Перейти до публікації

Як отримати безкоштовну юридичну допомогу у Німеччині


Alona

Рекомендовані повідомлення

Beratungshilfeschein - це талон на безкоштовну юридичну консультацію для людей, які не в змозі самостійно покрити послуги юридичної консультації.

Деталі:

- Мається на увазі саме позасудова допомога. Допомога в представництві в суді (Verfahrenskostenhilfe) сюди не відноситься. ЇЇ потрібно отримувати окремо.

- Такий вид безкоштовної юридичної консультації являється соціальною пільгою.

- Рекомендується дочекатися підтвердження дозволу на консультацію перед зверненням до юриста. В разі відмови всі витрати лягають на ваші плечі.

- З цим талоном при зверненні до обраного юриста з вас можуть взяти збір в розмірі до 15 Євро.

- В таких містах як Берлін, Гамбург та Бремен безкоштовна юридична консультація (Beratungshilfe) існує в іншій формі, а саме: у вигляді громадської юридичної консультації (öffentliche Rechtsberatungs- und Vergleichsstellen). Талон для цього не потрібний, але й записатися на таку консультацію складно, оскільки вони дуже перегружені.

Закон, який це регулює:

Gesetz über Rechtsberatung und Vertretung für Bürger mit geringem Einkommen (Beratungshilfegesetz - BerHG)

https://www.gesetze-im-internet.de/ber.../BJNR006890980.html

Умови отримання:

- Шукач допомоги немає змоги з особистих та економічних (фінансових) причин покрити такі послуги.

- Не існує іншої можливості, яка б покрила такі послуги.

Що це значить?

Перед тим як звернутися із заявою на Beratungshilfe потрібно дослідити всі інші можливі варіанти допомоги. Наприклад:

- допомога від центру опіки (Jugendamt),

- некомерційне консультування з питань заборгованості (Schuldnerberatung),

- допомога від асоціації захисту орендарів (Mieterschutzverein),

- наявність страховки правового захисту (Rechtsschutzversicherung),

- інші інформаційно-радницькі центри (Beratungsstellen),

- допомога суду. В цьому випадку Beratungshilfeschein - не потрібний.

- Судовий позов не являється умисним. Тобто, людина, яка бере консультацію, не вчинила злочин навмисно та не в корисних цілях її використовує.

Хто має право на безкоштовну юридичну допомогу?

- отримувачі соціальної допомоги по безробіттю (ALGII),

- особи з низьким прибутком (наприклад, студенти, пенсіонери),

-працюючі особи з недостатнім прибутком. Будуть аналізувати вашу конкретну ситуацію. Коротко: віднявши ваші певні визначені витрати та виплати від держави має залишитися не більше 20 євро. Детальніше про це можна прочитати ось тут: https://soforthilfe-arbeitsrecht.de/.../beratungshilfe/... 

- особи, які мають надмірну заборгованість.

Куди звернутися?

Звернутися потрібно в Amtsgericht (по місцю прописки).

Які документи при собі мати?

- заповнену заяву,

- паспорт,

- підтвердження місця реєстрації (Anmeldung), тобто, прописка,

- підтвердження того, що ви являєтеся отримувачем соціальної допомоги або маєте малий прибуток. Це можуть бути останні листи від Jobcenter з інформацією про надходження виплат по безробіттю, або листи від Sozialamt з підтвердженням пенсійних виплат, або виписки з банківського рахунку. В залежності від вашої особистої ситуації пакет документів буде різнитися.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 4 місяці потому...

Доброго дня! Якщо мені потрібна консультація щодо сімейного права, куди звертатися? Я вийшла заміж в Туреччині, зараз перебуваю в Німеччині. Як мені легалізувати шлюб, чи маю право на возз'єднання сім' ї в Німеччині? 

З повагою

Тетяна 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 часов назад, Zehra сказал:

Доброго дня! Якщо мені потрібна консультація щодо сімейного права, куди звертатися? Я вийшла заміж в Туреччині, зараз перебуваю в Німеччині. Як мені легалізувати шлюб, чи маю право на возз'єднання сім' ї в Німеччині? 

З повагою

Тетяна 

Вам необхідно звернутися в Amtsgericht (по місцю прописки) і сказати, що вам необхідна безкоштовна юридична допомога

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете опублікувати повідомлення зараз, а зареєструватися пізніше. Якщо у вас є акаунт, увійдіть в нього для написання від свого імені.

Гість
Відповісти в темі...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

×
×
  • Створити...