Перейти до публікації

Біженці на українських номерах: що треба знати водіям у Німеччині


Alona

Рекомендовані повідомлення

До Німеччини через війну Росії приїхали майже мільйон українців. Чимало з них тікали від бойових дій на авто. Що робити з ним далі і як переоформити посвідчення водія - базова довідка.

Які страховки потрібні у Німеччині?

У Німеччині заборонено керувати автомобілем без страхового покриття. У перші тижні війни в Україні, коли прибула перша хвиля біженців, німецькі страхові компанії відреагували миттєво і знайшли механізм покриття витрат, пов'язаних з можливими наслідками аварій за участі незастрахованих українських авто. Однак термін дії тимчасового механізму сплив 31 травня, відтоді всі транспортні засоби з українськими номерами мають бути застраховані у Німеччині. Звичайні страхові поліси автоцивілки поширюються лише на автомобілі на німецьких номерних знаках. Тому для українців низка компаній запропонувала спеціальні тарифи, які називаються Grenzversicherung (поліс прикордонного страхування). Такий поліс діє на території всіх країн ЄС, уточнює федеральне міністерство транспорту Німеччини, а також в інших країнах, якщо такі вказані у полісі.

Вартість страхування за ними становить від 10 до 30 євро на місяць. Водночас, найдешевші тарифи подекуди мають довгий термін дії - наприклад, 120 євро за рік. Тому якщо ви не плануєте залишатись у Німеччині так довго, доведеться, можливо, купувати відносно дорожчий поліс на коротший термін. Наприклад, за 90 євро на три місяці. Німецька спілка автостраховиків зібрала перелік компаній, які пропонують поліс прикордонного страхування - варто ретельно порівняти ціни.

Кому не потрібен німецький "прикордонний поліс"?

Якщо ви маєте дійсну "Зелену картку" (міжнародну картку автострахування), оформлену українською страховою компанією, і можете пред'явити за вимогою відповідний поліс, німецький поліс прикордонного страхування вам не потрібен. Немає потреби у додатковому страхуванні і в тому разі, якщо ви вже придбали поліс прикордонного страхування.

Чи треба ставити авто на облік?

Поки не треба. На іноземних номерах без реєстрації на авто у Німеччині можна їздити протягом одного року. За інформацією федерального міністерства транспорту Німеччини, відлік цього періоду починається з моменту в'їзду до Німеччини. Міністерство у пам'ятці для українців попереджає, що в разі невиконання цієї вимоги після року перебування з водіїв стягуватимуть штрафи. Поставити авто на облік у Німеччині можна в органах державної реєстрації (Zulassungsbehörde) за місцем проживання. Збори за цю адміністративну послугу варіюють залежно від громади, атомобіля і обставин від 20 до понад 100 євро. Водночас, наразі немає чітких роз'яснень щодо митних зборів. У розясненнях німецького мінтрансу лише зазначено, що "може знадобитися оцінка вашого транспортного засобу від так званої моніторингової організації, тобто від офіційного експерта з дорожнього руху або так званої технічної служби, що відповідає певним вимогам".

Дороге задоволення

Варто мати на увазі, що після реєстрації транспортного засобу за нього доведеться сплачувати транспортний податок. Залежно від об'єму двигуна, року випуску і екологічності авто, цей податок становитиме від 200 до понад 500 євро на рік. Крім того, на авто треба буде укласти німецьке страхування, вартість якого залежатиме, зокрема, від вашого водійського стажу. Майте на увазі, що водійський стаж в Україні - тобто до отримання водійських прав у Німеччині - як правило, страховими компаніями не враховується. Таким чином, з отриманими у Німеччині правами ви вважатиметеся "новачком", та, імовірно, сплачуватимете найвищі страхові внески. "Автоцивілка" для новачків у Німеччині, зокрема, за підрахунками страхової компанії CosmosDirekt, пересічно коштує близько 1000 євро на рік. Ціна може відчутно варіювати залежно від моделі авто.

Отримання водійських прав у Німеччині за повною процедурою - з відвіданням теоретичних і практичних занять - коштує, як правило, кілька тисяч євро. Відвідувати повний курс занять українцям для переоформлення прав непотрібно, що може дозволити заощадити значну частину від цієї суми. Утім, як свідчить досвід, автошколи і екзаменатори рекомендують іноземним водіям проходити принаймні скорочений практичний курс, адже специфіка складання іспиту з водіння у Німеччині може суттєво відрізнятися від інших країн. Крім того, не варто забувати, що під час іспиту доведеться виконувати вказівки екзаменатора німецькою мовою.

Безкоштовна допомога при проблемах у дорозі

Пробите колесо, проблеми з двигуном - якщо машина стала посеред дороги - треба, щоби приїхав евакуатор або на місці допоміг досвідчений майстер. Ці послуги у Німеччині здебільшого надають фахівці Загальнонімецького автомобільного клубу - ADAC. Для українців, а також для німців, які допомагають Україні або біженцям з України, послуги ADAC є наразі безкоштовними. 

За матеріалами https://www.dw.com/uk/bizhentsi-na-ukrainskykh-nomerakh-shcho-treba-znaty-vodiiam-u-nimechchyni/a-62194240

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете опублікувати повідомлення зараз, а зареєструватися пізніше. Якщо у вас є акаунт, увійдіть в нього для написання від свого імені.

Гість
Відповісти в темі...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

×
×
  • Створити...