року з дати в’їзду. 

Однак про ввезення легкового автомобіля, фургона, мотоцикла, мопеда або квадроцикла необхідно надіслатиповідомлення у Податкову адміністрацію протягом (pdf)(Ulkoinen linkki)шістьох місяців після ввезення. За заявою Податкова адміністрація може продовжити шестимісячний термін неоподатковуваного користування максимум на один рік. 

Якщо Податкова адміністрація продовжила термін неоподатковуваного користування, то користуватися транспортним засобом у Фінляндії можна протягом 1,5 років без обов’язкової реєстрації у Фінляндії. 

Додаткову інформацію про оподатковуване та неоподатковуване використання транспортного засобу можна знайти на сайті Податкової адміністрації (Ulkoinen linkki). 

Умови використання: 

- транспортний засіб має національні реєстраційні номери та національність країни реєстрації

- техогляд транспортного засобу має бути дійсним

- на транспортний засіб є дійсна автостраховка

Техогляд з України транспортного засобу в українському реєстрі має бути дійсним, якщо транспортний засіб використовується у дорожньому русі Фінляндії. Транспортний засіб, який пройшов техогляд в Україні, може використовуватись у дорожньому русі у Фінляндії.  

Транспортний засіб, зареєстрований в Україні, не може бути перевірений у фінському техогляді. 

Якщо український транспортний засіб має бути зареєстрований у Фінляндії, транспортний засіб необхідно пред’явити до інспекції для реєстраційного огляду, де перевіряються ідентифікаційні дані транспортного засобу та інша інформація, необхідна для реєстрації. Реєстраційний техогляд також перевіряє відповідність транспортного засобу правилам і нормам, а також його стан. Транспортний засіб, зареєстрований в Україні, повинен мати міжнародний техогляд для міжнародних перевезень.

Зареєстрованим в Україні транспортним засобом може керувати зареєстрований власник або особа, яка має право на керування транспортним засобом. Якщо транспортний засіб використовується у Фінляндії  іншою особою, ніж його власником або особою, яка має право на керування, використання транспортного засобу може призвести до податкових наслідків у Фінляндії. Рішення про податкові санкції приймає Податкова адміністрація на підставі результатів перевірки, що проводиться поліцією та митницею. Щоб отримати додаткову інформацію про контроль дорожнього руху та пов’язані з ним тлумачення, наприклад, як поліція дізнається про дані реєстру з країн, що не входять до ЄС під час контролю дорожнього руху, ви повинні звернутися безпосередньо до поліції. 

Обов’язкове страхування автотранспорту

Використання транспортного засобу, зареєстрованого за кордоном у Фінляндії, вимагає, щоб транспортний засіб мав дійсне автострахування у Фінляндії.

На транспортний засіб, зареєстрований за кордоном, необхідно оформити транскордонне страхування, якщо транспортний засіб зареєстровано в країні, що не входить до міжнародної системи страхування автомобілів (система зелених карток), або транспортний засіб не має дійсної зеленої картки.

Українці можуть отримати зелену картку з України, звернувшись до страхових компаній, які видають зелену картку в Україні. Як виняток, українські страхові компанії можуть надіслати зелену картку електронною поштою. Українці мають винятковий дозвіл пред’явити зелену картку із зображенням з телефону.

Страхування прикордонного руху для українського транспортного засобу можна отримати в пункті Митниці  https://tulli.fi/etusivu (Ulkoinen linkki)або в Центрі транспортного страхування за адресою (Itämerenkatu 11 - 13, 00180 Helsinki). Коли ви маєте справу з Центром транспортного страхування та деякими митними установами, слід замовити час для відвідування заздалегідь. Для страхування необхідно пред’явити паспорт України та документи на транспортний засіб. Страхування прикордонного руху для транспортних засобів України надається безкоштовно на три місяці, процедура діє до 30.09.2022 р. 


Додаткову інформацію про страхування прикордонного дорожнього руху можна знайти на сайті Центру транспортного страхування https://www.lvk.fi/ajoneuvon-vakuuttaminen/rajaliikennevakuutus/ (Ulkoinen linkki).  

Додаткова інформація 

Питання про водійські права тел. 029 534 5113

Питання, що пов'язані з транспортними засобами тел. 029 534 5100

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете опублікувати повідомлення зараз, а зареєструватися пізніше. Якщо у вас є акаунт, увійдіть в нього для написання від свого імені.

Гість
Відповісти в темі...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

×
×
  • Створити...