Перейти до публікації

Як отримати аліменти, знаходячись за кордоном?


Mykola_

Рекомендовані повідомлення

Українці, які проживають за кордоном, мають право на стягнення аліментів відповідно до міжнародних договорів та національного законодавства. Процедура залежить від наявності судового рішення про стягнення аліментів та країни проживання боржника.

 

1. Якщо є рішення українського суду про стягнення аліментів:

 

• Визнання та виконання рішення за кордоном: Україна є учасницею низки міжнародних договорів, що регулюють питання стягнення аліментів за кордоном, серед яких:

• Конвенція про стягнення аліментів за кордоном 1956 року;

• Конвенція про визнання і виконання рішень стосовно зобов’язань про утримання 1973 року;

• Конвенція про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року.

Для визнання та виконання рішення українського суду в іншій країні необхідно звернутися до компетентних органів цієї держави з клопотанням про визнання та виконання рішення. Процедура може відрізнятися залежно від країни, тому рекомендується звернутися до місцевих органів юстиції або консульства України для отримання детальної інформації.

 

2. Якщо рішення суду відсутнє:

 

• Звернення до суду в Україні: Згідно з частиною четвертою статті 76 Закону України «Про міжнародне приватне право», однією з підстав визначення підсудності справ судам України є факт проживання позивача у справі про сплату аліментів або про встановлення батьківства в Україні. Статтею 28 Цивільного процесуального кодексу України визначено, що позови про стягнення аліментів можуть пред’являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача. Після отримання рішення українського суду можна ініціювати процедуру його визнання та виконання за кордоном.

• Звернення до суду країни проживання боржника: Якщо позивач проживає за кордоном, доцільно звернутися до місцевого суду з позовом про стягнення аліментів. Багато країн мають власні процедури та законодавство щодо стягнення аліментів, які можуть бути більш ефективними в конкретній ситуації.

 

Рекомендації:

 

• Консультація з юристом: Рекомендується звернутися до кваліфікованого юриста, який спеціалізується на міжнародному сімейному праві, для отримання детальної консультації та допомоги в оформленні необхідних документів.

• Звернення до консульства України: Консульства та посольства України за кордоном можуть надати інформаційну підтримку та сприяти у встановленні контактів з відповідними органами іноземної держави.

 

Важливо пам’ятати, що процес стягнення аліментів за кордоном може бути складним та тривалим, тому своєчасне звернення за професійною допомогою підвищить шанси на успішне вирішення питання

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете опублікувати повідомлення зараз, а зареєструватися пізніше. Якщо у вас є акаунт, увійдіть в нього для написання від свого імені.

Гість
Відповісти в темі...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

×
×
  • Створити...