Перейти до публікації

Умови навчання українських дітей в Польщі


Alona

Рекомендовані повідомлення

Міністерство освіти і науки Польщі внесло зміни до положення про навчання, виховання та опіку дітей та молоді шкільного віку, які прибули з України після 24 лютого 2022 року.

1. Заява про складання екзамену восьмикласника

Учні з України, які почнуть навчання в 8-му класі початкової школи після 30 вересня 2022 року, повинні будуть подати заяву про складання екзамена восмикласника не пізніше 15 березня 2023 року. Така заява подається до керівництва школи. Те ж саме стосується й учнів мистецьких шкіл системи середньої освіти, які так само розпочнуть навчання після 30 вересня 2022 року. В обох випадках директори навчальних закладів повинні передати списки тих, хто складатиме екзамени восьмикласника, до окружної екзаменаційної комісії до 22 березня 2023 року. 

2. Заява про складання державного випускного іспиту (матури)

Учні з України, які після 30 вересня 2022 року розпочнуть навчання в загальноосвітніх ліцеях на останньому курсі, повинні будуть подати заяву про складання державного випускного іспиту (матури) не пізніше 15 березня 2023 року. Бали від цього екзамену вважаються вступними до зарахування до вишу, тобто, в університетах нічого здавати додатково не потрібно. Однак якщо учень не планує вступати до вишу, то матуру складати він не зобов'язаний.

3. Заява про складання іспиту в професійній школі (branżowej szkole) I ступеню або технікумі

Учні, які розпочнуть навчання в професійній школі I ступеню або технікумі після 15 вересня 2022 року, повинні будуть подати заяву про складання екзамену, що підтверджує кваліфікацію за фахом, до 15 березня 2023 року. Після закінчення професійної школи І-го ступеня можна продовжити навчання в дворічній професійній школі ІІ-го ступеня. 

4. Зміни для учнів початкової школи

Діти з України, які навчаються на підготовчому відділенні, не підлягатимуть проміжній класифікації. Також у табелі оцінок і в свідоцтві про закінчення початкової школи в учнів з України замість балів будуть прочерки з музики, образотворчого мистецтва, природознавства та техніки. Учні, яких у 2021/22 навчальному році перевели до 8 класу, матимуть прочерки лише з природознавства та техніки.У разі, якщо учень не отримає свідоцтва про закінчення середньої школи, він повинен повторно навчатися у 8 класі та знову скласти іспит.

5. Більше місць для найменших та заняття з польської мови

Міністерство освіти дозволило збільшити чисельність дошкільних відділень та 1-3 класів початкової школи, передбачивши додаткові місця для дітей з України. Також у школах для них організують додаткові заняття з польської мови. Вони мають проводитися мінімум 6 годин на тиждень індивідуально або в групах до 15 слухачів.

6. Додаткові кадри для допомоги учням з України

Державним школам надали можливість працевлаштування осіб, які не є педагогічними працівниками. До їхніх функцій входитиме надання психолого-педагогічної допомоги учням з України та розпізнавання їхніх освітніх потреб. Крім того, до екзаменаційних комісій, які оцінюватимуть екзаменаційні роботи учнів з України (екзамен восмикласника або матуральний), дозволили включати осіб, які не є екзаменаторами, однак знають українську мову. Такі особи повинні попередньо будуть пройти спеціальні підготовчі курси. 

7. Збереження діючих рішень щодо учнів з України

а) можливість проведення додаткових занять з предметів галузевої освіти на підготовчому відділенні в промисловому училищі І ступеня чи технікумі; 

б) виключення обов’язковості щорічної класифікації учня початкової школи, якщо педагогічна рада вирішить, що він не знає чи недостатньо знає польську мову або провчився недостатню кількість часу;

в) створення інтеграційних або спеціальних груп в дитячих садках, школах, яслах, спеціальних навчально-виховних центрах, 

г) створення комбінованих груп в спеціальних школах з великою кількістю дітей з України, в тому числі учнів з інвалідністю; 

д) можливість прийому дітей з інвалідністю до дитячих садків, шкіл та спеціальних закладів на підставі заяви одного з батьків або опікуна про потребу дитині у спеціальній освіті.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете опублікувати повідомлення зараз, а зареєструватися пізніше. Якщо у вас є акаунт, увійдіть в нього для написання від свого імені.

Гість
Відповісти в темі...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

×
×
  • Створити...