Перейти до публікації

Українці, які працюють у Польщі, можуть отримати компенсацію за проїзд на роботу


Alona

Рекомендовані повідомлення

У Польщі працівники, які офіційно працюють на основі трудового договору (Umowa o pracę), отримують досить широкий соціальний пакет, який не обмежується оплачуваною відпусткою, лікарняними та оплатою за підвищеною ставкою понаднормових годин. Крім цього, в рамках соціального пакету за певних умов можна отримати й інші пільги та компенсації, наприклад, дофінансування на окуляри, а також доплату на проїзд.

Як працює механізм відшкодування витрат на проїзд до роботи?

Одразу варто зауважити, що в Польщі немає такого закону, який би зобов’язував роботодавців забезпечити своїм працівникам дофінансування на проїзд до роботи. Тим не менш, деякі компанії компенсують персоналу витрати на дорогу до роботи та додому власними коштами. У такому випадку, це прописується безпосередньо в трудовому договорі. Також часто ці витрати вже включені роботодавцем у щомісячну заробітну плату.

Якщо ж конкретним трудовим договором це не передбачено, працівник має право повернути гроші, витрачені на проїзд до роботи, за рахунок податкового вирахування. У такому випадку з базового податкового платежу особи (платника податку) будуть відняті витрати, пов’язані з дорогою, тобто працівник заплатить меншу суму податку.

Хто може отримати дофінансування на проїзд до роботи?

На відшкодування витрат, пов’язаних із доїздом до роботи та поверненням додому, мають право особи, які працюють на основі Umowa o pracę та добираються до робочого місця якимось транспортом. Важливо, що компенсація витрат стосується як тих, хто користується громадським транспортом (трамваями, автобусами, потягами тощо), так і тих, хто їздить власною автівкою. Тобто можна претендувати на вирахування витрат не тільки на квитки, але й на витрачене пальне.

Зверніть увагу, що відшкодування за проїзд не включає в себе можливість їздити на роботу на таксі, а також не розповсюджується на працівників, які вже отримують доплату за віддаленість, так званий dodatek za rozłąkę (його отримують працівники, які тимчасово за вимогою роботодавця працюють віддалено від дому та від місця, зазначеного в трудовому договорі).

На яку суму відшкодування за проїзд до роботи можна розраховувати?

Відповідно до чинних норм, працівник, який проживає в населеному пункті, де знаходиться його робоче місце, може розраховувати на компенсацію виплат за квитки на громадський транспорт або пальне в розмірі 250 злотих на місяць (тобто максимум 3000 злотих за весь податковий рік). У свою чергу, працівник, якому доводиться їздити на роботу з іншого населеного пункту, має право претендувати на відшкодування витрат у розмірі 300 злотих на місяць (не більше 3600 злотих за податковий рік).

Як отримати відшкодування витрат на проїзд до роботи?

Для відшкодування витрат проїзд до роботи, працівникові не потрібно документально підтверджувати понесені витрати. Тобто не потрібно збирати квитанції з АЗС або квитки на проїзд, щоби підтвердити частоту поїздок на роботу, відстань між місцем роботи та місцем проживання або тривалість робочого дня. Щоб застосувати податкове вирахування, працівнику достатньо до кінця квітня (цього року дата подачі податкових декларацій була перенесена на 2 травня) подати своєму роботодавцю «Декларацію працівника для застосування збільшених витрат, які не підлягають оподаткуванню» (Oświadczenie pracownika dla celów stosowania podwyższonych kosztów uzyskania przychodów). Це документ, за допомогою якого працівник заявляє про бажання отримати компенсацію за витрати на квитки або пальне, понесені у зв’язку з доїздом на роботу. Бланк заяви можна завантажити з нашого сайту або попросити у відділі кадрів компанії роботодавця.

Що робити, якщо ваші реальні витрати на доїзд до роботи вище передбачених?

Якщо працівник, який добираєтсья до роботи автобусом, поїздом або громадським транспортом поніс більші витрати на проїзд, ніж передбачено законом, він може вписати в свою річну декларацію фактично понесені витрати замість номінальних. Тим не менш, у такому випадку витрати потребують документального підтвердження. Таким підтвердженням буде зареєстрований іменний абонемент на проїзд (місячний або квартальний проїзний). Щодо осіб, які їздять на роботу власною автівкою, законом не передбачено віднесення до складу витрат працівника фактичних витрат на пальне, тож власники автомобілів можуть розраховувати виключно на зафіксовані законом суми коштів.

За інформацією від https://www.ukrainianinpoland.pl/uk/reimbursement-of-travel-expenses-to-work-for-employees-in-poland-uk/

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете опублікувати повідомлення зараз, а зареєструватися пізніше. Якщо у вас є акаунт, увійдіть в нього для написання від свого імені.

Гість
Відповісти в темі...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

×
×
  • Створити...