Перейти до публікації

Таблиця лідерів

  1. Mykola_

    Mykola_

    Модератор


    • Бали

      10

    • Публікації

      2 347


  2. Sofia_Petrenko

    Sofia_Petrenko

    Модератор


    • Бали

      9

    • Публікації

      2 232


  3. Alona

    Alona

    Адміністратор


    • Бали

      2

    • Публікації

      8 930


Популярні публікації

З'являються публікації з найбільшою репутацією починаючи з 14.03.22 в Записи в блозі

  1. Мобільні оператори Київстар, lifecell та Vodafone продовжили дію пільгового роумінгу для українців в країнах ЄС на 2023 рік. Абоненти й надалі оплачуватимуть вартість зв’язку за поточним тарифом, зможуть дзвонити всередині мережі без обмежень, витрачати тарифні хвилини на дзвінки на номери країни перебування, а також користуватись інтернетом за тарифами українських операторів в європейських країнах. Київстар Компанії вдалося домовитися з європейськими мобільними операторами для продовження дії послуги “Роумінг як вдома” на 2023 рік. Послуга безоплатна та працює у 27 країнах Європи, а саме: Польща, Словаччина, Румунія, Угорщина, Молдова, Німеччина, Італія, Литва, Чехія, Франція, Болгарія, Іспанія, Естонія, Латвія, Австрія, Нідерланди, Бельгія, Хорватія, Данія, Фінляндія, Греція, Ірландія, Люксембург, Словенія, Швеція, Португалія, Велика Британія. Водночас в Єгипті, Норвегії та Швейцарії “Роумінг як вдома” більше не діє. Спеціальні умови передбачають, що плата за тариф буде як в Україні, можна користуватись повним обсягом хвилин та SMS, які передбачені в тарифному плані, а для інтернету нараховується окремий пакет мегабайтів. Lifecell Мобільний оператор продовжив акцію “Гігабайти без кордонів” до 30 червня 2023 року. Вона дозволяє користуватись тарифними гігабайтами у 32-х країнах, так само як в Україні. Перелік країн: Австрія, Бельгія, Болгарія, Великобританія, Греція, Данія, Естонія, Ірландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Молдова, Нідерланди, Німеччина, Північна Македонія, Польща, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Туреччина, Угорщина, Франція, Хорватія, Чехія, Чорногорія, Швеція, Швейцарія. Підключати акцію не потрібно, акція підключається автоматично після оплати пакета послуг за тарифним планом. Vodafone Ukraine З 12 січня до 30 червня 2023 Vodafone запустив акцію “Доступний роумінг”, яка передбачає 10 Гб мобільного інтернету, 70 хв на вихідні дзвінки в мережі Vodafone Україна та 30 хв на номери інших операторів за 50 грн/місяць. Послуга діє в 32 країнах: Австрія, Азербайджан, Бельгія, Болгарія, Великобританія, Греція, Данія, Естонія, Ізраїль, Ірландія, Іспанія, Італія, Канада, Латвія, Литва, Люксембург, Молдова, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція. Нагадаємо, близько 70 європейських операторів долучились до акції та надають українцям безоплатний роумінг. За інформацією від https://dovkola.media/ukrainski-mobilni-operatory-prodovzhyly-pilhovyy-rouminh-v-yevropi/?utm_source=telegram
    2 бали
  2. Кабинет министров внес изменения в порядок оформления и выдачи паспорта гражданина Украины для выезда за границу. Паспорт можно продлить на пять лет. Правовое основание Постановление от 18 октября 2022 г. №1185. Согласно постановлению, срок действия паспорта для выезда за границу продлевается на основании заявления лица или его законного представителя. Заявление может быть подано до истечения срока его действия, но не ранее чем за два месяца до даты истечения срока действия паспорта для выезда за границу. Заявление о внесении в паспорт для выезда за границу информации о продлении срока его действия подается в территориальный орган/территориальное подразделение ГМС, посольство или консульское учреждение Украины, по месту обращения. Заявление о продлении срока подается лицом, на имя которого оформлен паспорт для выезда за границу, лично Для продления срока действия паспорта ребенку до 16 лет заявление подается его законным представителем. Для продления срока действия паспорта ребенку в возрасте от 16 до 18 лет заявление подается лицом, на имя которого оформлен паспорт, или его законным представителем. Внесение в паспорт для выезда за границу информации о продлении срока его действия осуществляется бесплатно в день обращения. "Срок действия паспорта для выезда за границу продлевается на пять лет с даты подачи заявления о продлении срока. В случае подачи заявления о продлении срока до даты истечения срока действия паспорта для выезда за границу срок его действия продлевается на пять лет с даты, наступающей по дате окончания срока его действия", - говорится в постановлении.
    2 бали
  3. Інформаційна служба Europe Direct, яка перебуває під керівництвом Європейської Комісії, пропонує відповіді на будь-які питання про Європейський Союз. Серед 24 доступних мов, якими здійснюється обслуговування, є також українська. Європейський прямий контактний центр може надати ключову інформацію: - про ваші права у ЄС, - що потрібно для перетину кордону, - про право на тимчасовий захист, - про можливість поїздок та перебування в країнах Єврозони, - про організації, які активно допомагають біженцям з України, та їхні контакти. Послуги інфоцентру безкоштовні. Телефонувати можна з будь-якої точки ЄС за номером 00 800 6 7 8 9 10 11 з 9:00 до 18:00 за європейським часом.
    2 бали
  4. Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України спільно з ЮНІСЕФ забезпечать зимовим одягом дітей внутрішньо переміщених осіб. Першочергово зимові набори будуть надавати багатодітним родинам ВПО. Кожна дитина у родині переселенців — а це немовлята і дітки віком від 2 до 14 років — зможуть отримати теплий сучасний комплект, який складатиметься із зимової куртки, светра або світшота, термобілизни, зимових та спортивних штанів, шкарпеток, зимових черевиків, шапки, шарфа та рукавичок. Набори одягу уніфіковані: підходять як дівчаткам, так і хлопчикам. Для отримання комплекту достатньо зателефонувати до кол-центру Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України за номером 15-48 або за номером +380 (66) 813 62 39 (Уповноваженого з питань ВПО) та залишити заявку.
    2 бали
  5. Про це повідомила президентки Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, передає кореспондентка 24 Каналу. "Ми будемо на боці України, так довго, як буде потрібно. Єврокомісія запропонує розширити тимчасовий захист для України, який спливає наша підтримка буде тривалою. 4 млн українських переселенців зараз перебуває в ЄС і ми раді їм", – сказала президентка Єврокомісії. План мінімум – 10 років Навіть якщо тимчасовий захист для громадян України спливе у 2025 році, у Єврокомісії вже обговорюють наступні рішення щодо українців. Бо не всі з них бажають залишитися жити за кордоном, однак є ті, кому нікуди повертатися.
    1 бал
  6. Нові правила було запроваджено 7 червня з метою захисту прав пасажирів поїздів, повідомляє Euronews Travel. І що це означає для вас Ви можете отримати компенсацію за пропущені стикування та скасування поїздів. Однак є одне "але". Якщо проблеми з поїздом спричинені обставинами, на які оператор поїзда не може вплинути, компанії не зобов'язані виплачувати компенсацію. До набуття чинності нових правил, пасажири могли вимагати повернення 25% вартості квитка за затримки більше години і 50% за затримки більше двох годин. З введенням нових правил обставини, такі як шторми, повені, терористичні атаки та пандемії, означають, що компаніям не доведеться виплачувати компенсацію. Однак, є й хороша новина: ці правила застосовуються лише якщо компанія не могла запобігти або уникнути затримок, спричинених цими обставинами. На щастя, страйки не вважаються непередбаченими обставинами, тому ми не повинні турбуватися про втрату грошей у цьому випадку. З іншого боку, оновлені правила надають пасажирам додаткові переваги. Якщо роботу поїзда порушено, і вам не запропонували рішення протягом 100 хвилин, ви можете організувати новий маршрут поїздом або автобусом. Найкраща новина? Вам відшкодують вартість нового квитка. Ми всі знаємо, як це бігти, щоб встигнути на поїзд, який відходить за дві хвилини. Але тепер, якщо ви випадково пропустите стиковку, вам запропонують відшкодування вартості квитка, компенсацію, нададуть харчування і навіть запропонують житло, якщо ваша подорож не може продовжитися того ж дня.
    1 бал
  7. Міністерство охорони здоров’я України нагадує, що під час воєнного стану встановлення інвалідності або проведення медико-соціальної експертизи українців, які вимушено перебувають за кордоном, МСЕК здійснюють екстериторіально і заочно. Якщо ви перебуваєте за кордоном, надішліть необхідні медичні документи своєму сімейному або лікуючому лікарю на території України для оформлення форми 088/о «Направлення на МСЕК». Звертаємо увагу, що всі надіслані документи мають бути складені українською мовою. Далі ваш пакет документів розглядатиме лікарсько-консультативна комісія (ЛКК). За її рішенням вас скерують на медико-соціальну експертну комісію (МСЕК) для проведення експертизи і встановлення інвалідності. Якщо ж раптом ви не можете прибути на огляд, МСЕК може ухвалити рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення ЛКК закладу охорони здоров’я. Експертиза здійснюється за направленням ЛКК незалежно від вашого місця реєстрації, проживання чи перебування. Як продовжити дію довідки про інвалідність, якщо ви виїхали за кордон? Що робити, якщо ви перебуваєте за кордоном під час дії воєнного стану, і у вас завершився термін дії довідки про інвалідність? У разі, якщо такий термін завершився, його автоматично вважають продовженим на весь час дії воєнного стану на території України і впродовж 6 місяців після його припинення/скасування. Так само подовжується термін дії відсотків втрати працездатності та індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю. Якщо вашій дитині, яка має інвалідність і перебуває за кордоном, виповнилося 18 років, вона має пройти медико-соціальну експертизу на МСЕК, адже критерії інвалідності дітей різняться від критеріїв інвалідності дорослих. У такому разі дитина має пройти обстеження за кордоном, потім потрібно перекласти усі медичні документи українською мовою і направити їх сімейному чи лікуючому лікарю в Україну. Лікар оформить форму 088/о, а ЛКК направить документи на МСЕК для проведення заочної експертизи та встановлення інвалідності.
    1 бал
  8. Українців, які перебувають за кордоном, зобов’язали стати на військовий облік. Відповідну постанову було ухвалено Кабінетом міністрів України 30 грудня 2022 року. У зв’язку з цим мережею шириться дуже багато фейків, у тому числі й від російської пропаганди. Дізнайтеся кого це стосується, хто може не ставати на військовий облік та чи будуть мобілізувати українців, які перебувають за кордоном. Військовий облік за кордоном – кого це стосується В першу чергу постанова №1487 Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів стосується чоловіків. До тих, хто має стати на військовий, належать такі категорії чоловіків: - Чоловіки у віці від 18 до 60 років; - Призовники у віці від 16 до 27 років (призов на військову службу відбувається з 18 років, але на облік потрібно ставати раніше). Важливо, що ставати на облік потрібно у тому році, в якому призовнику виповниться 17 років. - Чоловіки, які не мають відсрочки від служби в армії; - Чоловіки, які не звільнені від служби в армії. При цьому, ті чоловіки, які перебувають за кордоном менше, ніж 3 місяці, мають право не ставати на військовий облік. Навіть у випадку, якщо такі категорії чоловіків підлягають мобілізації. Чи потрібно ставати на військовий облік жінкам з України Жінкам, які знаходяться за кордоном, не обов’язково ставати на військовий облік. Це потрібно робити у випадку якщо: - Жінка працює за фахом, який пов’язаний з медициною; - Жінка здобула фармацевтичну освіту; Жінки, які мають спеціальність, яка споріднена з військовою, можуть ставати на облік за своїм власним бажанням. Повний список таких професій можна переглянути за цим посиланням: https://ips.ligazakon.net/document/view/Re37684?an=47. Виключення – жінки-медики або жінки, які мають професію, споріднену з медициною. Для них, як і для чоловіків, військовий облік є обов’язковим. Призовний вік жінок – від 18 до 60 років. Так само, як і чоловіки, такі жінки беруться на облік військовозобов’язаних на загальних засадах. Як стати на військовий облік, перебуваючи за кордоном Якщо ви потрапляєте під критерії мобілізації, то ви зобов’язані стати на військовий облік. Для того, щоб зробити це за кордоном, вам потрібно: - Стати на тимчасовий консульський облік (ставати на тимчасовий консульський облік мають усі громадяни України, які знаходяться за кордоном); - Звернутися у відповідну дипломатичну установу за місцем вашого перебування. - У процесі звернення пред’явити паспорт громадянина України та військово-облікові документи. Важливо, що стати на військовий облік потрібно у семиденний строк від моменту прибуття на нове місце проживання. Але якщо ви перебуваєте у іншій країні строком, менше за три місяці, ви не повинні ставати у ній на військовий облік. Пам’ятайте, що ті громадяни України, які підлягають під мобілізацію, повинні знаходитися під військовим обліком незалежно від свого місця перебування. Яка передбачена відповідальність за ухилення від мобілізації в Україні Чоловікам, які перетнули кордон до 24 лютого 2022 року не загрожує відповідальність за те, що вони не повернулися в Україну у зв’язку з мобілізацією. Але вони все одно мають стати на військовий облік. Так само виглядає ситуація з жінками, які мають медичний фах. Що стосується людей, які перетнули кордон після 24 лютого 2022 року та не з’явилися після отримання повістки: - За порушення правил військового обліку – штраф від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За повторне порушення – штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів. - За псування чи втрату військово-облікових документів – штраф від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За повторне порушення – штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів. - За ухилення від призову під час мобілізації – позбавлення волі від 3 до 5 років (стаття 336 Кримінального кодексу України); - За ухилення від навчальних зборів – штраф від від 500 до 700 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або призначення виправних робіт строком до 2 років; - За ухилення від військового обліку після попередження – від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або призначення виправних робіт терміном до 1 року. - Для осіб, що належать до офіцерського складу та ухиляються від мобілізації – обмеження волі терміном до трьох років. Також, планується, що у майбутньому з’явиться електронний військовий квиток у додатку Дія. Але коли це станеться наразі невідомо. Як відбувається процес мобілізації в Україні Мобілізація в Україні проводиться у чотири етапи. Тобто це означає, що вас не обов’язково одразу призовуть на військову службу після того, як ви станете на військовий облік. Загалом процес відбувається таким чином: - Перша черга – колишні військові, яким ще не виповнилося 40 років та які мають бойовий досвід служби в армії. Тобто, це можуть бути чоловіки, які служили в АТО або ООС. - Друга черга – військовослужбовці, які служили за контрактом або проходили строкову службу до 2014 року. - Третя черга – це мобілізаційний резерв. Сюди потрапляють ті, хто закінчили військові кафедри під час навчання у вищих навчальних закладах як офіцери, але не призивалися під час попередніх етапів мобілізації. - Четверта черга – це громадський резерв. Під цю категорію потрапляють ті громадяни України, які не мають вікових та фізичних обмежень для проходження служби та можуть бути залучені до ЗСУ чи будь-яких інших військових формувань у особливий період. Тобто якщо ви не проходили військову службу, навчання та не маєте досвіду, вас призовуть в останню чергу в разі потреби. Важливо, що навіть після взяття на військовий облік вам не потрібно буде одразу повертатися в Україну. Це потрібно буде зробити після отримання повістки. Строк на повернення становить 7 днів. Станом на сьогоднішній день масової мобілізації в Україні не передбачається. Чи будуть мобілізувати українців, які знаходяться за кордоном Питання щодо мобілізації українців у Європі є дуже актуальним. Справа в тому, що мережею шириться російська пропаганда, яка заявляє, що українцям у Польщі та інших країнах Європи будуть видавати повістки. Але чи це насправді так? Не дивлячись на те, що закордонні дипломатичні установи повинні вести військовий облік чоловіків (а у деяких випадках і жінок), вони не мають права видавати повістки. Тож мобілізації українців у Європі не буде. Тим не менш, варто звернути увагу на те, що дипломатичні установи повинні повідомляти українців, які стоять на військовому обліку, про початок мобілізації. Тож у разі, якщо громадянин України не має звільнення від строкової служби, такі установи можуть сприяти поверненню таких українців додому. Але це буде робитися лише у тому випадку, якщо українця включать до списку призовників. Інформація з сайту.
    1 бал
  9. Потяг із Пшемишля до Ганноверу, що почав курсувати у грудні, продовжить виконувати рейси за маршрутом до кінця лютого. Графік руху Поїзд вирушатиме з Польщі раз на два дні – по непарним датам у лютому. Перемишль - відправлення о 22:30; Франкфурт на Одері (транзитна зупинка) – 10:00 (+-1 година); Ганновер Messe/Laatzen – 16:00 (+-1 година). У грудні українців попереджали про випадки фейкового продажу місць або гарантій пріоритету посадки на поїзд. Як оформити квиток? Квитки не потрібні. Біженці, які бажають доїхати цим поїздом до Німеччини, мають бути на платформі польської станції у потрібний час. Квитки або реєстрація на поїзд Пшемишль – Ганновер не потрібні. За допомогою можна звернутися до співробітників Червоного Хреста або волонтерів. З середини грудня поїзд їздить до Німеччини без зупинки у польському Кракові, тому що значна частина пасажирів займала місця для поїздки в межах Польщі. Дорогою передбачено лише одну транзитну зупинку – у Франкфурті на Одері. У зворотному напрямку до Польщі потяг йтиме без пасажирів, оскільки це евакуаційний потяг, який фінансує уряд Німеччини.
    1 бал
  10. Проект помощи от Airbnb предоставляет три вида временного жилья: - экстренное или транзитное пребывание – до 7 дней (6 ночей); - краткосрочное пребывание – 8-30 дней (до 29 ночей); - продленное пребывание (после обязательного согласования с собственником жилья и только в чрезвычайных ситуациях) – от 30 до 90 дней, но не дольше, чем до 28 февраля 2023 года Для того чтобы получить помощь необходимо: - быть гражданином Украины или другой третьей страны (не Польши); - выехать из Украины 24 февраля 2022 или позже в связи с войной; - в группе лиц, совместно ищущих жилье, по крайней мере, один должен иметь документы, удостоверяющие личность. Для того, чтобы обратиться за помощью с временным жильем в Варшаве необходимо написать по электронному адресу iompolandprykhystok@iom.int или позвонить по телефону +48 22 490 20 44.
    1 бал
  11. В первые месяцы войны украинцы могли уехать в соседние страны с теми документами, которые у них были на руках, то есть с "внутренними" паспортами. Такая договоренность была связана с экстренной эвакуацией наших граждан. С каими документами можно сейчас выехать за границу? "По-прежнему основной документ, с которым граждане Украины имеют право пересекать границу – это паспорт гражданина Украины для выезда за границу, проще – загранпаспорт", – объясняет пресс-секретарь ГПСУ Андрей Демченко Для детей, не достигших 16-летнего возраста, выезд за пределы Украины может производиться при наличии паспорта гражданина Украины или свидетельства о рождении ребенка – в случае отсутствия паспорта. В ведомстве обращают внимание граждан: лучше все-таки ехать с заграничным паспортом, потому что именно этот документ может понадобиться для пребывания за границей, что обусловлено законодательством стран.
    1 бал
  12. Екстрена фінансова підтримка з боку урядів провінцій: Деякі провінції, такі як Онтаріо, Британська Колумбія, Альберта, Манітоба, Саскачеван і Квебек, пропонують тимчасові надходження на надзвичайні потреби українцям, які не можуть дозволити собі основні витрати на проживання, такі як житло і харчування. Наприклад, в Онтаріо ви можете мати право на отримання до 733 доларів на місяць протягом обмеженого часу. Фінансові кредити: Ви можете мати право на отримання деяких фінансових кредитів, як тільки подасте свою першу податкову декларацію про доходи через рік після прибуття до Канади. Наприклад, якщо у Вас є діти віком до 18 років, Ви можете мати право на отримання канадської допомоги на дитину. Якщо дохід Вашої родини нижче певного порогу. Ви також можете мати право на щоквартальні виплати в кредит на оплату податку на товари та послуги/гармонізованого податку з продажів (GST/HST кредит). Некомерційна підтримка українців у рамках CUAET Червоний Хрест надає послуги з прийому українців, які прибувають до Міжнародного аеропорту Торонто Пірсон. Вони також можуть надавати інформацію та направлення до інших служб врегулювання та державної підтримки. Відділення YMCA у деяких містах Канади залучають ресурси для надання житла та послуг усного перекладу українським біженцям. COSTI пропонує допомогу в забезпеченні житлом, надає послуги з розселення, а також підтримку у працевлаштуванні новоприбулим українцям. Ресурси та заняття з англійської як другої мови (ESL) що фінансуються урядами провінцій, доступні у кожній провінції та території.
    1 бал
  13. Заборона набирає чинності з 5 жовтня. Вона не стосується переказів для оплати навчання (на рахунки навчальних закладів), лікування, транспортування хворих, витрат, пов’язаних зі смертю, а також для сплати аліментів. Перекази між гривневими платіжними картками українських банків, незалежно від країни фактичного перебування клієнта, дозволені.
    1 бал
  14. Федеральное правительство пытается облегчить положение автомобилистов с помощью топливных скидок. Тем временем во многих городах значительно растут цены на парковочные разрешения. Таковы результаты опроса, проведенного газетой «Bild»-Zeitung». В Берлине с 2023 года парковка для резидентов будет стоить 120€ в год вместо 10,20 Более чем на 1000% больше Обычные тарифы на парковку также значительно подорожают. В зависимости от зоны парковки вместо 1,20 или 3€ взимается 2,30 или 4€ за час или его часть В Гамбурге цена на парковку для резидентов выросла на 44,5 % с 45€ до 65€ в год в начале года. Только в прошлом году рост составил более 100% Во Фрайбурге стоимость парковки для резидентов выросла с 30,60€ в год до 360€ в год. Другие города Баден-Вюртемберга также существенно повышают тарифы В Тюбингене с тяжелых автомобилей весом 1800 км. и более будет взиматься 180€. Все остальные будут стоить 120€. В Ульме взимается 200€, а в Карлсруэ — 180€
    1 бал
  15. Німеччина - одна з лідерів із прийому українській біженців в ЄС, поступаючись хіба що Польщі. Наразі в ФРН знайшли притулок більше 900 тисяч українців. Однак велика частина наших громадян має потребу повертатися до України на певний час: навідати родичів, вирішити справи з документами, забрати речі тощо. Однак приймаюча країна встановлює низку правил, про які повинні пам'яти біженці, що бажають виїздити до України тимчасово чи на постійне проживання. Від цього залежить їх статус в Німеччині та нарахування грошових виплат. ЧИ МОЖНА ВИЇЖДЖАТИ ДО УКРАЇНИ З НІМЕЧЧИНИ, ЯКЩО Я МАЮ СТАТУС НА ПЕРЕБУВАННЯ? Так, кожен, хто має статус на перебування ( (Aufenthaltstitel) і відповідну посвідку (згідно з параграфом 24 Закону про перебування), може їздити до України. Ви маєте право повернутися до Німеччини в будь-який час, якщо вже отримали посвідку на проживання. Перед виїздом звертайте увагу на дійсність посвідки, і за необхідності, зверніться за її продовженням. ЧИ МОЖНА ВТРАТИТИ СТАТУС НА ПЕРЕБУВАННЯ В НІМЕЧЧИНІ ПРИ ВИЇЗДІ ЗАКОРДОН? Якщо ви виїжджаєте з Німеччини на короткий строк, статус на перебування в Німеччині не втрачається. Однак дозвіл на перебування буде анулюваний тим, хто перебуває поза межами Німеччини понад 6 місяців. Також позбавити посвідки можуть у разі виїзду на короткий строк з "нетимчасової причини", наприклад для навчання або догляду за членом сім'ї. Міграційна служба може подовжити дозволене шестимісячне перебування поза межами Німеччини, якщо буде доведено, що відсутність є обмеженою і тимчасовою. Якщо ви вирушаєте у короткострокову поїздку, зніматися з реєстрації в міграційній службі Німеччини непотрібно. ЧИ МОЖНА ВИЇЖДЖАТИ З НІМЕЧЧИНИ З ТИМЧАСОВОЮ ДОВІДКОЮ? Тичасова довідка (Fiktionsbescheinigung) видається особам, які вже подали заявку на дозвіл на перебування, але ще не встигли його отримати. Громадяни України можуть безперешкодно повернутися до Німеччини, навіть якщо вони ще не отримали посвідку і мають тільки тимчасову довідку за умови, що вони мають біометричний паспорт. Громадяни України без біометричного паспорта можуть повернутися без візи до Німеччини до 30 листопада 2022. Проте варто пам'ятати, що за відсутності біометричного паспорту і візи Fiktionsbescheinigung не дає права їздити в інші країни Шенгену або подорожувати через них транзитом в Україну. Тому варто проконсультуватися з місцевою міграційною службою перед поїздкою в Україну, що варто врахувати в кожному окремому випадку. ЧИ ПРОДОВЖАТЬ МЕНІ ВИПЛАЧУВАТИ ДОПОМОГУ ПРИ ВИЇЗДІ З НІМЕЧЧИНИ? 1. Допомога з безробіття II (ALGII) продовує виплачуватись й надалі, якщо поїздка триватиме не довше трьох тижнів. 2. Всього на рік дозволено три тижні або 21 день, включаючи вихідні та державні свята. Якщо поїздка триває від трьох до шести тижнів, центр зайнятості виплачує допомогу лише за три тижні. 3. Якщо поїздка триває довше, ніж шість тижнів, то фінансову допомогу з безробіття не виплачуватимуть упродовж усього цього часу. Після повернення треба буде знову подати заяву на оформлення ALGII. 4. Хто повертається повністю в Україну, не може отримувати фінансову допомогу з безробіття. Якщо ви отримуєте фінансову допомогу з безробіття II і хочете виїхати з Німеччини, треба вчасно повідомити про це свій Jobcenter. Центр зайнятості повинен дати дозвіл на вашу відсутність. За матеріалами https://visitukraine.today/uk/blog/731/ci-mozna-ukrainskim-bizencyam-v-nimeccini-izditi-do-ukraini-yak-ne-vtrati-viplati-vid-dzobcentru
    1 бал
  16. ООН изменила критерии выдачи денежной помощи украинцам. Теперь ее будут предоставлять только самым нуждающимся семьям. Пока новые заявки не принимаются. Нововведения связаны с тем, что у Программы денежной помощи УВКБ ООН очень ограниченные возможности. Именно поэтому теперь ее действие будет распространяться на наиболее уязвимые категории украинского населения. И даже подача заявки не даст гарантию приглашения на собеседование. А оно, в свою очередь – получение помощи. На собеседование необходимо: - Взять с собой все официальные документы, подтверждающие личность (национальный паспорт, загранпаспорт, номер PESEL, индивидуальный идентификационный номер, а также подтверждение пересечения границы после 24 февраля); - Прийти со всеми членами семьи, проживающими в одном доме в Польше; - Взять любые документы, указывающие на исключительные проблемы или обстоятельства. Приглашение на собеседование формируется на основе предоставленной информации о возрасте, наличии инвалидности, составе семьи и т.д. Поэтому следует внимательно заполнять все данные при регистрации. Неверная информация может стать причиной отказа в денежной помощи. Также следует помнить, что не нужно подавать заявку несколько раз. Если ответ от УВКБ ООН не был получен, это означает, что заявитель не отвечает определенным критериям выплаты средств. Для получения любой информации можно обратиться по номеру +48226286930. Звонки принимаются с понедельника по пятницу с 08:30 до 16:30.
    1 бал
  17. Польща продовжила легальне перебування громадян України до 4 березня 2024 року (раніше — до 24 серпня 2023 року). Відповідні зміни до спецзакону про допомогу українцям опубліковано в офіційному виданні Dziennik Ustaw. Зміни також стосуються українських школярів. Вони зможуть легально перебувати у країні до закінчення навчання. Наприклад, учні початкової та середньої школи — до 31 серпня 2024 року, а випускники середніх шкіл, які складатимуть випускні іспити (матуру) — до 30 вересня 2024 року. Це стосується також батьків/опікунів дітей, які навчаються в Польщі. Громадянам України автоматично продовжуються візи, карти побиту, терміни виїзду з території Польщі, дозволи на толероване перебування.
    0 балів
×
×
  • Створити...