Перейти до публікації

Як отримати безкоштовне житло в Іспанії на 18 місяців


Alona

Рекомендовані повідомлення

За 2022 рік Іспанія прихистила понад 160 тисяч українських біженців. Чимала кількість з них перебуває на програмі допомоги від соціальних організацій.

Програма спрямована на те, щоб за 18 місяців біженець вивчив мову на достатньому рівні, пройшов профільні курси та знайшов роботу, а по закінченню програми міг самостійно забезпечувати свою родину в новій країні та жити повноцінним життям.

Мета таких програм – дати можливість біженцям з інших країн адаптуватись в Іспанії, вивчити мову, знайти роботу та впевнено перейти до самостійного незалежного життя в новій країні.

В Іспанії розселенням біженців з України та інших країн займаються такі організації: Cruz Roja (червоний хрест), Accem, Cear та інші благодійні та соціальні організації. В кожному місті врегульовано розселення через одну з них: в Барселоні - Cruz Roja, в Малазі - Cear, в Мурсії - Accem, в Мадриді працюють всі три. Щоб дізнатися інформацію по іншим містам Іспанії та отримати контакти організацій, що надають житло, напишіть в чат телеграм-каналу Евакуація в Іспанію.

Як отримати допомогу? 

Щоб отримати безкоштовне житло, необхідно одразу по приїзду в Іспанію (в місто вашої кінцевої зупинки) звернутися до поліції з проханням надати вам прихисток або направити в організацію, яка займається розселенням українських біженців. Або безпосередньо звернутися до організації, якщо ви вже знаєте, в яку саме вам потрібно.

Також, з березня 2022 року діють спеціальні центри для українських біженців в Мадриді, Барселоні, Аліканте та Малазі, в яких є працівники соціальних організацій, що займаються розселенням біженців. Записатися на прийом в будь який з цих центрів можна за номером +34 91 047 44 44. 

В якому разі можуть відмовити у наданні допомоги? 

- Якщо ви знаходитесь в Іспанії вже деякий час та проживаєте за власний рахунок або у родичів, скоріше за все, вам буде відмовлено, оскільки ви не підпадаєте під категорію людей, які терміново потребують допомоги. 

- Якщо ви вже були учасником програми та добровільно відмовились, потрапити вдруге буде дуже мало шансів, але бувають винятки. 

- Перевагу мають жінки з дітьми та літні люди, але чоловіки також мають право на отримання прихистку.

Що надає програма допомоги? 

- Житло

- Харчування

- Допомога з оформленням тимчасового захисту 

- Влаштування дітей до закладів освіти 

- Оформлення державної медичної страховки 

- Мовні курси 

- Профільні курси для подальшого працевлаштування

- Психологічна допомога 

Програма допомоги діє 18 місяців, які діляться на декілька етапів 

Правила в кожній організації можуть відрізнятись, але система одна. 

Нульовий етап – найскладніший та найнервовіший 

Спочатку вас селять в готель/хостел з харчуванням, допомагають зробити документи, медичну страховку, оформлюють дітей в школу, а дорослих на мовні курси. 
Нульовий етап може тривати до 90 днів, але у 2022 році це правило часто порушувалося через велику кількість потребуючих. Готелі та хостели можуть змінювати час від часу та переселяти біженців. Це залежить від того, на який термін організація має контракт із закладом розміщення.

На цьому етапі не варто шукати роботу та влаштуватися – в будь який момент вас можуть переселити в інший район або місто. На цей час бажано мати власні кошти на особисті потреби, оскільки виплати ще не надаються, а готельне харчування влаштовує не всіх. Також треба враховувати, що така допомога надається не тільки українцям, а всім біженцям з різних країн, тому в одному хостелі можуть проживати біженці з України, Сирії, Африки та інші. Але через велику кількість українських біженців, поселення з людьми інших національностей стало значно менше.

Перший етап розселення 

На першому етапі біженців розподіляють по квартирам, які орендує організація. Надають квартиру або кімнату в квартирі з іншими біженцями, залежно від кількості людей в родині. Кількість кімнат на родину розраховується згідно з тим, що на кожну повнолітню людину має бути окрема кімната. 

На цьому етапі, крім житла, надають кошти на харчування. Сума виплат підраховується індивідуально і в кожній організації по-різному. Виділяють окремі суми на продукти, одяг та інші витрати, але за всі витрачені кошти треба звітувати та надавати чеки в кінці місяця. Термін проживання в такому режимі - близько 6 місяців. Через велику кількість біженців, українці можуть бути на нульовому етапі декілька місяців, а потім одразу перейти до другого, уникнувши перший. 

Другий етап розселення 

Далі ви маєте можливість самостійно знайти та орендувати житло терміном на 9 місяців. Організація надає кошти на оренду, розраховуючи їх залежно від кількості та віку членів родини. За ці кошти можна зняти окреме житло, але розраховувати на квартиру в центрі Мадриду не варто. Також, продовжують давати виплати на харчування та власні потреби. Якщо ви знайдете роботу, допомогу ви не втратите, але вона буде перерахована відносно вашого заробітку. Виплати припиняться тільки у тому разі, якщо ваш дохід буде перевищувати прожитковий мінімум.

Програма спрямована на те, щоб за 18 місяців біженець вивчив мову на достатньому рівні, пройшов профільні курси та знайшов роботу, а по закінченню програми міг самостійно забезпечувати свою родину в новій країні та жити повноцінним життям.

Джерело

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете опублікувати повідомлення зараз, а зареєструватися пізніше. Якщо у вас є акаунт, увійдіть в нього для написання від свого імені.

Гість
Відповісти в темі...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

×
×
  • Створити...