Перейти до публікації

Відповіді на поширені питання про Нідерланди


Alona

Рекомендовані повідомлення

Якщо я поїду в Україну, чи збережуться за мною виплати?

🔺Це питання вирішує безпосередньо ваш муніципалітет - індивідуально.

🔺Рішення про те, на яких умовах вам надається чи зберігається житло та грошові виплати, вирішується кожним окремим муніципалітетом самостійно.

🔺Якщо ви їдете більше ніж на кілька днів, уточніть і вирішіть це питання самостійно. Зробіть запит у хементу, на який час за вами збережеться ваше місце.

🔺Усі голландці розуміють ситуацію, в якій опинилися українські біженці, тому не бійтися звертатися(бажано письмово).

Я реєструвався в Нідерландах, але знайшов роботу в іншій країні. Чи можу я перереєструватися?

🔺Так, ви можете перереєструватись. Для цього вам потрібно за п'ять днів до виїзду повідомити хементи (муніципалітет) про те, що ви переїжджаєте в іншу країну, та зупинити свою реєстрацію та виплати.

🔺В іншій країні ви повинні заздалегідь переконатися, що вас приймуть.

🔺У новому місці ви зареєструєтеся і отримуватимете виплати там.

🔺Ви не можете бути зареєстровані одночасно у двох країнах.

Якщо я отримаю стікер (в IND), чи можу я відкрити банківський рахунок?

🔺На даний момент не передбачається жодної гарантії того, що стікер замінить документ, що засвідчує особу, і допоможе у вирішенні питання з банками.

🔺більше інформації про банки

Чи можу я подорожувати з BSN-номером, не чекаючи стікера?

🔺Ваш BSN не може бути використаний для інших країн.

🔺Для поїздок до інших країн потрібен документ від міграційної служби, що підтверджує статус особи під тимчасовим захистом. Таким документом є стікер від IND (чи картка).

🔺До того часу, поки ви не отримали стікер, можливо користуватись діючим біометричним закордонним паспортом або використовувати uittreksel – виписку з муніципалітету (хементи) у міжнародному варіанті. Однак можливі, ризики із перетином кордону.

Чи потрібно розмитнювати мою машину з українськими номерами, на якій я приїхав до Нідерландів?

🔺На даний момент такої необхідності немає. Протягом 185 днів можна їздити з українськими водійськими правами та на українських номерах.

🔺Автомобіль має бути застрахований (підходить міжнародна страховка «Зелена карта» куплена в Україні, або онлайн).

🔺Найближчим часом планується ухвалено рішення, яким українські водійські посвідчень можуть бути вищнані на всій території ЄС.

На кого ще поширюється Директива про тимчасовий захист, окрім громадян України:

Ви не маєте українського громадянства, але:

🔺до 23 лютого 2022 року ви були визнані Україною біженцем;

🔺до 23 лютого 2022 року у вас був дійсний вид на проживання в Україні;

Ви проживали в Україні як член сім’ї особи, на яку поширюється дія директиви:

🔺Ви є партнером (одруженим або неодруженим) і у вас тривалі стосунки;

🔺Ви дитина віком до 18 років і не одружені;

🔺Ви член сім’ї, і ви жили зі своєю сім’єю. Ви (в значній мірі) залежите від цієї сім’ї.

 

 

 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете опублікувати повідомлення зараз, а зареєструватися пізніше. Якщо у вас є акаунт, увійдіть в нього для написання від свого імені.

Гість
Відповісти в темі...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

×
×
  • Створити...