Перейти до публікації

Чи можна українським біженцям в Німеччині їздити до України: як не втратити виплати від Джобцентру


Alona

Рекомендовані повідомлення

Німеччина - одна з лідерів із прийому українській біженців в ЄС, поступаючись хіба що Польщі. Наразі в ФРН знайшли притулок більше 900 тисяч українців. Однак велика частина наших громадян має потребу повертатися до України на певний час: навідати родичів, вирішити справи з документами, забрати речі тощо.

Однак приймаюча країна встановлює низку правил, про які повинні пам'яти біженці, що бажають виїздити до України тимчасово чи на постійне проживання. Від цього залежить їх статус в Німеччині та нарахування грошових виплат. 

ЧИ МОЖНА ВИЇЖДЖАТИ ДО УКРАЇНИ З НІМЕЧЧИНИ, ЯКЩО Я МАЮ СТАТУС НА ПЕРЕБУВАННЯ?

Так, кожен, хто має статус на перебування ( (Aufenthaltstitel) і відповідну посвідку (згідно з параграфом 24 Закону про перебування), може їздити до України. Ви маєте право повернутися до Німеччини в будь-який час, якщо вже отримали посвідку на проживання. Перед виїздом звертайте увагу на дійсність посвідки, і за необхідності, зверніться за її продовженням.

ЧИ МОЖНА ВТРАТИТИ СТАТУС НА ПЕРЕБУВАННЯ В НІМЕЧЧИНІ ПРИ ВИЇЗДІ ЗАКОРДОН?

Якщо ви виїжджаєте з Німеччини на короткий строк, статус на перебування в Німеччині не втрачається. Однак дозвіл на перебування буде анулюваний тим, хто перебуває поза межами Німеччини понад 6 місяців. Також позбавити посвідки можуть у разі виїзду на короткий строк з "нетимчасової причини", наприклад для навчання або догляду за членом сім'ї. Міграційна служба може подовжити дозволене шестимісячне перебування поза межами Німеччини, якщо буде доведено, що відсутність є обмеженою і тимчасовою.

Якщо ви вирушаєте у короткострокову поїздку, зніматися з реєстрації в міграційній службі Німеччини непотрібно.

ЧИ МОЖНА ВИЇЖДЖАТИ З НІМЕЧЧИНИ З ТИМЧАСОВОЮ ДОВІДКОЮ?

Тичасова довідка (Fiktionsbescheinigung) видається особам, які вже подали заявку на дозвіл на перебування, але ще не встигли його отримати. Громадяни України можуть безперешкодно повернутися до Німеччини, навіть якщо вони ще не отримали посвідку і мають тільки тимчасову довідку за умови, що вони мають біометричний паспорт.

Громадяни України без біометричного паспорта можуть повернутися без візи до Німеччини до 30 листопада 2022. Проте варто пам'ятати, що за відсутності біометричного паспорту і візи Fiktionsbescheinigung не дає права їздити в інші країни Шенгену або подорожувати через них транзитом в Україну. Тому варто проконсультуватися з місцевою міграційною службою перед поїздкою в Україну, що варто врахувати в кожному окремому випадку.

ЧИ ПРОДОВЖАТЬ МЕНІ ВИПЛАЧУВАТИ ДОПОМОГУ ПРИ ВИЇЗДІ З НІМЕЧЧИНИ?

1. Допомога з безробіття II (ALGII) продовує виплачуватись й надалі, якщо поїздка триватиме не довше трьох тижнів. 2. Всього на рік дозволено три тижні або 21 день, включаючи вихідні та державні свята.

Якщо поїздка триває від трьох до шести тижнів, центр зайнятості виплачує допомогу лише за три тижні.

3. Якщо поїздка триває довше, ніж шість тижнів, то фінансову допомогу з безробіття не виплачуватимуть упродовж усього цього часу. Після повернення треба буде знову подати заяву на оформлення ALGII.

4. Хто повертається повністю в Україну, не може отримувати фінансову допомогу з безробіття. 

Якщо ви отримуєте фінансову допомогу з безробіття II і хочете виїхати з Німеччини, треба вчасно повідомити про це свій Jobcenter. Центр зайнятості повинен дати дозвіл на вашу відсутність.

За матеріалами https://visitukraine.today/uk/blog/731/ci-mozna-ukrainskim-bizencyam-v-nimeccini-izditi-do-ukraini-yak-ne-vtrati-viplati-vid-dzobcentru

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете опублікувати повідомлення зараз, а зареєструватися пізніше. Якщо у вас є акаунт, увійдіть в нього для написання від свого імені.

Гість
Відповісти в темі...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

×
×
  • Створити...