Перейти до публікації

Чи можна їхати в Україну з річевутою/пермесо з тимчасового захисту


Alona

Рекомендовані повідомлення

Чи можна їхати в Україну з річевутою/пермесо з тимчасового захисту

З питаннями звертайтеся до квестури свого міста.

Перш за все, слід пам’ятати, що, оскільки громадяни України роками користуються безвізом у Європейському просторі, вони мають право в’їжджати та пересуватися в межах Європейської Шенгенської зони на протязі 90 днів з моменту в’їзду, незалежно від того, про те, чи звернулися вони про тимчасовий захист або отримали тимчасовий захист.

Таким чином, вони можуть вільно пересуватися також для того, щоб обрати державу-член, у якій подати заяву на тимчасовий захист.

І навпаки, неукраїнські громадяни, навіть якщо вони відповідають вимогам для отримання тимчасового захисту, не користуються такою ж свободою пересування в Шенгенській зоні, і тому, схоже, мають подати заяву на тимчасовий захист в одній із європейських держав, що межують з Україною. Однак, якщо не громадянин України все-таки потрапить до іншої держави-члена та подає заяву про тимчасовий захист, вважається, що останній не зможе відмовити йому в наданні йому такого захисту (режим поділу компетенції не поширюються на тимчасовий захист, як-от Дублінський для міжнародного захисту).

Після отримання тимчасового захисту, відповідно до законодавства ЄС, отримувач тимчасового захисту має право тимчасово проживати в іншій державі-члені ЄС протягом 90 днів протягом 180 днів маючи паспорт або еквівалентний проїзний документ.

Однак італійське законодавство містить набагато більш обмежувальну норму, яка передбачає, що власник тимчасового захисту не може залишати національну територію (стаття 10, Законодавчий декрет 85/2003).

Єдиними винятками з правила є будь-які «двосторонні угоди з іншою державою-членом, або у разі добровільного переміщення між державами-членами» або «попередній дозвіл Органу, який видав дозвіл на проживання». Таким чином італійські прикордонні органи могли б запобігти експатріації власника тимчасового захисту, але незрозуміло, яких наслідків можна очікувати, якщо іноземець все одно виїде за кордон. Не представляється можливим, щоб дозвіл на тимчасову охорону міг бути анульований з цієї причини.

У будь-якому випадку, оскільки італійське положення відкрито суперечить європейській директиві, воно може бути незастосоване, якщо його порушення стане предметом судового розгляду, тим більше, що воно також суперечить  міжнародному праву на виїзд з будь-якої держави.

Це тлумачення підтверджується тим фактом, що, ухвалюючи Рішення 382/2022, яким активовано тимчасовий захист, Рада вирішила не застосовувати статтю Директиви, згідно з якою держава-член, яка надала тимчасовий захист, зобов’язана «реадмісію»  на її територія власник тимчасового захисту, який незаконно в'їхав та/або перебував в іншій державі-члені.

Підсумовуючи, видається, що в принципі власники тимчасового захисту можуть вільно пересуватися територією Союзу.

Хоча він може подорожувати, власник тимчасового захисту не може оселитися в іншій державі-члені (наприклад, він не може перебувати більше 90 днів або працювати).

https://www.asgi.it/wp-content/uploads/2022/05/2022_Scheda_ASGI_Protezione_temporanea_Ucraina_maggio_.pdf  (все про тимчасовий та міжнародний захист)

https://web.camera.it/parlam/leggi/deleghe/03085dl.pdf (Decreto Legislativo 7 aprile 2003, n. 85 - тимчасовий захист в Італії)

Стаття 10, Законодавчий декрет 85/2003

Особи, які користуються тимчасовим захистом, за винятком двосторонніх угод з іншою державою-членом, або у разі добровільного переміщення між державами-членами, або з попереднього дозволу Органу, який видав дозвіл на проживання, не можуть залишати національну територію.

Особа, яка користується тимчасовим захистом, наданим іншою державою-членом, яка незаконно в'їжджає на національну територію, передається до останньої ⤵️

https://web.camera.it/parlam/leggi/deleghe/03085dl.htm (бланк дозволу на виїзд з Італії)

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете опублікувати повідомлення зараз, а зареєструватися пізніше. Якщо у вас є акаунт, увійдіть в нього для написання від свого імені.

Гість
Відповісти в темі...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

×
×
  • Створити...