Повторний тимчасовий захист: де приймають українців після реєстрації в інших країнах Європи
Де дають і де відмовляються надавати захисний статус після інших держав.
Зміна країни тимчасового захисту
Офіційно: пункт 4 статті 26 Директиви ЄС передбачає можливість зміни держави надання тимчасового захисту з однієї на іншу. При цьому країна чинного надання статусу захисту має бути попереджена про такі плани переселенця, внаслідок чого дія тимчасового захисту припиняється, а особа обмежується у правах, передбачених статусом.
Простими словами: можна змінити місце проживання і переїхати в іншу країну ЄС.
Водночас дозвіл на проживання в першій країні завершиться, всі права та можлива соціальна підтримка закінчаться. Юристи рекомендують отримати документ, який підтверджує, що ви більше не маєте тимчасовий захист в цій країні.
На цей момент не існує загальноєвропейського процесу розподілу біженців, які просять про тимчасовий захист. І кожна країна самостійно визначає додаткові умови отримання та відмови від цього статусу.
Є країни, які запроваджують власні правила щодо українських біженців і не застосовують загально європейських. Наприклад, держави, які не є членами ЄС, але вони є країнами Шенгенської зони. Тому умови соціальної підтримки, термінів перебування/продовження статусу біженців можуть бути різними.
Країни, що надають повторний тимчасовий захист
Хорватія
Подати заяву на надання тимчасового захисту можна онлайн через додаток –croatia4ukraine. Роз’яснення є українською мовою на сторінках державних органів. Обов’язковою умовою є – відмова/скасування від тимчасового захисту в іншій країні (якщо мали такий).
Іспанія
Країна приймає українців з візами тимчасового захисту інших держав ЄС. Проте ситуація швидко змінюється, і з 1 липня інформацію варто перевіряти. Оскільки Іспанія вже надала притулок 160 тисячам українських біженців, можливості країни вичерпуються.
Для того щоб отримати тимчасовий захист, подається запит, бажано у Центрах CREADE (приймання, допомоги та координування). Вони розташовані у Мадриді, Барселоні, Малазі та Аліканте, а в разі відсутності такого центру — у відділках поліції у столиці провінції (можна знайти за цим посиланням).
Португалія
Надає тимчасовий захист незалежно від попереднього набуття такого статусу в іншій країні. Однак добре мати підтвердження відмови від візи в першій країні. Докладно дізнатися можна через лінію підтримки мігрантів: +(351) 218 106 191 або 808 257 257, доступний з понеділка по п’ятницю, з 9:00 до 19:00; Субота з 09:00 до 17:00. Або почитати відповіді на поширені запитання.
Повторний тимчасовий захист: країни, де відмовляються надавати статус після інших держав
Серед таких у списку на першому місці Польща і Чехія. Остання прийняла найбільшу кількість українських біженців на душу населення. А Польща – загалом є лідером в наданні притулку українцям, що рятуються від війни. Ці дві держави на національному рівні заборонили отримання тимчасового захисту для тих, хто вже мав такий статус в іншій країні.
Швейцарія не надає повторний тимчасовий захист, проте є винятки. “Якщо особа вже отримала статус захисту в іншій державі ЄС/ЄАВТ (Євросоюзу/Європейської асоціації вільної торгівлі), їй не буде надано статус S у Швейцарії за вийнятком, якщо держава ЄС/ЄАВТ, що надала захисний статус, особливо перевантажена у наслідок кризи в Україні (наприклад, Польща)”. Повідомляє Державний секретаріат з питань міграції Швейцарії (Staatssekretariat für Migration SEM). Тому в цю країну можна спробувати подати заявку, але спочатку проконсультуватися чи є країна перебування у списку держав з великою кількістю біженців.
0 коментарів
Рекомендовані коментарі
Немає коментарів для відображення