Перейти до публікації

Штрафи за порушення ПДД у Польщі


Alona

Рекомендовані повідомлення

Втратити водійське посвідчення можна не тільки за керування транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння, а й через надто часті порушення ПДР, надмірну кількість людей в салоні і не тільки.

Перевищення швидкості в забудованих районах на 50 км/год

Перевищення швидкості - це правопорушення, за яке в Польщі найчастіше відбирають посвідчення водія. Незалежно від того, спіймають його правоохоронці, чи правопорушення буде зафіксоване радаром, водій перекваліфікується в пішохода на 3 місяці. Якщо за цей час він знову сяде за кермо, покарання подовжать ще на 3 місяці. Якщо ж впіймають ще раз, це коштуватиме повного позбавлення водійського посвідчення. Щоб повернути його, доведеться заново складати екзамен. 

Але до цього правила є винятки. Наприклад, за перевищення швидкості під час перевезення особи, життя чи здоров'я якої було під загрозою, водійське посвідчення не заберуть. Тільки в цьому випадку необхідно довести це.

Перевезення більшої кількості пасажирів, ніж дозволено

У техпаспорті транспортного засобу зазначається максимальна кількість людей, яку можна перевозити транспортним засобом. Раніше за перевезення більшої кількості осіб водія могли оштрафувати на 100 злотих. Крім того, він отримував 1 штрафний бал за кожного понаднормового пасажира. Однак з 2021 року за перевезення 3-х та більше осіб понад норми у легковому автомобілі або вантажівці можна втратити посвідчення водія на 3 місяці. 

Таке саме покарання очікує і водіїв бусів, які перевозитимуть на 6 пасажирів більше, ніж дозволено.

Втеча з місця ДТП

Учасники ДТП в першу чергу зобов'язані надати допомогу постраждалим і не можуть залишати місце інциденту. За втечу можна позбутися водійського посвідчення на термін до 3-х років! Єдиним винятком, коли можна залишити місце аварії, є необхідність викликати допомогу. Наприклад, коли потрібно зателефонувати до екстреної служби з найближчого можливого пункту. Але після цього все одно необхідно повернутися на місце.

Водіїв, які стали винуватцями ДТП у стані алкогольного сп’яніння чи під впливом наркотичних речовин, та втекли з місця події, чекає суворіше покарання. У цьому випадку застосовується довічна заборона керування автомобілем.

Водіння під впливом алкоголю

У Польщі допустимий вміст алкоголю в крові, при якому можна легально сісти за кермо, становить до 0,19 проміле в крові (нижче 0,1 мг/л у видихуваному повітрі). У водія, якого спіймають з 0,2-0,5 проміле, заберуть посвідчення на термін від 6 місяців до 3 років. Якщо тест на алкоголь покаже понад 0,5 проміле, водій може стати пішоходом на термін від 1 до 15 років. 

Варто також додати, що поліція має право позбавити водійського посвідчення у випадку обґрунтованої підозри, що водій перебуває під впливом наркотичних речовин.

Штрафні бали

У Польщі водії мають обліковий запис у системі контролю, де збираються штрафні бали за допущені порушення ПДР. Коли їх назбирається певна кількість, водій, залежно від стажу, втрачає посвідчення: тимчасово, до успішного проходження перепідготовчого курсу, або й назавжди.

Водії зі стажем менше року зараз мають обмеження в 20 штрафних балів. Якщо їх назбирається більше, то водійське посвідчення буде анульовано. Щоб отримати його заново, доведеться повторно скласти теоретичні та практичні екзамени. Водії з більшим стажем мають обмеження в 24 бали. Наслідки перевищення ліміту також різні. Щоб повернути вилучені документи, треба пройти перепідготовку з безпеки дорожнього руху та пройти психологічне обстеження.

Тут варто зазначити, що з другої половини вересня 2022 року у Польщі будуть ліквідовані перепідготовчі курси, після яких анулюються штрафні бали. Водночас бали автоматично анулюватимуться тільки через 2 роки з дати оплати штрафу за скоєне порушення ПДР. Відтак водіям треба бути ще уважнішими, щоб не позбутися посвідчення.

У найгіршій ситуації є водії, які мають кілька відкритих категорій. Незалежно від того, на якому транспортному засобі вони перевищили ліміт штрафних балів, у них заберуть водійське посвідчення.

 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете опублікувати повідомлення зараз, а зареєструватися пізніше. Якщо у вас є акаунт, увійдіть в нього для написання від свого імені.

Гість
Відповісти в темі...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

×
×
  • Створити...