Перейти до публікації

Як отримати українську пенсію в Польщі?


Alona

Рекомендовані повідомлення

Як перевести українську пенсію до Польщі, якщо особа вже отримує її в Україні?

За підрахунками у квітні 2023 року в Україні налічується 10,7 млн осіб пенсійного віку, які отримують пенсію. Багато із них через війну виїхали з України та наразі знаходяться за кордоном, у тому числі в Польщі. Тож Пенсійний Фонд України розробив для українських пенсіонерів декілька механізмів, як вони можуть отримувати українські пенсійні кошти, перебуваючи за кордоном. Нагадуємо, що на сьогодні також є можливість оформити українську пенсію дистанційно.

Чи треба переводити пенсію до Польщі українцям, які отримували її на банківську картку?

Пенсіонери, які, знаходячись в Україні, отримували пенсійні кошти на банківську картку українського банку, не потребують жодних додаткових дій. Їхні пенсійні виплати продовжуватимуть надходити на їхній банківський рахунок навіть коли вони перебувають у Польщі. Тож пенсіонери можуть користуватися своїми пенсійними коштами на території Польщі у будь-який доступний спосіб. Ми писали раніше, як вигідно користуватися українською банківською карткою за кордоном.

Як перевести пенсію до Польщі, якщо в Україні отримував готівкою?

До початку повномасштабної війни велика кількість пенсіонерів отримувала пенсію у відділеннях «Укрпошти». Проте зараз не у всіх є така можливість. Під час оформлення пенсії кожен пенсіонер міг обрати спосіб отримання виплат в майбутньому. Тож дехто одразу вибрав зарахування на банківську картку. Тим не менш, дехто віддав перевагу отримуванню пенсійних коштів готівкою. Так само, якщо особа не обрала способу, то пенсія автоматично приходила до поштового відділення «Укрпошти» за місцем проживання.

На сьогодні Пенсійний фонд України пропонує для українських пенсіонерів, які отримували в Україні пенсію готівкою, два можливі варіанти перевести виплати до Польщі:

- отримувати на банківський рахунок;

- отримувати міжнародним переказом.

Як перевести українську пенсію до Польщі, щоб отримувати на банківську картку?

Для того, щоб перевести українську пенсію до Польщі та мати можливість отримувати пенсійні кошти на банківську картку, розроблено покроковий механізм зміни способу отримання пенсії. Але перед цим кожна особа, яка має на меті перевести виплати на картку, повинна звернутися до будь-якого українського банку. На сьогодні у багатьох банках в Україні (Приватбанку, Кредитбанку тощо) можна дистанційно відкрити рахунок, на який буде нараховуватися пенсія. Після того, як банківську картку буде відкрито, щоб перевести пенсію на картку, необхідно подати заяву, для цього треба:

- зайти на портал електронних послуг Пенсійного фонду України та авторизуватися;

- обрати пункт «Про пенсійне забезпечення»;

- обрати розділ «Внесення змін до пенсійної справи» – «Заява про зміну способу виплати пенсії»;

- зазначити необхідну інформацію за поданими вказівками;

- додати скан-копії документів (паспорт, ідентифікаційний код, реквізити банку);

- підписати кваліфікованим електронним підписом.

Через особистий кабінет у пункті «Мої повідомлення» можна відстежувати результати обробки заяви.

Отримання української пенсії в Польщі через міжнародний переказ

Крім того, нещодавно Мінреінтеграції України повідомило, що відтепер пенсійні виплати можна буде отримувати у відділенні пошти за кордоном, за наявності технічної можливості в АТ «Укрпошта» здійснювати переказ коштів у країну перебування».

Тож, якщо пенсіонери отримували в Україні пенсію у відділеннях «Укрпошти» й не хочуть подавати заяву про зміну способу доставки грошей та відкрити пенсійний рахунок в банку, уряд України виплачуватиме пенсії за допомогою міжнародних переказів через акціонерне товариство «Укрпошта». За цих обставин польська пошта готова виплачувати пенсії готівкою українським пенсіонерам шляхом міжнародного переказу між нею та «Укрпоштою». Ця можливість ще вдосконалюється. Але вже в найближчому майбутньому пенсіонери зможуть скористатися нею.

Вказана категорія українських пенсіонерів у Польщі зможуть відновити отримання пенсії готівкою шляхом надсилання заяви поштою до Пенсійного фонду України.

Важливо! При переїзді пенсіонера на постійне місце проживання за кордон, Пенсійний фонд України на його прохання може виплатити пенсію за 6 місяців наперед перед від’їздом. Відлік починається з наступного місяця після зняття особи з обліку за місцем постійного проживання.

Джерело

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете опублікувати повідомлення зараз, а зареєструватися пізніше. Якщо у вас є акаунт, увійдіть в нього для написання від свого імені.

Гість
Відповісти в темі...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

×
×
  • Створити...