Перейти до публікації

Яку фінансову допомогу українським біженцям пропонують різні країни


Mykola_

142 перегляда

Фінансова допомога українським біженцям у Польщі

На сьогодні Польща стала другої Батьківщиною для більше ніж півтора мільйони українців. Країна пропонує для всіх новоприбулих, після 24 лютого 2022 року, одноразову фінансову допомогу у розмірі 300 злотих. Для цього кожен українець, має зробити PESEL зі статусом Ukr та відкрити банківський рахунок будь-якого польського банку. Кошти надійдуть на ваш персональний рахунок протягом місяця. Також для батьків, які мають дітей віком до 18 років, діє допомога Сім’я 500+, для такої допомоги є певні вимоги: це легальне перебування в Польщі та якщо ви є батьками, або маєте під опікою хоч одну дитину то безперешкодно ZUS нарахує ці кошти. Також для дітей шкільного віку, які навчаються в місцевих школах ZUS виплачував допомогу 300+. Але якщо збираєтеся виїхати з Польщі, або переїхати до іншої країни, треба обов’язково про це повідомити ZUS, щоб в перспективі не було проблем з неправильним зарахуванням коштів. Також в Польщі пропонують багато мовних курсів для дорослих та дітей, які можна відвідувати і онлайн.

Фінансова допомога для українських переселенців в Бельгії

Бельгія – країна Західної Європи, яка на сьогодні прийняла більше 50 тисяч українців, які втікають від російської агресії в Україні. Країна всіляко надає допомогу нашим громадянам і підтримує їх щомісячними виплатами, які вважаються досить великими, адже сума виплати вираховується на основі прожиткового мінімуму та складу сім’ї.

одинокі дорослі щомісяця отримують виплату у 1139,97 євро;

сім’я складається з двох дорослих людей і кожен отримує по 758,64 євро щомісяця;

на кожну дитину додатково виплачується 150-220 євро, але загальна сума виплати на місяць не може перевищувати 1537,90 євро на сім’ю.

Важливо: щоб українці змогли користуватися такими виплатами треба отримуватися певного алгоритму дії. По-перше, виплати не виплачуються біженцям, які мешкають у соціальному житлі (тимчасовому притулку). По-друге, для отримання фінансової допомоги кожен має отримати «прописку» і оформити карту на проживання А. Бельгія пропонує українцям безоплатне тимчасове житло, безоплатні курси по вивченню мови як для дорослих так і дітей, а також доступ дітей до безоплатної системи освіти – школи та дитячі садки. Кожен може отримати безоплатні харчові набори та медичне страхування.

Фінансова допомога українським біженцям у Норвегії

Норвегія – це країни північної Європи, яка на сьогодні стала прихистком, для понад 40 тисячам українських біженців. Країна, для розміщення українців, після прибуття пропонує тимчасові табори, а далі після оформлення дозвільних документів, розмішують на території громад в спеціальних не великих гуртожитках, які фінансують комуни. У фінансову допомогу від Норвегії входять гроші на основні потреби: харчування, проживання, доступ до медицини і здобуття освіти – дитячі садки та школи. Країна бере на себе повне соціальне забезпечення українців, але без соціальних виплат, можна розраховувати максимум на 400 крон, що становлять до 40 євро на місяць. Після цього українські біженці отримують виплату в середньому 650 євро на місяць для дорослого та 250-350 євро на одну дитину. Норвежці відразу включають українців в інтеграційні програми – вивчення мови, розраховані на шести місячний термін, ключове завдання, за яке можна отримувати так звану зарплату, що становить 1400 євро на місяць, і після цього кожен має самостійно сплачувати за житло та комунальні послуги.

Норвегія в своїх правилах «тимчасового колективного захисту» надає вимушеним переселенцям право на медичну допомогу, для дітей віком до 16 років всі послуги безкоштовні, навіть щеплення, а дорослі мають сплатити персональну частку – 15-35 євро. Також спрощені умови працевлаштування для українців і при цьому автоматично отримуєте статус члена Норвезької національної страхової системи, яка відповідає за ваші права на сімейні виплати, виплати та медицину.

Фінансова допомога українським біженцям в Ірландії

Ірландія – це країна, яка на сьогодні прийняла більше 60 тисяч українських біженців. Для подолання міграційної кризи країна забезпечує всіх переселенців безоплатним житлом, а місцевим, які прийняли в себе українців пропонує додаткові виплати в розмірі 800 євро. Ірландія пропонує тільки безоплатне житло, а не харчування. Фінансова підтримка для українців становить на сьогодні:

особи віком від 23 років отримують 206 євро на тиждень на одну особу, іншими словами за місяць – це 824 євро; у випадку, коли під вашою опікою є літня людина, то можна отримати надбавку в розмірі 138 євро на тиждень, а за опіку над дитиною до 12 років розмір виплати збільшений на 40 євро на тиждень і на 48 євро за дитину старшу 12 років;

особи віком від 18 до 24 років, що проживають самостійно, отримують щотижневу виплату в розмірі 206 євро та можуть розраховати на соціальну надбавку за опіку;

особам віком від 18 до 24 років, які проживають не самі, то їм виплачується по 117,70 євро щотижня, а особи в цьому віці, які самі мають дітей, мають право на максимальну виплату – 206 євро щотижня на особу).

Також ірландський уряд виплачує батькам або офіційним опікунам кошти на кожну дитину у віці до 16 років – це ще по 140 євро на місяць на одну дитину.

Країна інтегрує українців забезпечуючи доступом дітей до освітнього середовища – шкіл та дитячих садків. Велику увагу приділяють мовним курсам як для дорослих так і для дітей. Переселенці отримують можливість легально працевлаштуватися і тим самим відкривається доступ до всього спектру соціальних послуг.

Фінансова допомога українським біженцям у Франції

У Франції на сьогодні знайшли тимчасовий захист від розв’язаної Росією війни в Україні більше 100 тисяч біженців. Країна розробила певний механізм для фінансової підтримки воєнних мігрантів, а саме: базова допомога у сумі 6,8 євро на добу на 1 особу, по підрахунками, приблизно 204 євро на людину в місяць. При тому, якщо склад сім’ї дві особи, то сума денної виплати становить 10,2 євро на добу, сім’я з трьох осіб – 13,60 євро на добу, а сім’я з чотирьох людей – 17 євро на добу на всіх. У випадку, коли переселенці не отримали соціальне житло, то можуть претендувати на компенсацію в розмірі 7,4 євро на добу на одну особу. Якщо підсумувати всі розрахунки, то місячна виплати на одну людину складає 426 євро на місяць, а сім’я, що складається, наприклад, з матері та дитини щомісячно отримує 528 євро.

Франція, окрім соціального житла, також для українців пропонує субсидію на оренду житла, на яке можна розраховувати впродовж всього вашого перебування в цій державі. Фонд допомоги сім’ям CAF відшкодовує кошти українцям, які були потрачені на оренду житла у Франції, в такому випадку кошти зараховуються безпосередньо орендодавцю. Компенсація орендної суми може покривати до 50% затрат та залежить від розміру квартири, кількості та віку людей, які в ній проживають, сімейного стану та доходів орендаря. Французам, проявили гостинність та прийняли в себе українців, також виплачується щомісячна допомога в розмірі 150-200 євро.

Українці переселенці на території Франції можуть отримати гуманітарну допомогу – це безоплатні набори продуктів. Також біженці отримують безплатне державне медичне обслуговування. Українські діти інтегровані до освітньої сфери Франції – це школи, дитячі садочки та інші заклади. Військові мігранти можуть також офіційно працевлаштуватися. Для дорослих та дітей розроблені безплатні мовні курси.

Важливий момент: українцям яким Франція надала «бенефіціар тимчасового захисту» то поновлювати його треба кожні 6 місяців, щоб далі користуватися всіма соціальними виплатами та пільгами й отримувати виплати.

Фінансова допомога українським біженцям у Швейцарії

Швейцарія – одна з найбільш захищених країн і з досить високим рівнем життя. На початок 2023 року офіційно зареєстрованих для тимчасового захисту близько 70 тисяч українських переселенців. При в’їзді в країну біженців одразу розподіляються по кантонам (тимчасових пунктах), потім надають соціальним житлом, а разом з ним і харчування та медичне страхування. Українці мають офіційно вільний доступ до ринку праці. Щодо фінансової допомоги, то вона складає щомісячно в розмірі 1573,39 франків (еквівалент 1655 євро) на особу. Цю суму біженці не отримують особисто, а здійснюють перерахунок до кантону, де кожного переселенця забезпечують житлом. Ці кошти також витрачаються на проживання та харчування українців. В такому випадку, «на руки» видаються тільки кошти за те, чим уряд кантону не забезпечив людину. Тобто можна отримати близько 350-500 франків, все це не рахуючи продуктів, житла та медичного страхування, які оплачуються більшою частиною суми.

Фінансова допомога українським переселенцям у Великобританії

Об’єднане Королівство – це провідна країна- партнер України і на початок 2023 року на території Великобританії офіційно зареєстровано близько 200 тисяч вимушених переселенців. Але потрапити до країни можна тільки через певний перелік правил: перш за все це на території Британії, біженці повинні мати родичів, або знайти собі спонсора який має запропонувати житло на строк до 6 місяців, в такому випадку офіційний Лондон пропонує доплату в розмірі 350 фунтів. Через такі механізми відкриття візи українці можуть офіційно працевлаштуватися та їм надається медичне обслуговування в країні строком на три роки. Тепер про фінансову сторону допомоги для українців, яка на сьогодні складається з одноразової виплати в розмірі 200 фунтів (приблизно 230 євро), та з щомісячних виплат, сума яких залежить від віку українців та кількості осіб у сім’ї:

доросла особа віком до 25 років отримує 265,31 фунт (орієнтовно 314 євро);

доросла особа віком від 25 років отримує 334,91 фунт (близько 397 євро);

двоє дорослих (віком до 25 років) отримують 416,45 (приблизно 403 євро);

двоє дорослих (якщо одному з яких більше 25 років) отримують 525,72 фунта (приблизно 623 євро);

на дитину виплачується 290 фунтів (приблизно 343 євро).

Також Велика Британія для швидкої інтеграції українських дітей безоплатно відкрила двері всіх освітніх закладів державного сектору (за приватні школи доведеться платити).

Фінансова допомога українським біженцям у Чехії

Чехія – одна з країн, яка на сьогодні для тимчасового захисту прийняла більше 300 тисяч українських військових мігрантів. При в’їзді до країни кожен переселенець перші 6 місяців на одну особу отримує 5000 крон (приблизно 205 євро). Починаючи з 7 місяця проживання в Чехії, сума перераховується, й особи віком до 18 років починають отримувати 3320 крон (приблизно 136 євро на місяць), а особи старші за 18 років – 4620 крон (приблизно 190 євро на місяць). Тому близько 30% українських мігрантів офіційно влаштувалися на роботу.

Також, чеський уряд переселенцям пропонує допомогу з тимчасовим житлом. Кожен за потребою може скористуватися безплатною медичною страховкою, але є певний момент: строк її дії для дорослих українців складатиме всього 150 днів, а для дітей – до року. Чехія дає доступ до освітніх закладів – шкіл, дитсадків та інших, щоб швидше інтегрувати дітей.

Таким чином, багато країн пропонують велику допомогу для українських біженців та не тільки фінансову.

За інформацією https://ukrainianingermany.de/uk/what-financial-assistance-to-ukrainian-refugees-is-offered-by-different-countries-uk/

0 коментарів


Рекомендовані коментарі

Немає коментарів для відображення

Гість
Додати коментар...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

×
×
  • Створити...