Перейти до публікації

Як заповісти нерухомість в Україні, перебуваючи за кордоном?


Alona

Рекомендовані повідомлення

Українці можуть заповісти квартиру, будинок, земельну ділянку або іншу нерухомість, не приїжджаючи додому. Для цього потрібно посвідчити заповіт у консульських установах України або звернутися до іноземних нотаріусів, які мають відповідні повноваження.

Заповіти, складені за кордоном і стосуються нерухомості в Україні, реєструються у Спадковому реєстрі.

 

Реєстрація заповітів у Спадковому реєстрі:

Дані про заповіти, посвідчені консульськими установами України, зміни до них та їх скасування вносяться до Спадкового реєстру Міністерством закордонних справ України. Це здійснюється через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади.

Заповідач може подати заяву про державну реєстрацію заповітів, посвідчених консульськими установами України, до Реєстратора (приватному нотаріусу, державній нотаріальній конторі чи державному нотаріальному архіву). Для цього необхідно пред'явити паспорт або інший документ, що посвідчує особу.

 

Засвідчення заповіту в іноземних нотаріусів:

Українці, які проживають за кордоном, можуть засвідчити заповіт в іноземних нотаріусів або органів, наділених такими повноваженнями. Заповіт складатиметься відповідно до законодавства країни перебування.

Здатність особи на складання і скасування заповіту, а також форма заповіту визначаються правом держави, в якій спадкодавець проживав під час складання документа або в момент смерті. За бажанням заповідача, такі заповіти можуть бути зареєстровані у Спадковому реєстрі України.

Дані про заповіти, зареєстровані за кордоном, вносяться до Спадкового реєстру Міністерством юстиції України.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете опублікувати повідомлення зараз, а зареєструватися пізніше. Якщо у вас є акаунт, увійдіть в нього для написання від свого імені.

Гість
Відповісти в темі...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

×
×
  • Створити...