Перейти до публікації

Роз'ясення щодо перетинання кордону дітьми


Alona

Рекомендовані повідомлення

Держприкордонслужба надає роз'ясення щодо перетинання кордону дітьми

На період дії правового режиму воєнного стану дитина до 16 років може перетинати кордон у супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима. Також супроводжувати можуть інші особи, уповноважені батьками дитини. Для цього їм необхідна або завірена органом опіки та піклування заява одного з батьків, або нотаріально завірена згода обидвох батьків дитини.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України постановою №661 від 10 червня 2022 року вніс зміни до постанови від 27 січня 1995 р. № 57 "Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України" і від 10 листопада 2021 р. № 1167 "Про затвердження Порядку організації виїзду дітей за кордон на оздоровлення та відпочинок". Згідно з ними передбачається, що під час воєнного стану групи дітей зможуть виїжджати за кордон на оздоровлення та відпочинок виключно за наявності згоди Нацсоцслужби. При цьому при подачі пакета документів до уповноваженого органу більше не потрібно здійснювати їх нотаріальне засвідчення.

Тому на період введення на території України надзвичайного або воєнного стану, під час виїзду з України групи дітей, прикордонний контроль здійснюється із пред’явленням таких документів:

- згоди Нацсоцслужби на виїзд групи дітей;

- списків групи дітей, які виїжджають за кордон на оздоровлення та відпочинок, та осіб, які супроводжують групу дітей за кордон на оздоровлення та відпочинок, за відповідною формою;

- паспорта громадянина України для виїзду за кордон дитини або свідоцтва про народження дитини;

- погодження службою у справах дітей згоди законних представників кожної дитини на її виїзд за кордон на оздоровлення та відпочинок відповідно до переліку категорій дітей, визначених Правилами перетинання державного кордону громадянами України;

- заяви батьків на виїзд дитини за кордон, завіреної службою у справах дітей (може здійснюватися без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків за наявності паспорта громадянина України для виїзду за кордон дитини або свідоцтва про народження дитини).

Службова особа Держприкордонслужби після закінчення перевірки у групи дітей та осіб, які супроводжують групу дітей, документів на право в’їзду в Україну або виїзду з України проставляє на списку штампи з відмітками “Виїзд” або “В’їзд”, а також “Державний кордон перетнули” та зазначає загальну чисельність осіб, які виїхали та повернулися, зокрема осіб, які супроводжують групу дітей.

Такі зміни внесені для того, щоб можна було в короткі терміни забезпечити організований виїзд дітей на відпочинок за кордон, а також зробити цей процес контрольованим та безпечним і мати гарантії повернення їх в Україну.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 4 тижні потому...

Добрый день, сейчас нахожу во Франции и планирую возвращаться в Украину через Польшу, со мной мой ребёнок возрастом 1.8. Какие документы могут попросить на польской границе (въезд на территорию ЕС был по ID-карте и свидетельству о рождении,  биометрических паспортов нет)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 часов назад, Виктория Украина сказал:

Добрый день, сейчас нахожу во Франции и планирую возвращаться в Украину через Польшу, со мной мой ребёнок возрастом 1.8. Какие документы могут попросить на польской границе (въезд на территорию ЕС был по ID-карте и свидетельству о рождении,  биометрических паспортов нет)

Вам необходимо перед отъездом пойти в посольство Украины и получить временный документ на себя и ребёнка, который заменяет загранпаспорт 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете опублікувати повідомлення зараз, а зареєструватися пізніше. Якщо у вас є акаунт, увійдіть в нього для написання від свого імені.

Гість
Відповісти в темі...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

×
×
  • Створити...