Перейти до публікації

Паркування в Німеччині: правила, штрафи та рекомендації


Alona

Рекомендовані повідомлення

Паркування в Німеччині: як не порушити правила? Яка вартість штрафу та як сплатити його українцям в Німеччині? На ці питання ми підготували відповіді в нашому матеріалі.

Що українцям потрібно знати про паркування в Німеччині

У ПДР Німеччини є два поняття , що стосуються парковки: обмежена заборона на паркування (зупинитися можна, але не паркуватися) та абсолютна (повна заборона). Основна різниця між цими поняттями полягає в правилі 3 хвилин, тобто водій може залишити авто на цей час або бути поруч з транспортним засобом.

Де в Німеччині заборонено паркувати транспортні засоби?

ПДР потрібно дотримуватися і в робочі, і вихідні та святкові дні в Німеччині. Заборона на паркування в Німеччині діє в межах дії відповідного знаку, а також:

- на велосипедних доріжках;

- зупинках громадського транспорту (за 15 м);

- пішохідних зонах;

- перехрестя і пішохідний перехід (5 м до і після);

- при односторонньому русі;

- на вузьких вулицях та напроти виходу/входу з будинку.

Де знайти безплатні парковки в Німеччині?

На сайті gratisParken.de, можна знайти більше 3322 безплатних паркомісць по всій Німеччині. Крім того, безплатне паркування можливе:

- на узбіччі дороги з відсутністю заборонних знаків за напрямком руху;

- на спеціальних майданчиках, які часто знаходяться далеко від центра міста та з’єднані автобусними лініями (Pendelbus), для користування якими ви можете купити проїзний квиток в Німеччині;

- з обмеженням у часі (часто це 2 години) за наявності знаку «2Std», але водій повинен мати спеціальний Parkscheibe синього кольору із зазначеним часом приїзду та від’їзду.

Платні парковки в Німеччині

Скористатися платним паркуванням можна обабіч на визначений заздалегідь час (оплата через паркувальний автомат та на торпеді демонстрація квитанції). Також платне паркування можливе в спеціальних гаражах і стоянках (оплата після закінчення стоянки).

Середня вартість платного паркінгу у Німеччини становить 1,5-3 євро за годину, а підземного – 20-25 євро за добу. В нічний час одне паркомісце обійдеться близько 7 євро.

Для того, щоб знайти найближчу парковку з наявними вільними місцями, а також швидко оплатити паркінг, можна скористатися спеціальними застосунками: Parkopedia Parken, travipay Parken, ParKing, Find my Car, car-parking.eu, parkme.com.

Які знаки парковки та її заборони використовуються в Німеччині?

- Безплатна парковка обабіч дороги з вказаними обмеженнями, стрілочками та днями тижня (для парковки тільки один день неділя – вихідний).

- Дорожня розмітка, яка забороняє парковку.

- Заборона паркування.

- Платне паркування з указаними часовим обмеженням

- Парковка дозволена, тільки для мешканців регіону з наявним дозволом

- Платна парковка в паркхаусах

- Знак, який попереджає про роботу евакуатора

Які існують штрафи за неправильне паркування в Німеччині?

Неправильне паркування обійдеться автовласнику від кількох десятків до сотень євро. Наприклад:

- зайняте без дозволу місце на парковці – 10 євро;

- паркування на шосе або автостраді – 70 євро;

- порушення заборони на зупинку 10-70 євро;

- при блокуванні пожежного проїзду (Feuerwehrzufahrt) від 35 євро та 1 штрафний бал;

- паркування автівки в радіусі 5 метрів від перехресть, приватних ділянок, зупинок громадського транспорту, виїздів із гаражів 10- 30 євро;

- несплата за парковку в паркоматі або прострочена оплата 10-30 євро;

- паркування на місцях для електрокарів або для інвалідів (Behindertenparkplatz) без відповідних документів – 55 євро;

- вихід з автівки без дотримання заходів безпеки 15-25 євро.

Послуги евакуатора в Німеччині будуть коштувати від 100 до 200 євро, і це не рахуючи вартості стоянки автомобіля на штрафному майданчику.

Як сплатити штраф за неправильну парковку в Німеччині?

За неправильну парковку в Німеччині, так само як і в Україні, водій отримує повідомлення про штраф з усіма необхідними реквізитами. Після цього в будь-якій фінансовій установі, кредитній організації або на пошті можна оплатити штраф та зберегти квитанцію. При оплаті треба мати, окрім водійського посвідчення, ще і закордонний паспорт, а у випадку орендованої автівки, також кошти на рахунку в розмірі страхового платежу. Якщо сплачувати через банк, комісія складатиме від 5 євро.

Чи можна сплатити штраф онлайн в Німеччині?

Штраф у Німеччині можна сплатити й за допомогою онлайн-банкінга. Усі реквізити та детальну інформацію, яка необхідна для сплати, знайдете на зворотному боці штрафної квитанції.

Чи можна оскаржити штраф за паркування в Німеччині?

Білий талончик під склоочисником на вашому авто в Німеччині означає отримання штрафу за паркування – Verwarnung (попередження). Зазвичай сума в межах такого правопорушення коливається від 5 до 65 євро, не враховуючи додаткових адміністративних зборів. Такий вид штрафу не підлягає оскарженню. Якщо ви знаєте, що порушили правила, варто оплатити його протягом 7 днів.

Якщо ви не погоджуєтеся зі штрафом та маєте намір його оскаржити, варто дочекатися офіційного повідомлення (Bußgeldbescheid), яке надійде поштою протягом 3 місяців. Сума штрафу Bußgeld збільшиться, бо до неї будуть включені поштові витрати, приблизно 3,5 євро. Після цього треба направити апеляцію у відповідний орган, звідки прийшло повідомлення, рекомендованим листом (зразок такого листа) протягом 3 тижнів. Варто долучити докази (фото, відео) для ефективності вашої скарги. Якщо вам не вдасться переконати установу в своїй невинуватості, справа буде передана в місцеву прокуратуру або районний суд.

Що буде, якщо не сплатити штраф в Німеччині

Неоплачені штрафи за порушення ПДР в Німеччині залишаються чинними протягом багатьох років. У випадку несплати, сума штрафу буде постійно зростати. Якщо порушник уже виїхав з країни і не сплатив штраф за порушення ПДР, під час наступного в’їзду його, у найкращому випадку, змусять сплатити штраф, а в гіршому – можуть заборонити в’їзд до Німеччини або до Євросоюзу.

Джерело

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете опублікувати повідомлення зараз, а зареєструватися пізніше. Якщо у вас є акаунт, увійдіть в нього для написання від свого імені.

Гість
Відповісти в темі...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

×
×
  • Створити...