Перейти до публікації

Про головні проблеми Німеччини


Alona

Рекомендовані повідомлення

Головні проблеми Німеччини: застаріла інфраструктура, недолік фахівців, енергетика, бюрократія, поганий інтернет та недовіра до держави

Застаріла інфраструктура. Довгі роки знамениті німецькі автобани, а також мережа залізниць використовувалися на зношування без необхідного ремонту. Тепер настав час, коли без модернізації інфраструктури не обійтись, але цьому перешкоджають економічна стагнація та висока інфляція.

Енергопостачання. Уряд ФРН прагне повністю замінити традиційну енергетику поновлюваної (сонячної та вітрової), але початок повномасштабної війни в Україні перекрив доступ до дешевого газу з РФ, який хотіли використати на час перехідного періоду. Зріджений газ з інших країн вирішив проблему, але в поєднанні з низкою інших факторів це призвело до того, що енергія в Німеччині коштує дорожче, ніж у сусідніх країнах.

Нестача фахівців. У багатьох областях у ФРН не вистачає кваліфікованих працівників – це пов'язано насамперед зі старінням населення. Одним із способів подолати це міг би стати приплив іноземних фахівців, але він поки що недостатній. А іноземців відлякують високі податки, мовний бар'єр та надмірна бюрократія.

Бюрократія. Як не намагаються всі уряди, що приходять до влади в Німеччині, скоротити бюрократичний апарат і спростити людям життя, нічого поки не виходить. До речі, одна з причин, через яку так сильно забюрократизовано податкову сферу – це вимоги соціальної справедливості, з яких треба враховувати особливості кожного індивідуального випадку. Інший аспект - нерозвиненість онлайн-послуг, внаслідок чого з багатьох питань необхідно йти особисто до чиновника до закладу, витрачаючи час і нерви.

Діджиталізація . Онлайн-послуги так просідають ще й тому, що Німеччина у порівнянні з іншими розвиненими країнами сильно відстає в розвитку інтернету. Наприклад, частка значимих швидкої роботи Мережі оптоволоконних з'єднань країни - близько 8%, тоді як у Південній Кореї, Японії чи Іспанії - понад 80%.

Довіра до держави. Згідно з нещодавнім соцопитуванням інституту Forsa, тільки 27%, як і раніше, вважають німецьку державу здатною виконувати всі необхідні обов'язки. Політикам слід замислитись, як повернути довіру виборців. Можливо, їм варто докласти більше сил для вирішення хоча б однієї з перерахованих вище проблем.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете опублікувати повідомлення зараз, а зареєструватися пізніше. Якщо у вас є акаунт, увійдіть в нього для написання від свого імені.

Гість
Відповісти в темі...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

×
×
  • Створити...