Українські банки заблокують мільйони карток українців: що робити?
З чим пов’язане блокування банківських рахунків українців?
6 травня 2023 вступив в силу Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих особливостей організації примусового виконання судових рішень і рішень інших органів під час дії воєнного стану». Основний зміст документа полягає в арешті рахунків боржників перед виконавчою службою, левову частку займають неплатники аліментів та порушники ПДР. Згідно з запропонованими змінами, на рахунках фізичних осіб-боржників лишаються активними кошти в розмірі не більше двох мінімальних заробітних плат (13 400 грн в місяць). Для юридичних осіб – 33 500 грн в місяць, які зможуть витратити на виплату заробітної плати, сплату податків та зборів. По підрахунках банкірів, українцям заблокують близько 5 млн банківських рахунків.
Які зміни чекають на боржників?
Блокування рахунків – це не один сюрприз, який чекає на боржників, бо згідно з новими змінами, не тільки особисті кошти підлягають арешту, а й кредитні. До зміни в законі діяв механізм, який дозволяв боржникам користуватися рахунками, якщо сума боргу не перевищувала 100 тисяч гривень. Розблокувати їх можна буде на певну суму та в установленому законом порядку. Також закон суттєво обмежує фінансові можливості боржника, а саме:
- для здійснення фінансових операцій по власним рахункам боржник має відвідати виконавчу службу для отримання дозвільного документу;
- банківські установи без довідки не зможуть проводити будь-які платежі від імені боржника.
Дія закону розповсюджується на всі категорії населення, незалежно від статусу або професії, в тому числі і на силовиків, волонтерів, військовослужбовців, чиновників та інших.
Важливо: дія закону не поширюється на соціально уразливі категорії населення, до яких належать: люди з інвалідністю, громадяни похилого віку та особи, дохід яких менше мінімальної заробітної плати.
Як відновити доступ до власних коштів?
У законі також прописаний механізм розблокування власних коштів, для цього треба:
- особисто подати заяву до виконавчої служби про розблокування доступу до коштів та отримати відповідну постанову, а далі звернутися до банку;
- відвідати мобільний застосунок «Дія» або через сайт https://diia.gov.ua/, перейшовши в розділ «Виконавчі провадження», далі перевірити статус «Відкрито» – це означає що ви маєте сплатити борг, тут ви можете переглянути всі деталі виконавчого листа;
- зателефонувати на «Гарячу лінію» контакт-центру виконавчої служби: тел: +380443642393, де можна отримати консультацію та відповіді на всі питання.
0 коментарів
Рекомендовані коментарі
Немає коментарів для відображення