МОН надали офіційні рекомендації, як в Україні навчати та оцінювати учнів, що паралельно ходять в школи іншої країни.
МОН рекомендує українським школам за можливості враховувати розклад онлайн-уроків у вільний час від навчання учня за кордоном. Не вносити в розклад ті уроки, які учень вивчає паралельно в обох школах. За можливості, використовувати відеозаписи уроків або ж матеріали платформи «Всеукраїнська школа онлайн», щоб учень міг навчатися за українською програмою в зручний час.
- Ті предмети, які учні вивчають і в закордонній школі, і в українській, зараховувати на підставі оцінок за кордоном. Водночас переведення оцінок у 12-бальну шкалу заклад освіти може здійснювати самостійно, за своєю методологією.
- Предмети, які діти не вивчали в школі країни перебування (українська мова/література, історія України, географія України та ін.), оцінюють вчителі з української школи дистанційно (тематичне, семестрове, річне оцінювання).
- Семестрове оцінювання не обов’язково робити у вигляді семестрової контрольної. Залежно від ситуації, результат можна визначити на основі тематичних оцінок або просто оцінок, отриманих за виконання завдань протягом семестру.
- У разі поєднання навчання в закладі освіти за кордоном і в закладі загальної середньої освіти України семестрове та річне оцінювання учнів 5-8 та 10 класів може здійснюватися не за 12-бальною шкалою, а за двобальною («зараховано»/«не зараховано»). Таке рішення має погодити педагогічна рада.
Також у розділі «Зарахування до закладу освіти» є вимоги до довідки з іноземної школи, на основі якої українська школа зможе визначити клас, в який зарахувати дитину після повернення.
0 коментарів
Рекомендовані коментарі
Немає коментарів для відображення