Перейти до публікації

Робота в Польщі: види трудових договорів та зарплата


Alona

Рекомендовані повідомлення

Трудові договори

У польському законодавстві існують різні види трудових договорів, які відрізняються від українських. 

Umowa o pracę, тобто договір про роботу. Він дає найбільше прав працівнику. Працедавець повинен забезпечити вам стандартний 8-годинний робочий день, оплачувану відпустку, лікарняні та медичне страхування. 

Umowa zlecenia, тобто договір доручення. Він дає більшу гнучкість, як працедавцю, так і робітнику. Робітник може сам вибирати умови, на яких працює (кількість годин в тиждень, дні тижня, обов’язки). Натомість працедавець не зобов’язаний оплачувати вам відпустки, лікарняні та внески за медичне страхування.

Umowa o dzieło. Підписуючи його, ви зобов’язуєтеся виконати конкретне завдання, за яке отримаєте винагороду. Наприклад, написати статтю чи зробити фотосесію. Така угода укладається на період виконання завдання, а після його завершення стає недійсною. Працюючи за цим договором, ви також не матимете такої захищеності, як у випадку договору про роботу.

Яка заробітна плата в Польщі?

Два слова, які вам точно стануть у пригоді у Польщі — це brutto i netto. Brutto — це сума вашої заробітної плати без урахування податків. Nеttо — це вже те, що ви отримаєте “на руки”. 

Мінімальна зарплата у Польщі — це 3010 zł, але на руки Ви отримаєте 2210 zł. Така сама ситуація і з погодинною оплатою праці. Мінімальна ставка за годину 19.70, але з вирахуванням податку ви отримаєте 14 злотих 47 грош.

Джерело: https://bit.ly/37y4ZEW

rabota_v_polshe-740x480.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете опублікувати повідомлення зараз, а зареєструватися пізніше. Якщо у вас є акаунт, увійдіть в нього для написання від свого імені.

Гість
Відповісти в темі...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

×
×
  • Створити...