Перейти до публікації

Українці в Польщі мають повідомляти про свій від'їзд у ZUS


Alona

Рекомендовані повідомлення

Українські біженці, які подали заявку на отримання сімейних виплат (допомога на дитину 500+ і/або сімейний опікунський капітал) та планують виїхати за межі Польщі, зобов'язані повідомити про це Заклад соціального страхування (ZUS) Польщі.

Нагадаємо, що з перших днів травня 2022 року, українці, які подали заяви про надання допомоги на дітей за програмою "Сім'я 500+" отримують перші виплати на власні банківські рахунки (детальніше за посиланням - https://cutt.ly/SGLyZjk).

Інформацію про виїзд з Польщі можна надати у Заклад соціального страхування (ZUS) особисто або в електронній формі — за допомогою, так званого, загального листа POG.

ВАЖЛИВО! Інформацію про запланований/проведений виїзд за межі Польщі повинні надати не лише особи, що отримують виплати, а й українські біженці, які лише подали заяву про їх надання.

Оформити та відправити лист-повідомлення (Pismo ogólne POG) українським біженцям потрібно за допомогою профілю на Платформі електронних послуг (PUE) ZUS (доступ за посиланням - https://cutt.ly/sGLo5yV).

 Особистий профіль PUE створюється під час оформлення біженцями заяв на отримання виплат у ZUS.

 Повна деталізована графічна інструкція зі створення зазначеного інформування про виїзд з Польщі українською мовою доступна за посиланням - https://cutt.ly/AGLp2lv.

Врахуйте, що з наступного місяця (після місяця подання інформації про виїзд) виплати допомоги на дитину 500+ або по програмі сімейний капітал припиняються.

Нагадаємо, що крім зазначених виплат від ZUS, українські біженці також мають право на отримання:

- допомоги громадянам України у вигляді одноразової грошової допомоги в розмірі 300 злотих на особу (детальніше - https://cutt.ly/tGLhMgk) 

- грошової допомоги Управління Верховного комісара ООН у справах біженців у Польщі (щомісяця 710 злотих на 1 особу та 610 злотих на додаткового члена сім'ї (не більше 4 осіб) – детальніше https://cutt.ly/CGLjsBq) 

Детальний перелік грошових допомог для українських вимушених мігрантів доступний за посиланням - https://cutt.ly/KGLjRqj

image.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете опублікувати повідомлення зараз, а зареєструватися пізніше. Якщо у вас є акаунт, увійдіть в нього для написання від свого імені.

Гість
Відповісти в темі...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

×
×
  • Створити...