Як українцям за кордоном відмовитися від субсидій та соцдопомоги в Україні?
Навіщо потрібно відмовлятися від виплат та субсидій в Україні?
1. По-перше, іноземні країни, й у тому числі Німеччина, організовують для українців різного виду соціальну допомогу, наприклад, виплати від Джобцентру. Тим самим вони надають їм доступ до системи соціальних гарантій. У більшості випадків цьому можуть перешкоджати аналогічні виплати в Україні. Тобто людині потрібно або підтвердити їх відсутність, або відмовитися від них.
2. По-друге, виконавча влада України також не передбачає варіанту, що людина отримує виплати вдома, а потім поїде в іншу країну і оформить соцдопомогу там. Так, згідно з рішенням Кабміну перебувати за кордоном можна не більше ніж 60 днів. За ігнорування термінів можна заплатити штраф або втратити субсидію назавжди. Виняток становить категорія людей, що виїхала з метою лікування.
Також є необхідність відмовитися від субсидій чи соціальної допомоги, якщо ви змінюєте місце проживання в Україні чи виїхали з тимчасово окупованої території. Це потрібно зробити для того, щоб переоформити виплату за місцем фактичного перебування.
Куди звертатися для відмови від соціальних виплат?
Відмовитися від будь-кого виду виплат можна, звернувшись до відповідного органу соціального захисту. У заяві треба вказувати відповідний вид допомоги, наприклад, субсидія, виплати на житлово-комунальні послуги, допомога на опіку тощо. Однак між відмовою від різних видів виплат є відмінності.
Якщо ж людина виїхала із зони бойових дій або тимчасово окупованої території, заяву потрібно надіслати до обласної державної адміністрації, скерувавши її на Департамент соціального захисту населення.
0 коментарів
Рекомендовані коментарі
Немає коментарів для відображення