Перейти до публікації

Нові податки в Польщі за продажі на OLX та eBay


Alona

Рекомендовані повідомлення

Зміни в польському законодавстві щодо продажу в Інтернеті

У польському законодавстві з 1 травня 2023 року набули чинності нові правила електронної комерції для тих, хто продає в Інтернеті. Податок на прибуток був введений у зв’язку з директивою DAC7, яка діє в Європейському Союзі з 2023 року для забезпечення прозорості в податковій сфері, та розповсюджується на осіб, які здійснюють продаж в Інтернеті, але не ведуть підприємницької діяльності. Податкова служба відтепер буде володіти інформацією, хто та які товари продає онлайн, який вони мають обіг, на які рахунки надходять гроші від покупців. Ця реформа допоможе польському уряду боротися з неплатниками податків, які продають товари та послуги через Інтернет. Очікується, що зміни торкнуться близько 17 мільйонів продавців.

Наприклад, якщо людина за рік продає на OLX товарів на суму 12 000 злотих, то цю інформацію необхідно надіслати до податкової інспекції, яка перевірить, чи задекларував продавець прибуток та чи заплатив податки. У цьому випадку прибуток вважається отриманим від незареєстрованої діяльності. Що треба знати українцям про систему оподаткування в Польщі, за посиланням.

На кого розповсюджується податок за продажі на маркетплейсі?

Закон розповсюджується на такі платформи:

- Allegro;

- OLX;

- eBay;

- Vinced;

- сервіси послуг (Fixly,pl);

- Booking, Trivago, Airbnb та інші сервіси для бронювання житла;

- онлайн-платформи з транспортними послугами (HoppyGo);

- сайти купівлі та продажу вживаних речей.

На кого не розповсюджується податок за продажі на маркетплейсі?

Виявляється, що не всі продавці своєї продукції в Інтернеті з’являться в реєстрах податкової служби. Обов’язкової звітності не будуть підлягати продавці, які в період звітного року:

- уклали менше 30 угод купівлі-продажу;

- якщо загальний прибуток від продажу не перевищив 2 000 євро.

Тому особи, які іноді виставляють на продаж власні речі, можуть не хвилюватися, їм не треба сплачувати податок на продаж.

Реєстр продавців на маркетплейсах у Польщі

З 1 січня 2024 року усі платформи електронної комерції зобов’язані подати звіт до податкових органів. Згідно нового закону, власники онлайн-платформ повинні раз на рік надавати персональні дані, показники продажів та інформацію про статус реєстрації та сплати податків продавців. Торговельні онлайн-майданчики повинні бути проінформовані про зміни в законодавстві та про додаткові обов’язки стосовно їх діяльності. Вони зобов’язані заздалегідь опублікувати інформацію для продавців про збір даних в Правила користування платформою.

Наприклад, платформа OLX повинна оновити правила користування сервісом, вести облік продавців, відстежувати обсяги їхніх угод, надсилати дані до податкової служби.

Податок на прибуток для тих, хто продає на маркетплейсах

Також нововведення стосуються так званого податку на прибуток для осіб, які не ведуть підприємницької діяльності. Податок на прибуток особа буде сплачувати, якщо купує вживаний продукт в Інтернеті, а потім, протягом 6 місяців після покупки, продає його дорожче.

Наприклад, якщо людина купила річ за 1 000 злотих, а потім через тиждень перепродає її за 1 300 злотих (ціною, яка перевищує ту, за якою купила), то вона повинна заплатити податок з доходу в розмірі 300 злотих. Однак, якщо людина продасть цю річ так само за 1 300 злотих через 7 місяців (більше 6 місяців за законом), податок з доходу платити не доведеться.

Наразі невідомо, як цю інформацію буде перевіряти та відстежувати податкова служба.

Відповідальність за несплату податків для продавців на маркетплейсах

За прострочення сплати податків у Польщі нараховуються додаткові відсотки від 4% до 8,5% річних або настає кримінальна відповідальність, залежно від суми прихованого доходу. Якщо особа ухиляється від сплати податків, вона карається штрафом у розмірі 720 денних ставок (середньої заробітної плати за 1 день) або позбавленням волі, або двома цими покараннями одночасно. Якщо сума прихованого податку невелика (менше п’ятикратного розміру мінімальної зарплати: 2023 рік – 3 490 злотих брутто) штраф буде меншим.

Джерело

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете опублікувати повідомлення зараз, а зареєструватися пізніше. Якщо у вас є акаунт, увійдіть в нього для написання від свого імені.

Гість
Відповісти в темі...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

×
×
  • Створити...