Перейти до публікації

Правила ввезення тварин у ЄС


Mykola_

184 перегляда

Поїздка за кордон з домашнім улюбленцем пройде легко, якщо заздалегідь підготувати необхідні документи та забезпечити пухнастому комфортні умови. Перелік довідок, орієнтовна вартість оформлення та поради досвідчених мандрівників далі.

Документи для ввезення тварин у Європу

Щоб відправитись у подорож до Європи тварина повинна мати ряд щеплень та підтверджувальні документи:

 1. Розпочати підготовку необхідно з чипування (ідентифікація тварини мікрочипом).

Мікрочип – це невелика мікросхема, розміром 2х12 мм, яку вводять під шкіру тварині. На чипі зберігається основна інформація про тварину: країна походження, порода, забарвлення, кличка, щеплення, ім’я господаря та контактний номер. Зчитати інформацію можна за допомогою сканера або мобільного телефону, що підтримує технологію NFC.

Дані чипа мають збігатися з наданими документами, перебувати в електронній базі ,а штрих-код чипа повинен бути вклеєний у ветеринарний паспорт. Чипування необхідно провести  до вакцинації від сказу або одномоментно з нею. 

Процедура чипування досить проста та не завдасть Вашому улюбленцю шкоди. Її проводять у ветеринарній клініці. Орієнтовна вартість 350-500 гривень.

2. Щеплення від сказу – вакцинація має бути проведена лише у ветеринарній клініці. Використовувати дозволено лише ті вакцини, які сертифіковані в Україні. У ветеринарному паспорті мають бути зроблені відповідні відмітки, які необхідно засвідчити підписом лікаря та печаткою клініки.

Звертаємо Вашу увагу, що проводити аналіз на антитіла до сказу можливо лише через 30 днів з моменту останньої вакцинації. Тому зробити щеплення необхідно не раніше, ніж за 30 днів до відбору проби та не пізніше, ніж за рік до дослідження.

При першій вакцинації повноцінно захищеною від хвороби тварина стає через 21 день після її проведення. У разі введення бустерних доз – у день введення.

Вартість послуги від 150 гривень та залежить від обраної вакцини.

3. Тест на титри антитіл проти сказу – лабораторне дослідження, яке дозволяє встановити ступінь антитіл проти сказу, тобто дізнатись чи захищена Ваша тварина після щеплення. Якщо титр антитіл менший встановленої норми, то тварину необхідно повторно вакцинувати проти сказу. На формування імунітету впливає ряд факторів: порода, вид, вік, кратність вакцинації тощо.

Тест на титр антитіл до сказу здається не пізніше, ніж за три місяці до вивезення тварини за кордон. Дослідження проводиться в лабораторіях, визнаних Європейським Союзом. Список таких лабораторій знаходиться на сайті. Орієнтовна вартість дослідження 2200 гривень.

 4. Паспорт європейського зразка, виданий державними ветеринарними закладами. Заповнюється документ англійською та українською мовами і діє до кінця життя тварини. Вартість оформлення затверджено постановою Кабінету Міністрів України та становить 51 грн. 29 коп.

У разі відсутності будь-якого з документів – повідомте компетентну особу, заповніть заявку і при можливості Вам дозволять пройти спрощену процедуру перетину кордону. Також, радимо перед поїздкою детально ознайомитись з правилами перетину кордону конкретної держави до якої Ви плануєте подорож.

Як підготувати тварину до подорожі? Особливості транспортування

Після підготовки документів варто подбати про транспортування тварин. Для тих, хто подорожує на потязі, автобусі чи у літаку краще придбати спеціальний контейнер, що відповідає стандартам IATA (Міжнародна Асоціація Авіаперевізників).

Сумки-переноски радять використовують для коротких подорожей або під час поїздки у громадському транспорті.

Всі засоби для перевезення підбирайте враховуючи розмір тварини та вагу. Також, перед поїздкою радимо Вам приділити деякий час тому, щоб Ваша тваринка звикла до нового контейнера.

Ті, хто подорожують на власному авто можуть перевозити тварину:

• у контейнері;

• на задньому сидінні і бажано, щоб воно було застелене автогамаком;

• у багажнику, з використанням автопідстилки.

Головне, щоб поруч з твариною не було предметів, які можуть її травмувати. Також, варто подбати про безпеку під час руху. Щоб тварина не перестрибнула до водія під час руху – придбайте спеціальну сітку в салон авто.

Перед виїздом зберіть усі необхідні речі для подорожі: нашийник, повідець, намордник, аптечка, миски, їжа та вода. Проконсультуйтесь з ветеринаром, щодо обробки тварини від кліщів і бліх. Якщо знаєте Ваше місце призначення – пошукайте інформацію про найближчі ветеринарні клініки.

Перед поїздкою краще тварину не годувати, а лише дати попити води. Якщо Ви знаєте, що улюбленця може знудити – порадьтесь з ветеринаром про лікарські препарати. Під час подорожі інколи давайте тварині розім’ятись та пропонуйте частіше воду. Улюблена іграшка чи ласощі посприяють гарному настрою пухнастого під час подорожі.

За інформацією https://visitukraine.today/uk/blog/1104/traveling-with-a-pet-rules-for-importing-animals-into-europe

0 коментарів


Рекомендовані коментарі

Немає коментарів для відображення

Гість
Додати коментар...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

×
×
  • Створити...