Перейти до публікації

ДТП за кордоном: що робити та куди звертатись у такому разі


Alona

Рекомендовані повідомлення

Три кроки, які варто зробити водіям, що потрапили у ДТП за кордоном

Крок 1. Викликати спецслужби

Як і в Україні, за кордоном діють ті самі правила. Якщо сталася ДТП, потрібно викликати на місце правоохоронців та, за потреби, швидку допомогу.

Поліцейські складають протокол аварії – потрібно в них попросити копію, а також довідку про обставини дорожньо-транспортної пригоди. Ці документи потрібні для отримання страхових виплат.

Зверніть увагу, що протоколи складають мовою країни, де ви перебуваєте. Якщо зміст документа незрозумілий, краще його не підписувати – про це ставиться відповідна відзнака на протоколі.

Крок 2. Фіксація ДТП

Якщо у вас є смартфон, обов’язково зніміть фото та відео з місця аварії. Вони можуть знадобитися як додаткові докази для страхової компанії.

За наявності очевидців ДТП, слід записати їхні свідчення та контакти.

Крок 3. Звернення у страхову

Потерпілий в автопригоді має звернутися до своєї страхової компанії та компанії, де оформляв страховку винуватець автопригоди. Якраз страхова винуватця відшкодовуватиме збитки за ремонт авто та інші витрати.

У разі вини страхувальника, зазначеного в картці міжнародного автомобільного страхування, її копія віддається іншому учаснику ДТП (потерпілому).

Якщо інший водій не має страхового покриття або якщо в дорожньо-транспортну пригоду потрапили двоє іноземців на території третьої країни, потрібно звернутися до національного бюро в країні, де сталася аварія.

У разі наявності договору добровільного страхування транспортного засобу (КАСКО), необхідно діяти відповідно до рекомендацій КАСКО страховика.

Оформити автопригоду без травмованих та загиблих за кордоном можна й без участі поліції, для цього слід заповнити бланк європротоколу. В усіх країнах, де він запроваджений, бланки однакові, відрізняється лише мова. Обоє водіїв повинні мати поліси автоцивільної відповідальності та перебувати в тверезому стані.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете опублікувати повідомлення зараз, а зареєструватися пізніше. Якщо у вас є акаунт, увійдіть в нього для написання від свого імені.

Гість
Відповісти в темі...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

×
×
  • Створити...